Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All LIQENI VII SH.A All 97,076,675.00 50 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Paskuqan (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 1,500,000 2014-03-24 2014-03-25 3328070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Paskuqan ndertim KUZ objekti Paskuqan1 qender , kont.ne vazhdim nr.1626 dt.20.08.2012 sit.2 dt.08.04.2013 fat.17 dt.10.04.2013seria 07665214
  Komuna Paskuqan (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 1,500,000 2014-03-12 2014-03-13 2828070012014 Unspecified Komuna Paskuqan Ndertim KUZ Paskuqan 1 qender kont. ne vazhdim nr.1626 prot.20.08.2012 sit.nr.2lik.pjesor dt.08.04.2013 fat.17 dt.10.04.2013 seria 0766521
  Sp. Kavaje (3513) LIQENI VII SH.A Kavaje 240,840 2014-02-21 2014-02-24 2410130712014 Unspecified SPITALI LIKUJDIM FAT 210 DT 18.12.2013
  Sp. Kavaje (3513) LIQENI VII SH.A Kavaje 91,560 2014-02-21 2014-02-24 2610130712014 Unspecified SPITALI LIKUJDIM FAT 212 DT 18.12.2013
  Sp. Kavaje (3513) LIQENI VII SH.A Kavaje 57,600 2014-02-21 2014-02-24 2510130712014 Unspecified SPITALI LIKUJDIM FAT 211 DT 18.12.2013
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) LIQENI VII SH.A Fier 310,800 2014-02-20 2014-02-21 2221110062014 Unspecified ND SHERBIMEVE PUBLIKE FIER 2111006 LIKUJDIM FATURE
  Bashkia Sukth (0707) LIQENI VII SH.A Durres 1,900,000 2014-02-18 2014-02-19 2521510012014 Unspecified LIK SIT PJESOR UJESJ. FSHATI RRUSHKULL/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 2,413,813 2014-02-13 2014-02-14 1010290112014 Unspecified 466-Gjyk.Rrethi.Tir kthim garancie 5%,urdher nr 3042/8 dt 28.03.2012,kontrtae nr 3042/31 dt 22.06.2012,akt kolaudim dt 01.02.2013,krekese nr 70 dt 05.02.2013
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) LIQENI VII SH.A Tirane 378,000 2014-01-31 2014-01-31 9 21011552014 Unspecified Nderm.nr 2 punet lik çimento ,urdh prok nr 18 dt 26.09.2013,proc verb dt 27.09.2013,fat 169 dt 01.10.2013 seri 08128283,fl hyr nr 6 dt 01.10.2013
  Qarku Durres (0707) LIQENI VII SH.A Durres 1,795,299 2014-01-20 2014-01-21 346.345.20470012013 Unspecified TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/RIK. RR. TUNEL VARREZA .RRASHB.