Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 1,715,415,170.00 2,064 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 394,762 2021-09-22 2021-09-23 217910130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb sist vak sipas kont ne vazhdim nr619/15dt24.3.21.fat nr747/2021 dt 1.91.sit pjesor nr 5
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 845,063 2021-09-21 2021-09-23 214410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21.fat nr 866/2021 dt 6.9.21.fh nr 180dt 6.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,027,596 2021-09-21 2021-09-23 214510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21.fat nr 850/2021 dt 5.9.21.fh nr 179dt 5.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,230,965 2021-09-21 2021-09-23 214610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21.fat nr 916/2021 dt 7.9.21.fh nr 181dt 7.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,149,285 2021-09-21 2021-09-23 214310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21.fat nr 844/2021 dt 4.9.21.fh nr 178dt 4.9.2021
  Inspektoriati Shteteror Teknik dhe Industrial (ISHTI) (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 606,144 2021-09-21 2021-09-23 24910061572021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1006157 Ishti, lik ft blerje gaz , kontr ne vazhd nr 4079/10 dt 09.08.2021, nr ft 952/2021 dt 09.09.2021, fh dt 09.09.2021, pv md dt 09.09.2021
  Spitali Elbasan (0808) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Elbasan 44,236 2021-09-21 2021-09-22 62710130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit Blerje oksigjen i gazte mjekesor marreveshje kuader Kontr.424 dt 08.03.2021 Fat 706/2021 fh 53 dt 31.08.2021 Pv dt 31.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 109,210 2021-09-21 2021-09-22 50510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1146 dt.17.09.2021, fh.nr.163 dt.17.09.2021, PCV dt.17.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 74,650 2021-09-21 2021-09-22 50610130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1175 dt.18.09.2021, fh.nr.164 dt.18.09.2021, PCV dt.18.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 814,302 2021-09-20 2021-09-22 214110130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-shp miremb sist ajrimit sipas kont ne vazhdim nr 619/15 dt24.3.21.fat nr 388/2021 dt2.8.21.sit pjesor nr 4
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 21,650 2021-09-20 2021-09-21 12710051122021 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje azoti kontrata nr 296 dt 24.05.2021 up nr 16 dt 06.05.2021lik i fat nr 1160/2021fh nr 21 dt 17.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,122,243 2021-09-17 2021-09-21 211410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 816/2021 date 03.09.2021 fh nr 177 date 03.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 770,697 2021-09-17 2021-09-21 211510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 800/2021 date 02.09.2021 fh nr 176 date 02.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,874,923 2021-09-17 2021-09-21 211310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- blerje oksigjen kont vazhdim nr 471/11 date 18.02.2021 fat nr 762/2021 date 01.09.2021 fh nr 175 date 01.09.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-09-17 2021-09-20 50410130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1117 dt.16.09.2021, fh.nr.162 dt.16.09.2021, PCV dt.16.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,027,596 2021-09-16 2021-09-20 209110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-blerje oksigjeni sipas.kont ne vazhdim nr 471/11 dt 18.2.2021.fat nr680/2021 dt 30.8.2021.fh nr 172 dt30.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,122,243 2021-09-16 2021-09-20 208910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21 , up 568 dt 09.02.2021 .fat nr 661/2021 dt 27.8.21.fh nr 169 dt 27.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,541,948 2021-09-16 2021-09-20 209210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-blerje oksigjeni sipas.kont ne vazhdim nr 471/11 dt 18.2.2021.fat nr727/2021 dt 31.8.2021.fh nr 174 dt31.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 858,583 2021-09-16 2021-09-20 208710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21 , up 568 dt 09.02.2021 .fat nr 667/2021 dt 28.8.21.dhe ft 678/2021 dt 30.08.2021 fh nr 171 dt 28.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,156,045 2021-09-16 2021-09-20 209010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21 , up 568 dt 09.02.2021 .fat nr 711/2021 dt 31.8.21.fh nr 173 dt 31.08.2021