Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT&CO All 129,374,054.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) ZENIT&CO Durres 209,246 2020-10-07 2020-10-08 59421080012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MBIKQYRJE REHABILITIM I SKEMES UJ. REZERV. RUBJEKE,LIK FAT 68 DT 8.2.2019 / BASHKIA SHIJAK/2108001 / DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 326,400 2020-10-05 2020-10-07 281621010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim proj 40% ndertim tereneve sportive per shkollen - vjecare Kosova shk.3996/1 dt.03.02.20 kont 9020/25 dt.14.06.19 PV 13.09.19 fat.51509675 dt.18.09.19
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 288,000 2020-09-22 2020-09-24 257321010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane studim projektim Rikon shkoll 9vjecare dhe amb sportive Berzhite kont 25809/64 date 10.08.2018 fat 51509608 date 07.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 600,000 2020-09-23 2020-09-24 256821010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 40% Rruga per ne fshatin kasalle Kont ne vazhd 14329/116 dt 11.06.2018 pv 07.09.2020 fat 51509602 dt 07.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 585,600 2020-09-17 2020-09-23 256921010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 40% Rikon shko A.Demi Kont ne vazhd 25809/64 dt 10.08.2018 pv 09.10.2018 fat 51509607 dt 07.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 145,200 2020-09-18 2020-09-23 255121010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 40% ndertim i shkolles G.majer Kont ne vazhd 21470/18 dt 11.06.2018 Fat 51509606 dt 07.12.2018 Pv 07.09.2018
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 254,512 2020-09-18 2020-09-22 255221010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 40% Rikons dhe shtese cerdhe 8 Kont ne vazhd 21470/21 dt 11.06.2018 fat 51509604 dt 07.12.2018 pv 07.09.2018
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 48,000 2020-09-04 2020-09-08 1045221280012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.39 DATE 09.12.2019 Kontrate Nr.4335 Prot.date 26.08.2019 Kolaudim punimesh Rikonstruksion me asfalt beton i rrugeve te demtuara ne qytet dhe njesite administrative.
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 114,000 2020-08-25 2020-08-26 32023260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Likujdojme mbykqyres punime pe reabilitimine pjesor te sistemit ujites Vurg-Aliko bashkia Finiq
  Bashkia Finiq (3704) ZENIT&CO Delvine 827,820 2020-08-25 2020-08-26 31923260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Likujdojme mbykqyres punime rruga Pllak- Kulluric bashkia Finiq
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 311,787 2020-08-19 2020-08-20 15310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, kolaudim rikonstr rruges Balldre Bend kerkese dt 13.08.2020 fat nr 51509711 dt 09.07.2020 akt kolaudim dt 10.06.2020
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 263,429 2020-07-15 2020-07-16 84721280012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.03 DATE 12.03.2020 Kontrate Nr.2779 Prot.dt.14.05.2019 Mbikqyerje per objektin: Ndertim ujesjellesi Hotolisht fshat,Nj.Adm.Hotolisht dhe fshati Merqize,lagja Spathar,Nj.adm.Qender.
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 1,053,715 2020-07-13 2020-07-14 83521280012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.49 DATE 24.12.2019 Kontrate Nr.2779 Prot.dt.14.05.2019 Mbikqyerje per objektin: Ndertim ujesjellesi Hotolisht fshat,Nj.Adm.Hotolisht dhe fshati Merqize,lagja Spathar,Nj.adm.Qender.
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) ZENIT&CO Tirane 360,000 2020-06-04 2020-06-05 8310161102020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1016110 SH.K.B 2020 Lik studim projektim up 231/1 dt 11.02.2020 fo 11.02.2020 kontr 231/3 dt 20.02.2020 fat 51509707 nr 7 dt 04.05.2020 pv 231/4 dt 04.05.2020
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 906,000 2020-02-21 2020-02-27 51321010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia tirane Mbikqyrje punimesh Rikualifikim Urban blloku nr.1 UP.24345 08.08.16 PV 02.09.16 sit perf 23.12.19 kont 24345/6 29.09.16 fat.51509697 23.12.19
  Bashkia Kukes (1818) ZENIT&CO Kukes 1,982,122 2020-02-18 2020-02-19 15121250012020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 2125001 Bashkia Kukes dety prapamb nr ditari 2503 sherbim i Regj fillestar te pasurive te paluajtshme te NJA Shtiqen te Knr 414dt 27.03.2019 fat nr 43dt 11.12.2019 seri 51509693
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 48,000 2020-02-13 2020-02-14 166/21280012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.40 DATE 09.12.2019, Kontrate Nr.4474 Prot.date 02.09.2019 Kolaudim punimesh Ndertim miniparku prane argjinatures se lumit shkumbin, qyteti Librazhd dhe rehabilitimi i ish-venddepozitimit te mbetjeve urbane.
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 2,340,900 2020-02-12 2020-02-14 40921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbiekqyrje parkimi shehsi Italia Kont 8555/16 dt 19.04.2018 sit 20.12.2019 fat 51509695 dt 20.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 786,870 2020-02-11 2020-02-14 33321010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqe Ndertim i rrugeve te bllokut prane Astirit Kont 41565/12 dt 21.12.2018 sit 28.10.2019 fat 51509677 dt 28.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 3,691,560 2020-01-16 2020-01-20 32410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft superv kontr GOA 2017/sh-18 dt 08.06.2017, seri 68995467 dt 06.12.2019 dt 06.12.2019