Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,194,121,177.00 8,699 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 1,871,641 2022-03-09 2022-03-10 19821140012022 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.24 date 28.02.2022 pastrim,gjelberim,mirmb varreza muaj shkurt 2022,kontrate nr.3946 date 15.10.2020,situacion shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 353,299 2022-03-09 2022-03-10 20221140012022 Te tjera transferime korrente 2114001 Emergjenca civile nd.financiare fatkeqesi nga termeti VKB nr.124 date 26.11.2021,konf prefekti,bordero
  Bashkia Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 179,820 2022-03-09 2022-03-10 19421140012022 Uje 2114001 Permbledhes fatura dt 25.02.2022 ujejsellsi likudjuar nga bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) Sinani Trading Gramsh 306,587 2022-03-09 2022-03-10 19621140012022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Ushqime,fat nr.44 date 01.02.2022,flet hyrje nr.2,3,4 date 01.02.2022,vend fitues nr.52 date 07.04.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 500,000 2022-03-09 2022-03-10 20321140012022 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 2114001 Ndihme kurim,shpen varrizmi vkb nr.119,120,123, dt 26.11.2021,vkb nr.12,13,14,16 dt 28.01.2022,konf prefekt,bordero mars 2022
  Bashkia Gramsh (0810) ILIRJAN OSMANI Gramsh 4,324,009 2022-03-09 2022-03-10 19721140012022 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114001 Fat nr.120 date 21.02.2022,flet hyjre nr.7,8,9,10,11,12,13,14,15 date 22.02.2022,kontrate nr.782 date 18.02.2022
  Bashkia Gramsh (0810) Sinani Trading Gramsh 2,160 2022-03-09 2022-03-10 20121140012022 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Ushqime,fat nr.45 date 01.02.2022,flet hyrje nr.5 date 01.02.2022,vend fitues nr.52 date 07.04.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,310 2022-03-09 2022-03-10 19521140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Fat nr.31 date 01.03.2022
  Bashkia Gramsh (0810) KURORA Gramsh 145,419 2022-03-09 2022-03-10 19921140012022 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Fat nr.25 date 28.02.2022 mirmb varreza te vjetra muaj shkurt 2022,kontrate nr.2302 date 21.06.2020,situacion shkurt 2022
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,129,778 2022-03-04 2022-03-07 17121140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Tunje,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 72,970 2022-03-04 2022-03-07 18021140012022 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,713,280 2022-03-04 2022-03-07 17221140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kukur,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,035,444 2022-03-04 2022-03-07 17521140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kodovjat,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 670,384 2022-03-04 2022-03-07 17821140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Lenie,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 459,124 2022-03-04 2022-03-07 17421140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Sult,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,430,778 2022-03-04 2022-03-07 17021140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,126,212 2022-03-04 2022-03-07 17621140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Pishaj,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 910,252 2022-03-04 2022-03-07 17921140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Skenderbegas,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 492,886 2022-03-04 2022-03-07 17721140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kushove,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,193,562 2022-03-04 2022-03-07 17321140012022 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Porocan,vendim nr.2 dat 01.03.2022 nd.ekobomike bordero shkurt 2022 bashkia Gramsh