Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 759,689,147.00 843 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 902,714 2021-10-27 2021-10-29 27521560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.237 dt.30.10.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 165,263 2021-10-06 2021-10-28 25721560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 1,199,934 2021-10-15 2021-10-20 27421560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.47/2021 dt.06.10.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Albsig Jetë Sarande 175,000 2021-10-15 2021-10-18 27321560012021 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes likujdim fat nr.31/2021 dt.14.07.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,120,710 2021-10-14 2021-10-15 27121560012021 Pagese paaftesie ndihme ek,paftesi njesi admin xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,139,395 2021-10-14 2021-10-15 27221560012021 Ndihme ekonomike ndihme ek,paftesi njesi admin markat nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 655,547 2021-10-14 2021-10-15 27021560012021 Pagese paaftesie ndihme ek,paftesi nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 962,581 2021-10-06 2021-10-12 25521560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 50,103 2021-10-07 2021-10-11 26721560012021 Shtese page per funksionin ndales tel nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) JETMIR LAME Sarande 504,000 2021-10-07 2021-10-11 25321560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik likujdim fat nnr.2/2021 dt.28.06.2021 ,up nr.16 dt.21.06.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,116,272 2021-10-06 2021-10-08 25421560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-10-07 2021-10-08 26621560012021 Shtese page per funksionin ndales page proko cerro nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-10-07 2021-10-08 26521560012021 Shtese page per funksionin ndales paga dritan alizoti nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 446,394 2021-10-06 2021-10-07 25821560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 117,168 2021-10-06 2021-10-07 25621560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,669,562 2021-09-30 2021-10-01 25021560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.392 dt.30.11.2020
  Bashkia Konispol (3731) BANKA E TIRANES Sarande 330,000 2021-09-30 2021-10-01 25121560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat sipas relacionit te sek.kultures nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BANKA E TIRANES Sarande 620,000 2021-09-30 2021-10-01 25221560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM FAT SIPAS AKT MARVESHJES NR.789 PROT DT.28.07.2021 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) Qemal Mulla Sarande 192,360 2021-09-28 2021-09-30 24921560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.12 dt.30.06.2021 proces verbal emergjence dt.30.06.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 11,791 2021-09-28 2021-09-30 24821560012021 Sherbime telefonike likujdim tel nr.klienti 31000187036,110000073448 nga bashkia konispol