Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G J I K U R I A All 468,728,940.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 25,843,124 2014-02-25 2014-02-26 210560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 28.6.2013, seri 05248266/269/263/280/275/283 dt 10.12.2013, sit 2,3,4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 2,948,329 2014-02-24 2014-02-25 3910560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 10.8.2011, seri 05248204/265/282 dt 20.9.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 10,366,011 2013-12-31 2014-01-06 122910060542013 Unspecified 231-ARRSH Shkresa Nr. 5846 dt 30.12.13 Sit Nr. 1 Fat Nr. 17 Dt 28.05.13 ser. 05248236 Kontrata ne vazhdim Nr. 1492/4 Dt 08.05.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 67,961,826 2013-12-31 2014-01-06 120810060542013 Unspecified 231-ARSH Shkresa Nr 5843 dt 30.12.13 Sit 9,10 Fat Nr. 18 dt 31.03.13 ser 68681880 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 111,111,946 2013-12-31 2014-01-06 121810060542013 Unspecified 231 ARRSH Shkresa Nr. 5831 dt 30.12.13 Sit Nr. Sit Nr 8.9.10.11 Fat Nr. 11, dt 28.02.13, 27 dt 30.04.11nr 3 dt 30.06.11 Kontrata ne vazhdim Nr. 5908/6 Dt 31.07.2009