Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT&CO All 129,374,054.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 855,135 2021-02-22 2021-02-25 41521010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje ndertim i rruges qe lidh T.Daia me R.Sgvarc kont 41041/2 dt.21.12.17 fat.51509753 dt.28.12.20 sit perf 28.12.20 shk 913 dt.08.01.2021
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 268,198 2021-01-20 2021-01-22 421721010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 BAshkia Tirane mbikqyrje Ndertim i shkolles 9-Vjecare Qazim Turdiu UP 25118 dt.27.07.20 rap permb 25118/26 dt.25.09.20 kont 25118/37 dt 29.09.20 fat.51509752 dt.28.12.20 sit 1 dt 28.12.20
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 310,025 2021-01-21 2021-01-22 423521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Ndertim situacion nr.1 mbikqyrje obj Ndertim shkolla 9-Vjecare Sami Frasheri UP 27622 dt.19.08.20 Rap permb 27622/61 dt.23.10.2020 sit punime 1 30.12.20 fat.51509756 dt.30.12.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 741,659 2021-01-19 2021-01-21 63010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft sherb mbikqyrje, kontr GOA 2020/sh-215 dt 10.12.2020, seri 51509750 dt 24.12.2020
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 283,976 2021-01-14 2021-01-19 68824520012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2452001, Bashkia Dropull. Drejtim punimesh per objektin "Ujesjelles nga burimi i Manxifes,Rikonstruksion i ujesjellesit te fshatrave". Fatura nr. 48,dt.24.12.2020, nr serie 51509748.Kontrate nr. 934,dt. 02.06.2020.
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 3,695,000 2021-01-12 2021-01-19 415421010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Rindertim studim projektim ndertim shkoola dhe godine vaqarr Kont ne vazhd 19217/27b dt 28.07.20 pv 09.10.20 auotrizim 411 dt 17.12.20 fat 51509745 dt 22.12.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 551,705 2021-01-12 2021-01-19 61110560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft sherb oponence, kontr GOA 2020/sh-177 dt 07.12.2020, seri 51509747 dt 24.12.2020, superv dt 20.12.2020
  Bashkia Pustec (1515) ZENIT&CO Korçe 12,425,431 2020-12-28 2020-12-29 29624990012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2499001-BASHKIA PUSTEC,STUDIM PROJEKTIM I FURNIZIMIT ME UJE PER BASHKINE PUSTEC,U.P NR.3 DT 21.07.2020,NJOFTIM FITUESI NGA APP,KONTR. DT 14.10.2020,P.V MARJE NE DOREZ. DT 02.11.2020,FAT. NR.40 DT 14.12.2020,F.H NR.37 DT 14.12.2020
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) ZENIT&CO Puke 87,600 2020-12-23 2020-12-24 38021550012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2155001 Bashkia Fushe-Arrez kodi 2155001 SUPERVIZ.RIKONSTRUK.KANALIT FUSHAXHI UP 307 DT 25.9.2019 KONTRAT NR 3093 DT 2.10.2019 F.TATIMORE NR 42 DT 17.12.2020 RENDITJE SISTEMI DT 27.9.2019 PV DT 27.9.2019
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 500,000 2020-12-18 2020-12-21 67221100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyrje punimesh obj ndertim ujsellesi fshat, up 2111/2 dt 24.9.2020, pv 5.10.2020, raport permb 13.10.2020, vendim 13.10.2020, njoft fit 13.10.2020kontrate 15.10.2020, situacion pjesor, fature 51509727
  Bashkia Pustec (1515) ZENIT&CO Korçe 3,108,569 2020-12-18 2020-12-21 27724990012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2499001-BASHKIA PUSTEC,STUDIM PROJEKTIM I FURNIZIMIT ME UJE PER BASHKINE PUSTEC,U.P NR.3 DT 21.07.2020,NJOFTIM FITUESI NGA APP,KONTR. DT 14.10.2020,P.V MARJE NE DOREZ. DT 02.11.2020,FAT. NR.39 DT 14.12.2020,F.H NR.37 DT 14.12.2020
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 195,996 2020-12-17 2020-12-18 67021100012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyrje punimesh obj ndertim ujsellesi fshat, up 2111/2 dt 24.9.2020, pv 5.10.2020, raport permb 13.10.2020, vendim 13.10.2020, njoft fit 13.10.2020kontrate 15.10.2020, situacion pjesor, fature 51509733
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 373,994 2020-12-16 2020-12-18 150421280012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.38 DATE 09.12.2020,SITUACION NR.1,Kontrate nr.4620 prot.date 20.10.2020 Mbikqyerje punimesh per objektin rikonstruksioni kanalit vadites te Mesit,Gizavesh,Dorez,Librazhd.
