Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJOKA KONSTRUKSION All 1,833,116,142.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 28,261,729 2014-04-21 2014-04-22 14610060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2107 Dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr 4 Sit Nr. 8 Fat Nr. 36 Dt 31.05.11 Ser 83581586 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 21,250,198 2014-04-21 2014-04-22 14510060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2107 Dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr 4 Sit Nr. 7 Fat Nr. 17 Dt 28.02.11 Ser 83581567 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 19,947,696 2014-04-21 2014-04-22 14410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2107 Dt 18.04.14 D.P. vendimi Nr 4 Sit Nr. 6 Fat Nr. 2 Dr 14.12.2010 Ser 83581552 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 62,768,582 2014-04-21 2014-04-22 14210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2106 dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr. 8 Fat Nr. 32 Dt 30.11.11 Ser 88885682 Kontrata ne vazhdim 5301/4 Dt 17.07.2009
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,110,694 2014-04-03 2014-04-04 5310060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.6 dt.30.05.2013 fat.237 dt.07.03.2014 seria 11457987
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 3,981,963 2014-04-02 2014-04-03 8710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 17.07.2013 sit 5 28.02.2014 fat 33 28.02.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 497,266 2014-03-28 2014-03-28 4110060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.6 dt.30.05.2013 fat.06 dt.15.11.2013 seria 11457907
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,237,011 2014-03-28 2014-03-28 4310060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.6 dt.30.05.2013 fat.22 dt.10.01.2014 seria 11457972
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 38,084 2014-03-28 2014-03-28 4010060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.6 dt.30.05.2013 fat.45 dt.30.09.2013 seria 06100250
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 497,266 2014-03-28 2014-03-28 4210060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror detyrime te prapambetura mirmbajtje rruge kontrate ne vazhdim nr.6 dt.30.05.2013 fat.6 dt.30.11.2013 seria 11457956
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 8,908,146 2014-03-04 2014-03-04 46110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC.129 06.06.2013 sit 3 15.12.2013 fat 13 30.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 20,178,219 2014-02-26 2014-02-26 2110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt wlrec102-1,17.7.2013,s11457953/952/962,29.102013-30.11.2013-30.12.2013,sit 2-3-4,16.9.2013-30.11.2013-31.12.2013