Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 914,588,357.00 1,485 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 16,971 2021-11 2021-11-05 53321420012021 Karburant dhe vaj lik pjesor ft nr 1912 dt 22.10.2021 up nr 22 dt 03.02.2021 karburant bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,889,181 2021-11 2021-11-05 53821420012021 Ndihme ekonomike ndihme, paaftesi tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 418,015 2021-11 2021-11-05 53521420012021 Ndihme ekonomike ndihme, paaftesi tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) FUTBOLL KLUB TEPELENA Tepelene 250,000 2021-11 2021-11-05 52821420012021 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit transferte per paga e sigurime vkb nr 79/23.12.2020 bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 315,284 2021-11 2021-11-05 53621420012021 Pagese paaftesie ndihme, paaftesi tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 300,000 2021-11-03 2021-11-04 53021420012021 Karburant dhe vaj ft nr 1912/22.10.2021 up nr 22/03.02.2021 karburant bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 2,668 2021-11-03 2021-11-04 53421420012021 Karburant dhe vaj karburant likujdim pjesor ft nr 1912 dt 22.10.2021 up nr 22/03.02.2021 Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 69,306 2021-11-03 2021-11-04 53221420012021 Karburant dhe vaj likujdim pjesor ft nr 1912/20.10.2021 up nr 22 dt 03.02.2021 karburant Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 17,514 2021-11-03 2021-11-04 52921420012021 Karburant dhe vaj up nr 22/03.02.2021 ft nr 1912/22.10.2021 Bashki Tepelene likujdim pjesor
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 82,784 2021-11-03 2021-11-04 53121420012021 Karburant dhe vaj up nr 22/03.02.2021, ft nr 1912/22.10.2021 Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 511,950 2021-11-01 2021-11-02 52421420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 850,936 2021-11-01 2021-11-02 52521420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 901,346 2021-11-01 2021-11-02 52321420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 1,592,553 2021-11-01 2021-11-02 51921420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 85,965 2021-11-01 2021-11-02 51821420120221 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga qkr bashki tepelene tetor 2021
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 820,113 2021-11-01 2021-11-02 52021420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 557,260 2021-11-01 2021-11-02 52221420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 348,500 2021-11-01 2021-11-02 52721420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 2,272,295 2021-11-01 2021-11-02 52121420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 349,169 2021-11-01 2021-11-02 52621420012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga tetor bashki tepelene