Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 4,978,821,597.00 2,605 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 53,435 2021-11-11 2021-11-12 92521360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Tetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.841+Listepagese dhe Bordero nr.425 dt.10.11.2021,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 74,809 2021-11-11 2021-11-12 92421360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Tetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.841+Listepagese dhe Bordero nr.424 dt.10.11.2021,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) ELITE BAILIFF'S OFFICE Pogradec 1,500 2021-11-11 2021-11-12 91821360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Lavdie Hidri sipas urdherit te permbaruesit Tetor 2021,Urdher titullari nr.843 dt.10.11.2021,Vendim permbaruesi nr.1586+Urdher permbaruesi nr.1587-739 dt.03.09.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Pogradec 10,687 2021-11-11 2021-11-12 92221360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Tetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.841+Listepagese dhe Bordero nr.422 dt.10.11.2021,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 32,061 2021-11-11 2021-11-12 92121360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Tetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.841+Listepagese dhe Bordero nr.421 dt.10.11.2021,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) AEF BAILIFF SERVICE Pogradec 8,000 2021-11-11 2021-11-12 92621360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik detyrimi Hekuran Hoxha Tetor 2021 sipas urdherit te permbaruesit,Urdher titullari nr.844 dt.10.11.2021,Urdher permbaruesi nr.218 dt.14.07.2020
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 85,496 2021-11-11 2021-11-12 92021360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Tetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.841+Listepagese dhe Bordero nr.420 dt.10.11.2021,np=8
  Bashkia Pogradec (1529) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Pogradec 469,982 2021-11-11 2021-11-12 92721360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,lik oponence teknike,Marreveshje nr.1813/1 dt.29.10.2021,Fature nr.50/2021 dt.08.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 35,736 2021-11-03 2021-11-12 88621360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Tetor 2021,Listepagese nr.407 dt.03.11.2021,np plan 1 fakt 1
  Bashkia Pogradec (1529) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se POGRADEC Pogradec 2,000 2021-11-11 2021-11-12 92821360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per sherbim ndaj ASHK,kerkese nr.11092+fature nr.10238 dt.10.11.2021,Autorizim nr.7977 dt.14.11.2019
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 74,809 2021-11-11 2021-11-12 92321360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Tetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.841+Listepagese dhe Bordero nr.423 dt.10.11.2021,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) UJESJELLSI Pogradec 23,621 2021-11-10 2021-11-11 91321360012021 Uje 2136001 Bashkia Pogradec,lik uje Tetor 2021,Permbl. nr.418 dt.09.11.2021,fature nr.2706+2707+2723+2743+2755+2759+2840+3051 dt.04.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) UJESJELLSI Pogradec 120 2021-11-10 2021-11-11 91421360012021 Uje 2136001 Bashkia Pogradec,lik uje Tetor 2021,fature nr.3154/2021 dt.05.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 374,204 2021-11-10 2021-11-11 91621360012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per kryetaret e fshatrave Tetor 2021,VKM nr.165 dt.02.03.2016,urdher kryetari nr.839+Listepagese dhe bordero nr.419 dt.09.11.2021,np=69
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 192,571 2021-11-10 2021-11-11 91121360012021 Sherbimet bankare 2136001 Bashkia Pogradec,Pagese ndihme ekonomike PAK energji 6% tetor 2021,Fature nr.376/2021 dt.03.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 19,700 2021-11-10 2021-11-11 91221360012021 Sherbime telefonike 2136001 Bashkia Pogradec,shpenzime telefoni Tetor 2021,fature nr.224588/2021 dt.04.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) VALONA KONSTRUKSION Pogradec 36,637,870 2021-11-10 2021-11-11 91721360012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2136001 Bashkia Pogradec,rehabilitim i lagjes Gani Homcani,Fature nr.50/2021 dt.18.10.2021,Situacion nr.1 dt.05.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) QENDRA EKONOMIKE E KSSH Pogradec 25,100 2021-11-10 2021-11-11 90521360012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,pagese per Konfederaten e Sindikates se Shqiperise Tetor 2021,Kontrate nr.678/1 dt.07.02.2020,Urdher kryetari nr.819 dt.04.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 33,670 2021-11-10 2021-11-11 91521360012021 Posta dhe sherbimi korrier 2136001 Bashkia Pogradec,lik sherbim postar Tetor 2021,fature nr.348/2021 dt.03.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) "ADA-CO" Pogradec 567,156 2021-11-10 2021-11-11 90421360012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2136001 Bashkia Pogradec,lik clirim garancie 5% rikonstruksion rruga hyrese Tushemisht,Kontrate nr.03.09.2012,Akt kolaudim dt.07.12.2012,CMD e perkohshme dt.05.12.2012,CMD e perhershme dt.30.09.2021