Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJOKA KONSTRUKSION All 1,833,116,142.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,155,482 2014-06-06 2014-06-06 118105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 4.4.2011, seri 11457990 dt 31.3.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 4,858,724 2014-06-05 2014-06-06 9410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 17.7.2013, seri 11457988 dt 24.3.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 8,873,537 2014-06-06 2014-06-06 109105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 17.12.2012, seri 11457965 dt 31.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 3,101,989 2014-06-06 2014-06-06 8210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 6.6.2013, seri 11457975 dt 31.1.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 29,242,973 2014-05-23 2014-05-27 31310060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 2559/1 dt 20.05.14 Sit 13 Fat Nr. 55 Dt 08.05.14 Ser 11457705 KontratA NE vAZHDIM NR. 10600/6 DT 31.12.2008
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 15,982,379 2014-05-20 2014-05-23 29910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala ARSH - Shkresa Nr. 2584/1 Dt 16.05.14 Kontra Nr 4485/4 dt 25.06.09 Clirim garancie P.V Marrjes ne dorezim Dt 08.05.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 9,371,495 2014-05-06 2014-05-15 26710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2431 Dt 05.05.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr 7 Fat Nr. 45 dt 30.11.2010 ser 71034195 Kontrata ne vazhdim Nr. 4485/4 Dt 25.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 36,529,020 2014-05-06 2014-05-09 26810060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2431 Dt 05.05.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr 8 Fat Nr. 50 dt 13.12.2010 Ser 71034200 Kontrata ne vazhdim Nr. 4485/4 Dt 25.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1 2014-05-06 2014-05-09 26610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2431 Dt 05.05.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr 6 Fat Nr. 44 dt 05.11.2010 ser 71034194 Kontrata ne vazhdim Nr. 4485/4 Dt 25.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 37,392,180 2014-05-06 2014-05-07 22110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2343 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr 4 Sit Nr. Perf. Fat Nr. 35 dt 31.08.11 ser 83581685 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 6,240,000 2014-05-05 2014-05-07 22310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2345 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr 9 Pagese e pjesshme. Fat Nr. 46 dt 30.06.2011 ser 83581596 Kontrata ne vazhdim Nr. 4485/4 Dt 25.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1 2014-05-05 2014-05-07 24610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2371 dt 02.05.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit nr. 3 Fat Nr. 83581697 dt 31.10.2011 Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 33,000,000 2014-05-02 2014-05-05 22010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2342 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr 4 Sit Nr. Perf. Fat Nr. 43 dt 30.09.11 ser 83581693 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 17,719,233 2014-05-02 2014-05-05 22210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2344 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr 9 Pagese e pjesshme. Fat Nr. 10 Dt 31.01.2011 Ser 83581560 Kontrata ne vazhdim Nr. 4485/4 Dt 25.06.2009
  Komuna Kashar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 6,173,632 2014-04-23 2014-04-24 1248090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Kom kashar LIK.SITUACIONI PERFUNDIMTAR KONT.NR.1242/4 PROT.DT.02.08.2013 SIT.PERFUNDIMTAR DT.29.10.13 AKT KOLAUDIMI DT.09.12.13 FT.NR.46 DT.08.04.14 SERIA 11457996
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 61,525,800 2014-04-21 2014-04-22 14110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2106 dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr. 8 Fat Nr. 48 Dt 31.10.11 ser 83581698 Kontrata ne vazhdim 5301/4 Dt 17.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 91,200,000 2014-04-21 2014-04-22 14810060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2107 Dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr 4 Sit Nr. 9 Fat Nr. 29 Dt 31.07.2011 Ser 83581679 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 29,399,624 2014-04-21 2014-04-22 14010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2106 dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr. 7 Fat Nr. 349 dt 11.12.2010 Ser 71034199 Kontrata ne vazhdim 5301/4 Dt 17.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1 2014-04-21 2014-04-22 14310060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2107 Dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr 4 Sit Nr. 5 Fat Nr 48 dt 01.12.2010 ser 71034198 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 14,673,212 2014-04-21 2014-04-22 14710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2107 Dt 18.04.14 D.P. Vendimi Nr 4 Sit Nr. 8 Fat Nr. 45 Dt 30.06.11 Ser 83581595 Kontrata ne vazhdim Nr. 5300/8 Dt27.07.2009