Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,859,853,477.00 2,573 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 46,000 2021-12-28 2021-12-30 113221020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese urdher 28.12.2021 vkb 66 dt 27.06.2021 konfirmimi 1966/2 dt 09.07.2020 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 32,740 2021-12-28 2021-12-30 111321020012021 Udhetim i brendshem 2102001 bashkia berat pagese djeta sherbimi listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 1,770,000 2021-12-29 2021-12-30 115721020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat pagese shperblimi i vitit 2021 per personat me paaftesi vkm 791 dt 15.12.2021 listepagesa per nja
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 156,000 2021-12-29 2021-12-30 116021020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese shperblimi i vitit 2021 per personat me ndihme ekonomike vkm 791 dt 15.12.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 88,672 2021-12-29 2021-12-30 114821020012021 Pagese paaftesie 2102001 bashkia berat pagese paaftesia e prapambetur listepagesa
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,200 2021-12-29 2021-12-30 115121020012021 Posta dhe sherbimi korrier 2102001 bashkia berat pagese fatura 629/2021 date 30.11.2021 sherbim postar
  Bashkia Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 208,311 2021-12-28 2021-12-30 110721020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese kontrata 5541 dt 18.11.2021 situacioni tetor 2021 dt 04.11.2021 fatura 292/2021 dt 04.11.2021 ralacioni 08.11.2021 sherbim i merembajtjes se varezavepublike dhe te deshmoreve
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 27,700 2021-12-28 2021-12-30 111221020012021 Udhetim i brendshem 2102001 bashkia berat pagese djeta sherbimi listepagesa
  Bashkia Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 51,255 2021-12-28 2021-12-30 110821020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese kontrata 5541/1 date 18.11.2020 situacioni nentor 2021 fatura 341/2021 date 23.11.2021 relacioni 25.11.2021 sherbim i mirembajtjes se varezave publik dhe te deshmoreve
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 104,460 2021-12-28 2021-12-30 111121020012021 Udhetim i brendshem 2102001 bashkia berat pagese djeta sherbimi listepagesa
  Bashkia Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 18,799 2021-12-28 2021-12-30 113821020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese kontrata 6680 dt 07.11.2018 situacioni nentor 2021 fatura 341/2021 date 23.11.2021 relacioni 25.11.2021 sherbim i mirembajtjes se varezave publik dhe te deshmoreve
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 150,880 2021-12-29 2021-12-30 115021020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese ndihme ekonomike dhjetor 2021 raste te vecanta bkb 89 dt 24.12.2021 konfirmimi 899/1 dt 28.12.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 675,000 2021-12-29 2021-12-30 115921020012021 Ndihme ekonomike 2102001 bashkia berat pagese shperblimi i vitit 2021 per personat me ndihme ekonomike vkm 791 dt 15.12.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) SHOQATA '' ENDURO ALBANIA '' Berat 750,000 2021-12-28 2021-12-30 105721020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese vendimi nr 6 i bordit artistik proces verbali dhe relacioni 4895/2 dt 11.10.2021 kontrate bashkepunimi 4895/5 dt 14.10.2021 urdheri 571 dt 15.10.2021 fat 1/2021 dt 03.12.2021 situacuin pr ver kol 26.10.2021
  Bashkia Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 307,598 2021-12-28 2021-12-30 110621020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese kontrata 5541 dt 18.11.2021 situacioni gshtator 2021 dt 05.010.2021 fatura 194/2021 dt 05.10.2021 ralacioni 06.10.2021 sherbim i merembajtjes se varezavepublike dhe te deshmoreve
  Bashkia Berat (0202) Banka OTP Albania Berat 5,000 2021-12-29 2021-12-30 116221020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese kthim shume te paguar teper kerkesa per pagese 4422/1 dt 29.12.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 28,018 2021-12-29 2021-12-30 115221020012021 Posta dhe sherbimi korrier 2102001 bashkia berat pagese fatura 632/2021 date 02.12.2021 sherbim postar
  Bashkia Berat (0202) DREJTORIA VENDORE E ASHK-së BERAT Berat 90,000 2021-12-29 2021-12-30 114321020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese kerkesa nr 13677 dt 23.12.2021 tarife sherbimi per verifikimin e gjendejes pasurore
  Bashkia Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 21,374 2021-12-28 2021-12-29 112021020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltareve nentor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 7,225 2021-12-28 2021-12-29 112521020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave nentor 2021 listepagesa