Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 915,163,057.00 1,492 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,592,553 2021-11-01 2021-11-02 51921420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 85,965 2021-11-01 2021-11-02 51821420120221 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga qkr bashki tepelene tetor 2021
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 820,113 2021-11-01 2021-11-02 52021420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 557,260 2021-11-01 2021-11-02 52221420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 348,500 2021-11-01 2021-11-02 52721420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 2,272,295 2021-11-01 2021-11-02 52121420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 349,169 2021-11-01 2021-11-02 52621420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 85,329 2021-11-01 2021-11-02 51721420120221 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga gjendja civile bashki tepelene tetor 2021
  Bashkia Tepelene (1134) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tepelene 8,000 2021-10-28 2021-10-29 51521420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndalese nga paga Vladimir Mece Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) AFA-2010 Tepelene 15,000 2021-10-28 2021-10-29 51621420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë ndalese nga paga Barjam Cuni bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) MARJO - MONDI Tepelene 553,000 2021-10-20 2021-10-21 50721420012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj up nr 1667 dt 17.09.2021 , ft nr 88dt 11.10.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 131,544 2021-10-18 2021-10-19 50221420012021 Uje DETYRIM TETOR 2020 UJI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) A.SH.K DREJTORIA VENDORE TEPELENË Tepelene 25,500 2021-10-18 2021-10-19 50521420012021 Sherbime te tjera urdher kryetari nr 131 dt 18.10.2021 ft nr 2380 dt 07.10.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ATLETËT VETERANË TË SHQIPËRISË Tepelene 36,000 2021-10-18 2021-10-19 50621420012021 Sherbime te tjera urdher kryetari nr 131 dt 18.10.2021, ft nr 325 dt 23.08.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 63,750 2021-10-18 2021-10-19 50421420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë page me kontrate urdher kryetari nr 131 dt 18.10.2021 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 167,808 2021-10-18 2021-10-19 50321420012021 Uje DETYRIM KORRIK 2020 UJI BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) Lisand Xhelili Tepelene 367,420 2021-10-14 2021-10-15 49921420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale USHQIME FT NR 28 DT 06.08.2021 UP NR 4 DT 04.01.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) Drita Abedini Tepelene 120,000 2021-10-14 2021-10-15 50121420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE NEN 1000000 LEKE FT NR 12 DT 13.10.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 96,000 2021-10-13 2021-10-14 50021420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerje nen 100000 leke materiale ft nr 43 dt 13.10.2021
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 82,932 2021-10-13 2021-10-14 49721420012021 Karburant dhe vaj karburant up nr 22 dt 03.02.2021 ft nr 1666 dt 05.10.2021