Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Kadri Buçpapaj All 17,546,883.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 708,061 2019-12-23 2019-12-24 PT55921450012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BAshkia Tropoje shpenzime miremabjtje kontrate nr 2 date 03.05.2019 sitaucion nr 2 date 30.07.219 ft 5 date 09.08.2019
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 100,063 2019-10-22 2019-11-04 55721450012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BAshkia Tropoje diference ush 68 date 7.2.2019 ft 2 date 24.12.2018 up 1/1 date 28.03.2018 njof fit 11.09.2018 kontrate dt 17.09.2018 situacion date 24.12.2018
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 1,476,600 2019-07-23 2019-07-24 43221450012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BAshkia Tropoje shpenzime miremabjtje kontrate dt 03.05.2019 akt marje date 28.06.2019 ft 5 date 30.06.2019 situacion date 30.06.2019
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 301,040 2019-07-12 2019-07-15 40321450012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Tropoje blerje paisje ft 3 dt 12.06.2019 up 39, dt 17.05.2019 fh 37 dt 12.06.219 app dt 29.05.2019
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 100,000 2019-04-26 2019-05-02 24421450012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Bashkia Tropoje blerje stufe pv date 8.3.2019 ft 2 date 8.3.2019 fh 15 dt 8.3.2019 pv marrje dorezim date 08.03.2019
  Bashkia Bajram Curri (1836) Kadri Buçpapaj Tropoje 880,000 2019-02-27 2019-02-28 12621450012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bashkia Tropoje diference fature 24.12.2018 njof fit 11.09.2018 njoftim kontrate 17.09.2018 sit 24.12.2018 up nr 1 dt 28.03.2018 ft 2 dt 24.12.2018