Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 8,317,176 2022-03-03 2022-03-04 20421140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero shkurt 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 184,042 2022-03-03 2022-03-04 16721140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero shkurt 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 48,622 2022-03-03 2022-03-04 16921140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkb bordero shkurt 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 3,126,489 2022-03-03 2022-03-04 16421140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero shkurt 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 48,622 2022-03-03 2022-03-04 16821140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga qkb bordero shkurt 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 89,058 2022-03-03 2022-03-04 16621140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga gj.civile bordero shkurt 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 2,668,722 2022-03-03 2022-03-04 16521140012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2114001 Paga administrata bordero shkurt 2022,listepagese banke
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 101,848 2022-02-28 2022-03-01 16121140012022 Ndihme ekonomike 2114001 VKB nr.4 dt 28.01.2022 nd.ekonomike 6%,bordero dhjetor 2021,konf prefekt
  Bashkia Gramsh (0810) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së ELBASAN Gramsh 9,000 2022-02-28 2022-03-01 16021140012022 Sherbime te tjera 2114001 Fat nr.460 date 27.02.2022 nga bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,211 2022-02-28 2022-03-01 16221140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 16,634 2022-02-25 2022-02-28 15621140012022 Elektricitet 2114001 Permbledh fatura nr.870/4 date 28.01.2022,fatura janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 23,754 2022-02-25 2022-02-28 15221140012022 Elektricitet 2114001 Fat nr.426796784 date 26.11.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 14,952 2022-02-25 2022-02-28 15721140012022 Elektricitet 2114001 Permbledh fatura nr.870/5 date 29.01.2022,fatura janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 130,319 2022-02-25 2022-02-28 15521140012022 Elektricitet 2114001 Permbledh fatura nr.870/3 date 27.01.2022,fatura janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 468,870 2022-02-25 2022-02-28 15921140012022 Elektricitet 2114001 Permbledh fatura nr.870 date 31.01.2022,fatura janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 115,710 2022-02-25 2022-02-28 15821140012022 Elektricitet 2114001 Permbledh fatura nr.870/6 date 30.01.2022,fatura janar 2022
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 125,814 2022-02-25 2022-02-28 15321140012022 Elektricitet 2114001 Permbledh fatura nr.870/1 date 25.01.2022
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 103,348 2022-02-25 2022-02-28 15421140012022 Elektricitet 2114001 Permbledh fatura nr.870/2 date 26.01.2022
  Bashkia Gramsh (0810) GELE ZANI Gramsh 10,402,500 2022-02-23 2022-02-24 14621140012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.44 date 19.02.2021,vend fituesi nr.55 date 30.05.2021,marr nenkontra date 12.04.2021,situacion perf,fat nr.2 date 21.01.2022,akt kolaud dt 14.12.2021,cert marr dorz perkohsh dt 20.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gramsh 37,500 2022-02-22 2022-02-23 14121140012022 Udhetim i brendshem 2114001 Dieta bordero shkurt 2022,listepagese banke,autorizime