Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "LEKA - 2007" All 36,703,943.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike Kultures (1515) "LEKA" Korçe 104,880 2014-06-05 2014-06-06 9721220072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.33 MAT.TE NDRYSHME (FURCA,BOJRA,VINOVIL ETJ)
  Komuna Proptisht (1529) "LEKA" Pogradec 102,000 2014-05-16 2014-05-19 14627020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR30 DT 04.04.2014
  Komuna Proptisht (1529) "LEKA" Pogradec 95,640 2014-05-16 2014-05-19 14527020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 32 DT 10.04.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) "LEKA" Korçe 307,200 2014-05-14 2014-05-15 8821220062014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE BLERJE DRASE PER STOLA NR FAT 28 DAT 7.04.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) "LEKA" Korçe 106,668 2014-04-24 2014-04-25 7421220062014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes NDERM SHERBIMEVE PUBLIKE BLERJE BOJE ZMALTO FAT NR 29 DAT 4.04.2014
  Komuna Qukes (0821) "LEKA" Librazhd 32,824 2014-04-17 2014-04-18 11925860012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala KOM.QUKES LB,LIK.5% GARANCI PUNIMESH
  Komuna Velcan (1529) "LEKA" Pogradec 178,800 2014-04-16 2014-04-16 8027030012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme LIK.K. VELÇAN POGRADEC FT NR 27 DT 02.04.2014
  Dega e Thesarit Korce (1515) "LEKA" Korçe 106,200 2014-04-14 2014-04-15 5610100152014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore DEGA E THESARIT KORCE SHPENZIME LYERJE ZYRASH LIK FAT NR.31 DT.14.04.2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 1,140,000 2014-04-11 2014-04-14 9021220172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIM I SHKOLLAVE FAT.20 DT 24.12.13
  Komuna Proptisht (1529) "LEKA" Pogradec 113,640 2014-04-09 2014-04-09 111127020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 26 DT 10.03.2014
  Komuna Proptisht (1529) "LEKA" Pogradec 113,640 2014-04-04 2014-04-08 11127020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 26 DT 10.03.2014
  Komuna Proptisht (1529) "LEKA" Pogradec 113,640 2014-04-04 2014-04-04 11127020012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 26 DT 10.03.2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 229,200 2014-02-13 2014-02-14 4421220172014 Unspecified ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE RADIATORE FATURE DT 30.12.13
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 711,919 2014-02-13 2014-02-14 3421220172014 Unspecified ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIMI I SHKOLLAVE FAT.15 DT 07.11.13
  Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 129,600 2014-02-13 2014-02-14 8221220012014 Unspecified BASHKIA KORCE FAT 21 DT 30.12.2013 MEREMETIME