Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tepelene (1134) All All 915,163,057.00 1,492 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tepelene (1134) Drita Abedini Tepelene 112,500 2021-11-24 2021-11-25 57721420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE FT NR 14/19.11.2021 BLERJE NEN 100000 LEKE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 241,000 2021-11-24 2021-11-25 57921420012021 Karburant dhe vaj UP NR 129/13.10.2021, FT NR 2224/10.11.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 73,100 2021-11-24 2021-11-25 574421420012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur keshilltare tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 36,550 2021-11-24 2021-11-25 57521420012021 Sherbime te tjera keshilltare tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) ND UJSJELLSIT TEPELENE Tepelene 107,904 2021-11-24 2021-11-25 57021420012021 Uje uji shtator sipas permbledheses Bashki Tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 67,320 2021-11-24 2021-11-25 57221420012021 Sherbime te tjera instruktore QKF bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 17,300 2021-11-24 2021-11-25 58021420012021 Karburant dhe vaj KARBURANT UP NR 1129/13.10.2021 , FT NR 2224/10.11.2021 KARBURANT BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) EDI - 78 Tepelene 216,000 2021-11-23 2021-11-25 56821420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale UP NR 2046/27.10.2021, FT NR 31/15.11.2021 SOBA NGROHESE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 11,220 2021-11-24 2021-11-25 57321420012021 Sherbime te tjera instruktore QKF bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 100,000 2021-11-23 2021-11-24 56921420012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE NEN 100000 LEKE BASHKI TEPELENE FT NR 50/22.11.2021 KURORA
  Bashkia Tepelene (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 27,500 2021-11-23 2021-11-24 56721420012021 Sherbime te tjera UP NR 6/11.01.2021, FT NR 22/05.11.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 80,000 2021-11-17 2021-11-18 56121420012021 Te tjera transferta tek individet bonus qiraje tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) VISCONS GROUP Tepelene 830,300 2021-11-17 2021-11-18 55821420012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) up nr 52 dt 15.04.2021 , ft nr 44 dt 03.11.2021 rik fasada lagja demokracia bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 130,000 2021-11-17 2021-11-18 56021420012021 Te tjera transferta tek individet bonus qiraje tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 25,000 2021-11-17 2021-11-18 56221420012021 Te tjera transferta tek individet bonus qiraje tetor bashki tepelene
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 100,000 2021-11-15 2021-11-16 55621420012021 Sherbime te tjera SHERBIME FT NR 49 DT 15.11.2021 URDHER/KRYETARI NR 144/15.11.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) PETRIT SHAHA Tepelene 100,000 2021-11-15 2021-11-16 55721420012021 Te tjera transferta tek individet SHERBIME PER SISTEMIMIN E ADRESAVE FT NR 48 DT 15.11.2021 URDHER/KRYETARI NR 144/15.11.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) KASTRATI Tepelene 132,900 2021-11-10 2021-11-11 55221420012021 Karburant dhe vaj UP NR 1855/06.10.2021, FT NR 1912 /22.10.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) AL-COMPANY Tepelene 279,600 2021-11-10 2021-11-11 55321420012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore UP NR 2097/01.11.2021, FT NR 30/09.11.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 125,000 2021-11-09 2021-11-10 54921420012021 Te tjera transferta tek individet NDIHME EKONOMIKE BASHKI TEPELENE MUAJI SHTATOR