Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT&CO All 129,374,054.00 145 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) ZENIT&CO Elbasan 282,000 2021-12-24 2021-12-28 51121520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2021 Bashkia Belsh 2152001 Mbikqyrje punimesh Rruga Belsh - Qafshkallë UP nr 45 dt 22.11.16 Formulari nr 6 dt 23.11.16 Kontrate dt 23.11.2016 Fat 90 seri 51509553 dt 18.12.2017 Urdher tit 3898 dt 17.12.2021
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 105,600 2021-12-23 2021-12-24 59621100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2110001 Bashkia Cerrik, surpevizim sistemim asfaltim rruga fshati Mollasup nr. 1 dt, 23.07.2021procesverbal njoftim fituesi fature nr, 36 dt. 09.06.2015
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 100,000 2021-12-23 2021-12-24 843/21530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR 22 DATE 30.10.2020,SITUACION NR.1,KONTRATE NR 1110 DATE 27.03.2020,UB NR 4174,PER SUPERVIZIM (MBIKQYRJE) PUNIMESH NE OBJEKTIN RRJETI SHPERNDARES I UJSJELLESIT PRRENJAS.
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 3,600,000 2021-12-22 2021-12-23 85921530012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA PRRENJAS,LIK FAT NR.63/2021 DATE 20.12.2021,FH NR 17 DATE 20.12.2021,SITUACION NR 1 DATE 20.12.2021,KONTRATE NR 2786 DATE 19.10.2021,PROCES VERBAL I MARRJES NE DORZIM DATE 20.12.2021,UB NR 4552.
  Bashkia Prenjas (0821) ZENIT&CO Librazhd 100,000 2021-12-21 2021-12-23 84421530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM SUPERVIZIM NE OBJEKTIN RRJETI SHPERNDARJES SE UJSJELLESIT PRRENJAS,FAT NR 61 DATE 16.12.2021,SIT PUNIMESH DATE 16.12.2021,KONT NR 1110 DATE 27.03.2020,UB NR 4174.
  Bashkia Belsh (0808) ZENIT&CO Elbasan 7,804,800 2021-12-21 2021-12-22 48721520012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2021 Bashkia Belsh 2152001 Projektime UP 412/1 05.12.2016 Form.Njoft.Fit 412/7 dt 12.12.2016 kontr dt 15.12.2016 sit perf 30.12.2017 fat 105 30.12.2017 seri 51509568 Urdher tit.dt 17.12.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 1,730,540 2021-12-20 2021-12-22 65510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup , kontr GOA 2020/sh-215 dt 10.12.2020, ft nr 45/2021 dt 07.12.2021sup dt 07.12.2021
  Bashkia Lushnje (0922) ZENIT&CO Lushnje 287,775 2021-12-17 2021-12-20 73921290012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje,Sa likujd. Kont.nr.1273 dt.15.02.2021 Supervizion dhe mbikeqyrje punimesh ne Ob.Ndertim i tregut te gjese se Gjalle Bubullime sipas fat fisk.nr.39 dt.06.12.2021, situacion dt.06.12.2021,shk.Nr.9476,dt.09.12.2021,
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 2,089,435 2021-12-16 2021-12-20 65410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup kontr GOA /127 dt 07.12.2020, ft nr 44/2021 dt 07.12.2021, sup nr 07.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 900,000 2021-12-16 2021-12-20 65610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup kontr GOA /sh-277 dt 29.12.2020, ft nr 46/2021 dt 07.12.2021, sup dt 07.12.2021
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT&CO Elbasan 200,000 2021-12-16 2021-12-17 56121100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyres punimesh i ujsjellsit Mollas dasar up nr, 211/2 dt24.09.2020kontrat dt15.10.2020 procesverbal dt.05.10.2020vendim njoftim fituesi dt.13.10.2020 fature 58/2021dt.09.12.2021
  Bashkia Kelcyre (1128) ZENIT&CO Permet 200,000 2021-12-15 2021-12-16 50421540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE SUPERVIZIM PUNIMESH PER NDERTIM I RRJETIT JASHTEM TE UJSJELLSIT KOD PROJ 18BQ640 LIKUJ PJESOR FAT NR 37 NR SER 51509737 DT 07.12.2020 U PROK DT 29.05.2019 KONT NR 2041 DT 04.10.2019 SHKRES NR 119 DT 07.12.2020
  Bashkia Gjirokaster (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 1,140,000 2021-10-15 2021-10-18 85621150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2115001,Bashkia Gjirokaster mbikqyrje punimesh kontr 5705 dt 22.09.2016 fat nr 60 dt 21.12.2018 nr ser 51509631 "objekt rikonstr rrugve bulevardi 18 shtatori,degezim rruga rrexhep qosja dhe gole gushi"
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT&CO Tirane 1,800,000 2021-09-30 2021-10-08 321621010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuj stu projek 60% per "Ndertim pedonale dhe korsi bicikl tek Liqeni i Thate", prak ush 3029, dt 2021, kontra 1414/32, dt 04.02.2021,form njof fit 1414/56, dt 08.02.2021, PRV dor dt 19.05.2021, fat 24/2021,dt 14.07.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 282,136 2021-09-21 2021-09-23 45110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft kolaudim punimesh , kontr GOA /sh-82 dt 12.07.2021, ft nr 30/2021 dt 14.09.2021, aktkoilaudim dt 26.07.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ZENIT&CO Tirane 258,980 2021-08-31 2021-09-01 40110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik fat kolaud. fat nr 13/2021, dt 21.05.2021, Akt kolaud dt 19.03.2021, kontrate GOA2021/SH -48IVR, dt 16.03.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) ZENIT&CO Gjirokaster 12,240,000 2021-08-23 2021-08-24 52224520012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2452001,Bashkia Dropull GJ studim projektim rrjeti i brendshem i ujesjellesave fat nt 25/2021 dt 29.07.2021 kontr 55 dt 14.01.2021
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 3,724,784 2021-06-25 2021-06-28 71321280012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.19/2021 DATE 11.06.2021, Kontrate Nr.775 Prot.date 09.02.2021 Studim projektim (Loti II (objekte te ndryshme).
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT&CO Librazhd 21,600 2021-03-30 2021-03-31 31021280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme BASHKIA LIBRAZHD,LIK FAT NR 10 DATE 29.12.2020,PER KOL PUNIMESH NDERTIM PRITE FSHATI XHYRE,VAZHDIM NJ.HOTOLISHT,KONT NR 5776 DATE 16.12.2020,UB NR 4356.
  Bashkia Bulqize (0603) ZENIT&CO Bulqize 200,000 2021-03-19 2021-03-23 20021030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim mbikqyrje punimesh per "Ndertim rrjeti shperndares i fshatrave Gjorice si dhe ndertim depo uji faza 2", PO.pl.nr.5373, UP nr.4334 dt.22.09.2020, kontr.dt.30.10.2020, fat nr.5/2021dt.16.3.2020.L 2