Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 1,715,415,170.00 2,064 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mirdite (2026) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Mirdite 66,355 2021-10-11 2021-10-12 30010130792021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013079 DSHS shpenzime oksigjeni fat ser 1603/2021 dt 05.10.2021 sipas kontrates nr 869 dt 16.08.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 132,710 2021-10-07 2021-10-08 54710130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1639 dt.06.10.2021, fh.nr.177 dt.06.10.2021, PCV dt.06.10.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-10-06 2021-10-07 54210130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1482 dt.30.09.2021, fh.nr.172 dt.30.09.2021, PCV dt.30.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-10-06 2021-10-07 54310130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1519 dt.01.10.2021, fh.nr.173 dt.01.10.2021, PCV dt.01.10.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-10-06 2021-10-07 54410130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1561 dt.04.10.2021, fh.nr.176 dt.04.10.2021, PCV dt.04.10.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 22,118 2021-10-06 2021-10-07 53710130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1353 dt.25.09.2021 (diference fature), fh.nr.168 dt.25.09.2021, PCV dt.25.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 132,710 2021-10-06 2021-10-07 54510130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1544 dt.02.10.2021, fh.nr.175 dt.02.10.2021, PCV dt.02.10.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 132,710 2021-10-06 2021-10-07 54610130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1390 dt.27.09.2021, fh.nr.170 dt.27.09.2021, PCV dt.27.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Sp. Librazhd (0821) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Librazhd 38,707 2021-10-05 2021-10-06 37010130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIK FAT NR 1406 DATE 27.09.2021,FH NR 70 DATE 27.09.2021,PER BLERJE OKSIGJEN MJEKSOR TE GAZTE,KONT NR 14/12 DATE 04.05.2021,PROCES-VERBAL KOL MALLI DATE 27.09.2021,UB NR 4448.
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-10-04 2021-10-06 52010130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1353 dt.25.09.2021, fh.nr.168 dt.25.09.2021, PCV dt.25.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 21,650 2021-10-04 2021-10-05 14010051122021 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje azoti kontrata nr 296 dt 24.05.2021 up nr 16 dt 06.05.2021 lik i fat nr 1501/2021 fh nr 23 dt 30.09.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-10-04 2021-10-05 52110130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1381 dt.26.09.2021, fh.nr.169 dt.26.09.2021, PCV dt.26.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-10-04 2021-10-05 52310130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1427 dt.28.09.2021, fh.nr.171 dt.28.09.2021, PCV dt.28.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 110,592 2021-10-04 2021-10-05 52210130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1305 dt.23.09.2021, fh.nr.167 dt.23.09.2021, PCV dt.23.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,230,411 2021-09-28 2021-09-29 219810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21.fat nr 930/2021 dt 8.9.21.fh nr 182dt 8.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,210,130 2021-09-28 2021-09-29 219710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21.fat nr 984/2021 dt 10.9.21.fh nr 184dt10.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,029,658 2021-09-28 2021-09-29 219910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje osigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11dt18.2.21.fat nr 947/2021 dt 9.9.21.fh nr 183dt 9.9.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-09-23 2021-09-24 51010130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1232 dt.21.09.2021, fh.nr.166 dt.21.09.2021, PCV dt.21.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021
  Sp. Tropoje (1836) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tropoje 46,310 2021-09-22 2021-09-24 17010130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, oksigjen, tender i ministrise, up nr.480, date 15.07.2021, app date 19.07.2021, fatura nr.918, date 09.09.2021, fh nr.62, date 09.09.2021.
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 132,710 2021-09-22 2021-09-23 50810130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.1197 dt.20.09.2021, fh.nr.165 dt.20.09.2021, PCV dt.20.09.2021, Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021