Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,555,804,320.00 1,390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 27,000 2021-12-10 2021-12-15 61010130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje materjale mjekimi dif fature up nr 511 dt 29.01.2020 mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 717/3 dt 20.09.2021 ft 469/2021 dt 10.11.2021 fh nr 159 dt 10.11.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 423,900 2021-12-13 2021-12-14 81410130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekesore kont nr 1405 dt 21.09.2021 fat nr 374/2021 dt 25.10.2021 fh nr 228 dt 25.10.2021 akt kolaudimi 25.10.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 365,220 2021-12-10 2021-12-14 78910130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekesore kont nr 1405 dt 21.09.2021 fat nr 255/2021 dt 24.09.2021 fh nr 189 dt 24.09.2021 akt kolaudimi 24.09.2021
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 376,800 2021-12-10 2021-12-14 90710130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017mater .mjek.up 511 dt 29.01.20, mk 511/20 dt 24.04.20, fo 3291 dt 21.07.21, kont 3406 dt 29.07.21, fat 479/21, pcv 15.11.21, fh 316 dt 15.11.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 227,592 2021-12-10 2021-12-14 268910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 127/58 date 18.10.2021 fat nr 475/2021 dt 12.11.2021 fh 19718 dt 12.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,006,800 2021-12-10 2021-12-13 267510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 blerje mat mjeksore sipas MK 511/20dt 24.4.20.AMSH511/22 dt 4.5.20. kont nr1968/5 dt 9.8.2021.fat nr 478/2021 dt 15.11.2021.fh nr 19737 dt 15.11.2021
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 333,120 2021-12-09 2021-12-10 79010130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 192 dt 08.032021 fat nr 301/2021 dt 04.10.2021fh nr 208 dt 04.10.2021 akt kolaudimi dt 04.10.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 180,720 2021-12-07 2021-12-10 85310130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna autorizim i MSHMS nr 106 dt 23.06.2020 .kont 106/216 dt 30.06.21.fat nr 75/2021 dt 03.08.21.,fh nr 199 dt 03.08.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 16,380 2021-12-09 2021-12-10 51810900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim pjesmarrje ne tender, urdher nr 477 dt 19.11.2021, Vendim kpp nr 849/2021 dt 04.11.2021
  Sp. Devoll (1505) BIOMETRIC ALBANIA Devoll 14,460 2021-12-06 2021-12-07 19810130672021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI DEVOLL PAGESE PER BLERJE MATERIALE MJEKIMI NR KONTARTE 647 DT 20.10.2021 NR FAT 362 DT 20.10.2021
  Spitali Diber (0606) BIOMETRIC ALBANIA Diber 1,452,900 2021-12-02 2021-12-03 36810130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Diber 1013015 Ilace, UP 48 dt 29.01.2020, kontarte 100/1 dt 30.08.2021, fat 341/2021 dt 14.10.2021, FH 69 dt 15.10.2021, akt kolaudimi dt 15.10.2021
  Spitali Diber (0606) BIOMETRIC ALBANIA Diber 1,618,950 2021-12-02 2021-12-03 36710130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Diber 1013015 Ilace, UP 48 dt 29.01.2020, kontarte 511/29 dt 12.04.2021, fat 418/2021 dt 21.04.2021, FH 31 dt 23.04.2021, Akt kolaudimi dt 23.04.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 456,000 2021-11-26 2021-12-02 72310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont.44/17 dt 9.7.21, ft 340/2021 dt 13.10.21, fh 1063 dt 13.10.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,012,200 2021-11-26 2021-12-02 72210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 331/2021 dt 12.10.21, fh 1059 dt 12.10.21
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 94,200 2021-11-26 2021-12-01 76810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materj mjekimi marr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.2020,kon nr 2585 dt 03.11.2021 fat nr 435 dt 04.11.2021 fh nr 965 dt 04.11.2021 pv dt 04.11.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,161,600 2021-11-25 2021-12-01 71210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 261/2021 dt 27.9.21, fh 1037 dt 27.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 411,613 2021-11-25 2021-12-01 264110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 127/58 date 18.10.2021 fat nr 456/2021 date 08.11.2021 fh nr 19686 date 08.11.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,082,640 2021-11-26 2021-12-01 70710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore,vazhdim kont.18/13 dt 26.3.21, ft 260/2021 dt 27.9.21, fh 1036 dt 27.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 995,640 2021-11-24 2021-12-01 261110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 127/58 date 18.10.2021 fat nr 373/2021 date 22.10.2021 fh nr 19590 date 22.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 199,440 2021-11-25 2021-12-01 264210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 2566/5 date 21.10.2021 fat nr 461/2021 date 08.11.2021 fh nr 19691 date 09.11.2021