Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,449,087,692.00 1,324 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 955,020 2021-09-08 2021-09-09 54010171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 511 dt 29.1.20, m.kuader 511/20 dt 24.4.20, kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 574/2021 dt 2.6.21, fh 898 dt 2.6.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 749,400 2021-09-08 2021-09-09 54110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 67/2021 dt 30.7.21, fh 977 dt 30.7.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 235,800 2021-09-08 2021-09-09 54210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 653/2021 dt 17.6.21, fh 916 dt 17.6.21
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 120,587 2021-09-03 2021-09-07 33610900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim , urdher nr 290-293 dt 16.08.2021, vkpp nr 366,67,72/2021 dt 15.07.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 198,766 2021-09-03 2021-09-07 33710900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim , urdher nr 298,302,307 dt 16.08.2021, vkpp nr 376,378,387,379,400,382/2021 dt 16.07.2021, 23.07.2021,,21.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,384,800 2021-08-27 2021-08-30 192410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjekimi sipas kont ne vazhdim199/9 dt 1.6.2021.fat nr 99/2021 dt 11.08.21.fh nr 19255 dt 11.08.2021
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 622,200 2021-08-27 2021-08-30 54710130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 2075 DT 09.06.2021 FAT NR 76 DT 03.08.2021 F.H NR 211 DT 03.08.2021
  Sp. Mat (0625) BIOMETRIC ALBANIA Mat 192,324 2021-08-26 2021-08-27 28510130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.Ilace dhe Mat.Mjekimi "MSHMS 511/22 Dt.04.05.2020 Mrrv.Kuad.511/20 Dt.24.04.2020 Urdh.Prok.Nr.48 Dt.29.01.2020 Kontr.Nr.47 Dt.23.07.2021Fat.Nr.62/2021 Dt.27.07.2021 Fl-Hyrje dhe Proc.Verb Nr.58 Dt.27.07.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 71,160 2021-08-26 2021-08-27 53410130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materjale mjekimi Mqarr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.2020,kon nr 1825 dt 10.08.2021 fat nr 102 dt 12.08.21 fhnr 843 dt 12.08.2021,pv dt 12.08.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 17,400 2021-08-26 2021-08-27 53510130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder materjale Mjekimi per sher e hemod per sher hemod marr kuader nr 3256/22 dt 07.10.2020,autori lidhje kon 3256/24 12.10.2020 kon nr 1749 dt 02.08.2021 fat nr 100 dt 11.08.2021,fh nr840 dt 12.08.2021 pv dt 12.08.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 310,800 2021-08-26 2021-08-27 33010130552021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013055 QKTGjakut - ripatim paisje mjeksore,up 100 dt 21.07.2021 njof fit 100/2 dt 28.07.2021 , ft nr 119 dt 19.08.2021 ,pv dt 19.08.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 134,400 2021-08-24 2021-08-25 56510130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi fat nr 528/2021 dt 20.05.2021 fh nr 96 dt 21.05.2021 kontr 147/1 dt 16.02.2021
  Sp. Kucove (0217) BIOMETRIC ALBANIA Kuçove 227,385 2021-08-24 2021-08-25 18210130742021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013074 ilace dhe mater.mjeksore fat.666/2021 dt.24.06.2021 kontr.nr.391 dt.25.05.2021
  Sp. Puke (3330) BIOMETRIC ALBANIA Puke 219,810 2021-08-17 2021-08-18 16010130832021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace e mat .mjek Up.nr 48 dt 29.1.2020 autoriz 511/22 dt 4.5.2020,njoft fit 511/19 dt 8.4.2020,fat tat 101 dt 11.8.2021,fh nr 26 dt 11.8.2021, Kont 227 dt 2.08.2021
  Sp. Sarande (3731) BIOMETRIC ALBANIA Sarande 478,080 2021-08-17 2021-08-18 31510130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 319 DAT 24.03.2021,FL-HYRJA NR 42 DAT 25.03.2021,KONTRATA NR 341 DAT 02.03.2021
  Sp. Tepelene (1134) BIOMETRIC ALBANIA Tepelene 35,926 2021-08-17 2021-08-18 20810130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore FT NR 61/27.07.2021 SPITALI TEPELENE
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,077,200 2021-08-13 2021-08-17 181610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjekimi sipas kont ne vazhdim199/9 dt 1.6.2021.fat nr 57/2021 dt 27.7.21.fh nr 19179 dt 27.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 730,320 2021-08-12 2021-08-16 178910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore kont nr 1686/4dt 23.6.2021.MK3265/22 DT7.10.20.Aut.MSH 2356/24 dt 12.10.20.fat 51/2021 dt 22.7.2021.fh nr 19165 dt 22.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,541,560 2021-08-12 2021-08-16 179610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore kont nr 181/71dt 16.7.2021.MK 181/3 DT 20.1.2021.kerk DSHF 181/57dt 6.7.2021fat 52/2021 dt 23.7.2021.fh nr 19176 dt 26.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 9,517,440 2021-08-12 2021-08-16 179810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore kont nr 181/72dt 16.7.2021.MK 181/3 DT 20.1.2021.kerk DSHF 181/56dt 6.7.2021fat 53/2021 dt 23.7.2021.fh nr 19170dt 26.7.2021