  Bashkia Kelcyre (1128) ZENIT&CO Permet 981,871 2020-12-17 2020-12-18 50721540012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE SUPERVIZIM PUNIMESH PER NDERTIM I RRJETIT JASHTEM TE UJSJELLSIT KOD PROJ 18BQ640 FAT NR 36 NR SER 51509736 DT 07.12.2020 U PROK DT 29.05.2019 KONT NR 2041 DT 04.10.2019 SHKRES NR 118 DT 07.12.2020
  Bashkia Kukes (1818) ZENIT&CO Kukes 315,420 2020-12-14 2020-12-15 83421250012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2125001 Bashkia Kukes dety prap nr ditari 28723 mbikqyrje punimesh rehab KU Bushat fat nr 48dt 23.12.209seri 51509698 te K nr 17dt 16.09.2019 Akt-kolaudim dt 31.12.2019&ÇPMD upr nr 124dt 03.09.2019
  Bashkia Libohove (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 680,200 2020-12-10 2020-12-11 40721160012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2116001 Bashkia Libohove supervizim fat nr31 dt 25.11.2020 nr ser 51509731 kontr nr 734 dt 27.05.2020 up nr 5 dt 15.04.2020 ftese oferte njoftim fituesi objekt rrjeti i jashtem i furnizimit me uje dhe rrjeti shperndarjes Libohove
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 514,163 2020-11-27 2020-12-01 61324520012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2452001, Bashkia Dropull.Drejtim punimesh per objektin"Ujesjellesi nga burimi i Manxifes dhe rik.i ujesjellsave Selo,Krioner,Sotir".Fatura nr.30, nr.serie 51509730,dt. 25.11.2020.Kontrate nr. 934,dt.02.06.2020.
  Bashkia Bulqize (0603) ZENIT&CO Bulqize 685,706 2020-11-25 2020-11-26 74021030012020/1 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE (2103001) likujdim mbikqyrje punimesh per objektin "Ndertim rrjeti shperndares i fshatrave Gjorice si dhe ndert. depo uji faza 2", up nr.4334 dt.22.09.2020, kontr. dt.30.10.2020, fat. nr.29 dt.23.11.2020, seri nr.51509729.
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 500,000 2020-11-18 2020-11-19 69121530012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore B.PRRENJAS,LIK FAT NR 22 DT 30.10.2020,PER SUPERVIZIM (MBIKQYRJE) PUN. PER OBJ. RRJETI SHPERNDARES I UJSJELLES PRRENJAS,SIT PJESOR NR 1 DT 03.11.2020,UP NR 4 DT 18.02.2020,VEND.FIT 157 DT 24.03.2020,KONT NR 1110 DT 27.03.2020,OFERTA,UB 4174
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) ZENIT&CO Tirane 119,400 2020-11-09 2020-11-11 22110161102020 Sherbime te tjera 1016110 SH.K.B 2020 Lik sherbime te tjera , u prok 975/1 dt 5.06.2020 for 975/2 dt 10.06.2020 ft nr 19 seri 51509719 dt 16.10.2020 pv 3.11.2020