Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) GJEOKONSULT & CO Kukes 6,609,447 2021-12-29 2021-12-30 88221250012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia 2125001studim proj i rrjetit te kanalizimeve te qytetit fat nr 104/2021 dt 24.11.2021 te Kontr nr 125 dt 28.09.2021 PVMD dt 16.12.2021 upr nr 192 dt 19.04.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 6,702,666 2021-12-24 2021-12-30 66910060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIe,sherb inxhinierik port jahte bypass,pagesa nr6 shkres gr pun,kontr1285/6dt.10.5.21,shkrs8104dt.10.11.21,urdh1275/1dt.10.5.21,fat98/2021dt.10.11.21,raporrt mujor punimeve tetor 21
  Bashkia Peshkopi (0606) GJEOKONSULT & CO Diber 15,618,433 2021-12-28 2021-12-29 10362106001 2021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2106001 Bashkia Diber hartim proj.objek.Rik.kryesor i furnizimit me uje te qytetit nga burimi i Radomires,up.nr.40/1 dt.01.09.2020,kont.nr40/11 dt.16.12.2020,njof.fituesi,fat.nr.06/2021 dt.16.03.2021,sit.nr.02 dt.16.03.2021,pv mar.dor.proj.
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 518,400 2021-12-28 2021-12-29 253421180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KAVAJE KONTRATE NR 1159/1 DT 04.07.2014 MBIKQYERJE PUNIMESH RIKONSTRUKSION I RRUGES JOSIF BUDO DHE LULISHTES INDRIT CARA FATURE NR 83 DT 03.12.2014
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 293,760 2021-12-28 2021-12-29 253521180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KAVAJE KONTRATE NR 1159/1 DT 04.07.2014 MBIKQYERJE PUNIMESH RIKONSTRUKSION I RRUGES JOSIF BUDO DHE LULISHTES INDRIT CARA FATURE NR 8 DT 11.02.2015
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 414,720 2021-12-28 2021-12-29 253721180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KAVAJE KONTRATE NR 1159/1 DT 17.04.2014 MBIKQYERJE PUNIMESH RIKONSTRUKSION I RRUGES JOSIF BUDO DHE LULISHTES INDRIT CARA FATURE NR 22 DT 30.03.2015
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 100,224 2021-12-28 2021-12-29 253821180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KAVAJE KONTRATE NR 1159/1 DT 17.04.2014 MBIKQYERJE PUNIMESH RIKONSTRUKSION I RRUGES JOSIF BUDO DHE LULISHTES INDRIT CARA FATURE NR 78 DT 12.11.2015
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 155,520 2021-12-28 2021-12-29 253621180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA KAVAJE KONTRATE NR 1159/1 DT 04.07.2014 MBIKQYERJE PUNIMESH RIKONSTRUKSION I RRUGES JOSIF BUDO DHE LULISHTES INDRIT CARA FATURE NR 22 DT 30.03.2015
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 1,000,000 2021-12-22 2021-12-23 247621180012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 3 DT 28.12.2020 KONTRATE NR 3003/5 DT 02.10.2020 STUDIM PROJEKTIM I RRJETIT UJOR DT 29.03.2021 AKTIVITET PER FEMIJET ME AFTESI TE KUFIZUAR
  Bashkia Kukes (1818) GJEOKONSULT & CO Kukes 829,447 2021-12-22 2021-12-23 85521250012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia 2125001dety prap nr 41301 likujdim studim projektim i rrjetit te UK te qytetit fat nr 76/2021 te Kontr nr 125 dt 29.09.2021 upr nr 192dt 19.04.2021 pmd dt 16.12.2021
  Bashkia Kukes (1818) GJEOKONSULT & CO Kukes 7,680,000 2021-12-22 2021-12-23 85421250012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia 2125001dety prap nr 41293 likujdim studim projektim i rrjetit te UK te qytetit fat nr 82/2021 dt 13.10.2021 te Kontr nr 125 dt 29.09.2021 upr nr 192dt 19.04.2021 pmd dt 16.12.2021
  Bashkia Kukes (1818) GJEOKONSULT & CO Kukes 772,140 2021-12-22 2021-12-23 85321250012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia 2125001dety prap nr 41289 supervizim punimesh likujdim studim optimizimit te furniz me uje te qytetit fat nr 64/2021 dt 30.08.2021 te K nr 82dt 02.07.2021 upr nr 200 dt 28.04.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,564,200 2021-12-21 2021-12-23 148110060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Lot 1: Supervizion Mirembajtje me performance te Rrugeve Rajoni Verior Shkresa Nr.10053/1 dt 17.12.2021 Sit Nr.3 Fat Nr. 109/2021 dt 06.12.2021, Kontrate Nr.96/25 dt 27.08.2021
  Bashkia Puke (3330) GJEOKONSULT & CO Puke 544,097 2021-12-20 2021-12-21 84821370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 SHP.KONSTR.VEP.UJORE SUPERVIZIM UP 110 DT 6.5 2021,KONT 969/10 DT 18.6.2021,SIT PJES SHERB 1 DT 18.11.2021,FAT 103 DT 19.11.2021,SHKRES 532 DT 19.11.2021,KLS SIST 27.5.2021,LICENS MK 1735/20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,478,400 2021-12-15 2021-12-20 141410060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Lot 1: Supervizion Mirembajtje me perfo te Rrugeve Rajoni Verior Shkresa Nr.9149/1 dt 10.12.2021 Sit Nr.1 Fat Nr.77/2021 dt 01.10.2021, Kontrate Nr.96/25 dt 27.08.2021, Njoftim I lidhjes se kontrates nr.142 date 27.09.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,478,400 2021-12-15 2021-12-17 141510060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Lot 1: Supervizion Mirembajtje me performance te Rrugeve Rajoni Verior Shkresa Nr.10057/1 dt 09.12.2021 Sit Nr.2 Fat Nr.93/2021 dt 03.11.2021, Kontrate Nr.96/25 dt 27.08.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 10,000,000 2021-12-09 2021-12-14 60910060012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE hartim i planeve vendore faza 3 pagese pjesore kontrat vazhdim 10487/10 dt 1.10.2018 fat nr 16 (60987715)dt 18.4.19 proceverbal 4 nr 17/3 dt 30.9.20 raporti i vlersimit 7417/1 dt 30/10/20
  Universiteti Politeknik (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 166,200 2021-12-10 2021-12-13 176010110402021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative U.Politeknik Tirane pages mbikqyres punim kualifik ndert UPT kontr vazhdim 1815/10 dt 12.12.2018 sit 6 shk 2057 dt 9.12.2021ft 108/2021 dt 2.12.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,185,060 2021-12-06 2021-12-10 132410060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Supervizion Punimesh Ndertim Rruga Palase-Dhermi" Shkresa Nr.9669/2 Dt 03.12.2021 Dif Sit Nr. 2 Fat Nr. 91/2021 Dt 26.10.2021, , Kontrata nr.1111/3 dt 22.02.2021 ne vahdim
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 6,342,666 2021-11-25 2021-12-01 57210060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MEI SHERBIME INXHINIERIKE PAGESA NR 5 SHKRESA 9/11 DT 9/11/21 KONTRATA 1285/6 DT 10/5/21 MEMO GR PUNE CERTIFIKATA E PAGESES 7286 DT 11/10/21 FAT 81/2021 DT 11/10/21 PERMB SHPZ 10/9-9/10/21 RAPORTET MUJOR DHE PROGRESIV