Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,525,572,953.00 2,991 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 3,533,000 2022-03-17 2022-03-18 21421360012022 Pagese paaftesie 2136001 Bashkia Pogradec,likujdon Invalid pune mars 2022, Permb.bordero n.121+Urdher kryetari n.142 dt.16.03.2022
  Bashkia Pogradec (1529) QENDRA MULTIFUNKSIONALE POGRADEC Pogradec 3,500,000 2022-03-11 2022-03-15 19721360012022 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,transferime korrente te Qendra Multifunksionale Pogradec ,VKB nr.109 dt.02.12.2021,Konfirmim Prefekture nr.1196/1 dt.14.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 85,496 2022-03-11 2022-03-15 20221360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Janar 2022,Ligji 139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.130 dt.03.03.2022,Listepagese dhe bordero nr.114 dt.07.03.2022,np=8
  Bashkia Pogradec (1529) POGRADECI F.K Pogradec 2,560,000 2022-03-08 2022-03-09 19621360012022 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,Transferime korrente te "FK Pogradeci" Mars 2022,VKB nr.120 dt.24.12.2021,Konfirm.Prefekt.1286/2 dt.06.01.2022
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 27,392,456 2022-03-08 2022-03-09 20821360012022 Ndihme ekonomike 2136001 Bashkia Pogradec,lik ndihma ekonomike Shkurt 2022,Vendim i Dr.Rajonale Korce nr.2 dt.25.02.2022,Urdher Kryetari nr.136+Permbledhese bordero nr.119 dt.08.03.2022,np=4182
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 66,300 2022-03-08 2022-03-09 19521360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,qera toke Shkurt 2022,VKB nr.71 dt.23.11.2016,Konf.Prefekt. nr.1052 dt.12.12.2016,Kontrate dt.01.06.2017,PVMD dt.01.03.2022,Listepagese nr.110 dt.07.03.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) GORA 2004 Pogradec 964,700 2022-03-08 2022-03-09 20721360012022 Karburant dhe vaj 2136001 Bashkia Pogradec,lik blerje karburant nafte,Fature nr.3/2022 dt.17.01.2022,FH nr.2 dt.19.01.2022,AKMD dt.31.01.2022
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 32,061 2022-03-08 2022-03-09 20421360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Janar 2022,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.130 dt.03.03.2022,Listepagese nr.116 dt.07.03.2022,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 74,809 2022-03-08 2022-03-09 20121360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Janar 2022,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.130 dt.03.03.2022,Listepagese nr.113 dt.07.03.2022,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 124,100 2022-03-08 2022-03-09 19421360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,qera ndertese dhe trualli Shkurt 2022,VKb nr.9 dt.28.01.2020,konf.Prefekt. nr.177/1 dt.07.02.2020,Kontrate nr.984/3 dt.04.05.2020,PVMD nr.2 dt.01.03.2022,Listepagese nr.109 dt.07.03.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 17,780 2022-03-08 2022-03-09 19821360012022 Udhetim i brendshem 2136001 Bashkia Pogradec,lik dieta,Listepagese nr.111 dt.07.03.2022,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 74,809 2022-03-08 2022-03-09 20521360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Janar 2022,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.130 dt.03.03.2022,Listepagese nr.117 dt.07.03.2022,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 374,204 2022-03-08 2022-03-09 20621360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per kryetaret e fshatrave Janar 2022,VKM nr.165 dt.02.03.2016,Urdher Kryetari nr.130 dt.03.03.2022,Listepagese dhe Bordero nr.118 dt.07.03.2022,np=69
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Pogradec 10,687 2022-03-08 2022-03-09 20021360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Janar 2022,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.130 dt.03.03.2022,Listepagese nr.112 dt.07.03.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 53,435 2022-03-08 2022-03-09 20321360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik Keshilltaret e Keshillit Janar 2022,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.130 dt.03.03.2022,Listepagese nr.115 dt.07.03.2022,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 7,000 2022-03-04 2022-03-07 19121360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Shkurt 2022,VKB nr.05 dt.20.01.2021,Konf.Prefekt. nr.80/1 dt.25.01.2021,Urdher Kryetari nr.129+Listepagese nr.107 dt.03.03.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 30,000 2022-03-04 2022-03-07 19021360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Shkurt 2022,VKB nr.64 dt.01.06.2020,Konf.Prefekt. nr.541 dt.08.06.2020,Urdher Kryetari nr.129+Listepagese nr.106 dt.03.03.2022,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) Sindikata e Administratës Publike Pogradec 31,300 2022-03-04 2022-03-07 18521360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Sindikaten e Administrates Publike Shkurt 2022,Kontrate nr.678/1 dt.07.02.2020,Urdher Kryetari nr.128 dt.03.03.2022
  Bashkia Pogradec (1529) Sindikata e Administratës Publike Pogradec 900 2022-03-04 2022-03-07 18621360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Sindikaten e Administrates Publike Shkurt 2022,Kontrate nr.678/1 dt.07.02.2020,Urdher Kryetari nr.128 dt.03.03.2022
  Bashkia Pogradec (1529) Sindikata e Administratës Publike Pogradec 200 2022-03-04 2022-03-07 18721360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Sindikaten e Administrates Publike Shkurt 2022,Kontrate nr.678/1 dt.07.02.2020,Urdher Kryetari nr.128 dt.03.03.2022