Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,456,934,875.00 1,338 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mirdite (2026) BIOMETRIC ALBANIA Mirdite 42,000 2021-11-23 2021-11-24 34210130792021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013079 DSHS Blerje e fishave per EKG fat nr 389/2021 dt 26.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 414,450 2021-11-18 2021-11-23 56810130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje materjale mjekimi up nr 511 dt 29.01.2020 mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 717/3 dt 20.09.2021 ft 469/2021 dt 10.11.2021 fh nr 159 dt 10.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 351,660 2021-11-18 2021-11-23 55610130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje materjale mjekimi up nr 511 dt 29.01.2020 mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 531/1 dt 28.07.2021 ft 92/2021 dt 10.08.2021 fh nr 86 dt 10.08.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 28,104,708 2021-11-17 2021-11-23 55410130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&materjale konsumi per ekstraktorin automatik per testimet Covis -19 mk 1149/8 dt 10.12.2020 kontr 311/9 dt 24.09.2021 ft 433/2021 dt 03.11.2021 fh 8 dt 03.11.2021 pv mar dorz dt 03.11.2021
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 293,400 2021-11-18 2021-11-23 55710130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldine blerje materjale mjekimi up nr 511 dt 29.01.2020 mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 531/1 dt 28.07.2021 ft 358/2021 dt 19.10.2021 fh nr 118 dt 19.10.2021
  Sanatoriumi Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,224,600 2021-10-19 2021-11-22 66310130512021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 S.U.S.M ''Sheqet Ndroqi'' barna , autorizim i mshms 511/22 dt 4.5.2020,kont 87/67 dt 3.2.21, fat 501/2021 dt 12.5.21,fh 164 dt 12.5.21
  QFM Teknike Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 9,800,160 2021-11-19 2021-11-22 29010160562021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1016056 QFMT 2021 blerje materiale konsumi per analizat e ADN kont nr 48/20 dt 18.10.2021 fat nr 472/2021 dt 11.11.2021 fh nr 35 dt 16.11.2021
  Sp. Mirdite (2026) BIOMETRIC ALBANIA Mirdite 163,772 2021-11-18 2021-11-19 33710130792021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013079 DSHS Shpenzime ilaqe fat fiskal 428/2021 dt 02.11.2021sipas kontrates nr 1141 dt 02.11.2021
  Spitali Kukes (1818) BIOMETRIC ALBANIA Kukes 69,048 2021-11-17 2021-11-18 53510130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont nr. 915 dt.12.10.2021 fat nr.415/2021 dt.01.11.2021 fh nr.152 dt.01.11.2021
  Sp. Skrapar (0232) BIOMETRIC ALBANIA Skrapar 208,869 2021-11-16 2021-11-17 14810130852021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013085 U-Blerje nr.8058 Fature elek.nr.360/2021dt.19.10.2021F-Hyrje nr.40 PVMD dt.20.10.2021 Kontrate nr.01 dt.05.10.2021"Ilace mjekesore"Marreveshje kuader MSHMS viti 2020"Drejt e Sherb.Spit.SKRAPAR
  Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 1,276,200 2021-11-11 2021-11-12 62710130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI MM1 UR.PROK.48 DT.29.01.20,AUT.LIDHJE KONTRATE.NR.511/22 DT 04.05.20 M.KUADER NR.511/20 DT.24.04.20 KONTR.NR.1153 DT.30.08.2021,FAT NR.242,400/2021 DHE F.HYRJE NR.349,398 DT.22.09.21,28.10.21 UB 41895
  Sp. Tepelene (1134) BIOMETRIC ALBANIA Tepelene 68,364 2021-11-10 2021-11-11 28310130862021 Ilaçe dhe materiale mjeksore MK NR 546/02.11.2021 , FT NR 463/08.11.2021 SPITALI TEPELENE
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 10,772,400 2021-11-09 2021-11-10 73910130162021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013016 Spitali Rrethit FV paisje mjekesore dhe hotelerie per pediatrine kont nr 950/5 dt 20.8.2021 fat nr 375/2021 dt 25.10.2021 pv dt 25.10.2021 up nr 12 dt 21.06.2021 vend nr 12 dt 04.08.2021 fh nr 9 dt 25.10.2021 pv dt 27.07.2021
  Sp. Has (1812) BIOMETRIC ALBANIA Has 128,250 2021-11-05 2021-11-08 26210130702021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1812.1013070.Sa likujdojme fat.elektronike nr.344/2021 dt.15.10.2021,kont nr.213/8 dt.13.09.2021 "Furnizimi i spitalit me materiale mjekimi",flet-hyrje nr.93 dt.15.10.2021.per nevoja te Spitalit HAS
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 778,800 2021-11 2021-11-05 80410130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, doreza ekzaminimi, up 4006 dt 07.09.21, fo 4007 dt 07.09.21, for njfit 4136 dt 10.09.21, kont 4170/1 dt 13.09.21, fat 333/2021, pcv 12.10.21, fh 279 dt 12.10.21
  Sp. Mallakaster (0924) BIOMETRIC ALBANIA Mallakaster 197,280 2021-11 2021-11-05 28010130772021 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER REAGENT CELL-COUNTER PV PERLLOG VLERES LIMIT NR 136 DT 7.04.2021 UP NR 11 DT 07.04.2021 , FT PER OF NR 136/2 DT 17.5.202 NJOF FIT DT17.5.2021,KONT NR 136/4 DT19.5.2021 FAT NR 386/2021 DT 25.10.2021,M. DOREZ DT 25.10.2021
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 20,850,000 2021-11-01 2021-11-03 70910130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite dhe mate ,marr kuad nr 947.1 dt09.10.20,urdh prok nr 947 dt 20.08.20,kont nr 2598.15 dt 23.10.20,sig kont nr 059995 dt 08.10.20,proc verb nr 1 dt 23.10.20,fat nr 290 23.10.20 se 84227590,fl hy 83 d 23.10.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,996,000 2021-11-01 2021-11-03 71410130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite dhe mater kons per bilogj ,marr kuad nr 947.1 dt09.10.20,urdh prok nr 947 dt 20.08.20,kont nr 2598.15 dt 23.10.20,sig kont nr 059995 dt 08.10.20,proc verb nr 8 dt 21.04.21,fat nr 409 21.04.21,fl hy 17 21.04.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,126,000 2021-11-01 2021-11-03 71310130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite dhe mater kons per bilogj ,marr kuad nr 947.1 dt09.10.20,urdh prok nr 947 dt 20.08.20,kont nr 2598.15 dt 23.10.20,sig kont nr 059995 dt 08.10.20,proc verb nr 7 19.03.21,fat nr 301 19.03.21,fl hy 13 dt 19.03.21
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 6,672,000 2021-11-01 2021-11-03 71010130012021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerje kite dhe mate ,marr kuad nr 947.1 dt09.10.20,urdh prok nr 947 dt 20.08.20,kont nr 2598.15 dt 23.10.20,sig kont nr 059995 dt 08.10.20,proc verb nr 4 dt 17.12.20,fat nr 2764 11.02.20 se 84227765,fl hy 99 d 17.12.20