Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 4,978,821,597.00 2,605 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 6,840 2021-11-09 2021-11-10 89921360012021 Udhetim i brendshem 2136001 Bashkia Pogradec,lik dieta ,listepagese nr.415 dt.05.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Pogradec 1,000 2021-11-09 2021-11-10 90821360012021 Te tjera transferta tek individet 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Konfederaten e Sindikates se Shqiperise, Tetor 2021,Kontrate nr.678/1 dt.07.02.2020,Urdher Kryetari nr.819 dt.04.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Pogradec 5,500 2021-11-09 2021-11-10 90621360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Konfederaten e Sindikates se Shqiperise, Tetor 2021,Kontrate nr.678/1 dt.07.02.2020,Urdher Kryetari nr.819 dt.04.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Pogradec 1,000 2021-11-09 2021-11-10 90721360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Konfederaten e Sindikates se Shqiperise, Tetor 2021,Kontrate nr.678/1 dt.07.02.2020,Urdher Kryetari nr.819 dt.04.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 10,800 2021-11-08 2021-11-09 90021360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.416 dt.05.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 24,936 2021-11-08 2021-11-09 90121360012021 Te tjera transferta tek individet 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.416 dt.05.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 22,923,672 2021-11-08 2021-11-09 90221360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,ndihma ekonomike Tetor 2021,Vendim i Dr.Rajon.Korce nr.10 dt.29.10.2021,Urdher Kryetari nr.823 dt.04.11.2021,Permbledhese bordero nr.417 dt.05.11.2021,nr.perfituesve 4190
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 555,024 2021-11-08 2021-11-09 89121360012021 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,ndihma ekonomike 6% Shtator 2021,VKB nr.81 dt.19.10.2021,Konf.Prefekt. nr.1003/1 dt.27.10.2021,Permbledhese bordero nr.410 dt.03.11.2021,nr.perfituesve 168
  Bashkia Pogradec (1529) TO&TO COMPANY Pogradec 119,376 2021-11-03 2021-11-08 87021360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Blerje per dekorin e zyrave te bashkise,UB nr.68+PVO+Fature nr.15/2021+FH nr.47+AMD dt.28.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 1,124,616 2021-11-02 2021-11-08 88321360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.404 dt.02.11.2021,Nr. punonjesve ne organike plan 290 fakt 29,mbi organike plan 20 fakt 5
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 685,302 2021-11-02 2021-11-08 88521360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.406 dt.02.11.2021,Nr. punonjesve ne organike plan 290 fakt 20,mbi organike plan 20 fakt 1
  Bashkia Pogradec (1529) TO&TO COMPANY Pogradec 119,880 2021-11-03 2021-11-08 87121360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Blerje tapet dhe shufra bronzi,UB nr.67+PVO+Fature nr.16/2021+FH nr.46+AMD dt.28.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) POGRADECI F.K Pogradec 2,659,000 2021-11-04 2021-11-08 89821360012021 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,lik transferime korente te KF Pogradeci,VKB nr.144 dt.24.12.2020,Konf.Prefekt. nr.2/1 dt.07.01.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 66,300 2021-11 2021-11-05 89021360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,qera toke Tetor 2021,VKB nr.71 dt.23.11.2016,Konf.Prefekture nr.1052 dt.12.12.2016,Kontrate dt.01.06.2017,PVMD dt.31.10.2021,Listepagese nr.409 dt.03.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 42,579 2021-11 2021-11-05 89321360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.412 dt.03.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 124,100 2021-11 2021-11-05 88921360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,qera ndertese dhe trualli Tetor 2021,VKB nr.9 dt.28.01.2020,Konf.Prefekture nr.177/1 dt.07.02.2020,Kontrate nr.984/3 dt.04.05.2020,PVMD nr.10 dt.01.11.2021,Listepagese nr.408 dt.03.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 40,032 2021-11 2021-11-05 89221360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.411 dt.03.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 8,000 2021-11 2021-11-05 89621360012021 Udhetim i brendshem 2136001 Bashkia Pogradec,lik dieta ,Listepagese nr.414 dt.04.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 81,884 2021-11-03 2021-11-04 86921360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.392 dt.01.11.2021,np plan 12 fakt 2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 7,000 2021-11-03 2021-11-04 87521360012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Tetor 2021,VKB nr.5 dt.20.01.2021,Konf.Prefekt. nr.80/1 dt.25.01.2021,Urdher kryetari nr.810 dt.01.11.2021,Listepagese nr.396 dt.02.11.2021,np=1