Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 3,043,652,708.00 8,509 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,767,872 2021-12-31 2022-01-10 250421140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kodovjat nd.ekonomke vend nr.12 dt 29.12.2021 bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 309,000 2021-12-29 2021-12-30 248621140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Sult shperblim fundviti nd.ekonomike bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) Sinani Trading Gramsh 256,487 2021-12-29 2021-12-30 249621140012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Ushqime,up nr.55 date 01.03.2021,vend fituesi nr.52 date 07.04.2021,kontrate nr.1624 date 04.05.2021,fat nr.359 date 28.12.2021,flet hyrje nr.95,96 date 28.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) 'METEO" SH.P.K Gramsh 40,192,935 2021-12-29 2021-12-30 249521140012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2114001 up nr.156 dt 16.07.19,vend fit nr.109 dt 26.09.19,sit perf,fat nr.161 dt 24.12.21,kont nr.6093 date 01.10.19,akt kolaud dt 25.11.2021,cert perkoh marr dorzim dt 03.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) ERVEHE MIRAKA Gramsh 13,080 2021-12-29 2021-12-30 245321140012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2114001 Detyrim prapambetur,up nr.3 date 07.01.2011,fat nr.1 date 07.01.2011,flet hyrje nr.3 date 07.01.2011
  Bashkia Gramsh (0810) ARDIAN ÇARÇIU Gramsh 61,930 2021-12-29 2021-12-30 246021140012021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Detyrim prapambetur,fat nr.2 date 28.02.2013,kontrate nr.1647/4 date 20.08.2012
  Bashkia Gramsh (0810) ARDIAN ÇARÇIU Gramsh 61,930 2021-12-29 2021-12-30 246121140012021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Detyrim prapambetur,fat nr.4 date 30.04.2013,kontrate nr.1647/4 date 20.08.2012
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 39,000 2021-12-29 2021-12-30 247521140012021 Pagese paaftesie 2114001 Shperblim fundviti paaftesia bordero dhjetor 2021 njesia adm Tunje Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 327,000 2021-12-29 2021-12-30 248921140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Lenie shperblim fundviti nd.ekonomike bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 942,000 2021-12-29 2021-12-30 249121140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kukur shperblim fundviti nd.ekonomike bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 600,000 2021-12-29 2021-12-30 248521140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Tunje shperblim fundviti nd.ekonomike bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) GJEOKONSULT & CO Gramsh 5,142,818 2021-12-29 2021-12-30 250021140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2114001 U.P nr.23 da.09.02.2021 , Vend shpallje fitus nr.64 date 18.05.2021 Kont nr.2015 date 03.06.2021 fatura nr.120 date 29.12.2021 flet hyrje nr.85 date 28.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) Banka OTP Albania Gramsh 102,000 2021-12-29 2021-12-30 246721140012021 Pagese paaftesie 2114001 Shperblim fundviti paaftesia bordero dhjetor 2021 njesia adm Sult Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) ARDIAN ÇARÇIU Gramsh 61,930 2021-12-29 2021-12-30 245821140012021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 2114001 Detyrim prapambetur,fat nr.3 date 30.11.2012,kontrate nr.1647/4 date 20.08.2012
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 3,000 2021-12-29 2021-12-30 247421140012021 Pagese paaftesie 2114001 Shperblim fundviti paaftesia bordero dhjetor 2021 njesia adm Pishaj Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,000 2021-12-29 2021-12-30 247921140012021 Pagese paaftesie 2114001 Shperblim fundviti paaftesia bordero dhjetor 2021 njesia adm Lenie Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 54,000 2021-12-29 2021-12-30 247321140012021 Pagese paaftesie 2114001 Shperblim fundviti paaftesia bordero dhjetor 2021 bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 15,000 2021-12-29 2021-12-30 248021140012021 Pagese paaftesie 2114001 Shperblim fundviti paaftesia bordero dhjetor 2021 njesia adm Kodovjat Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 69,000 2021-12-29 2021-12-30 248321140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Shperblim fundviti nd.ekonomike bordero dhjetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 888,000 2021-12-29 2021-12-30 248421140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Shperblim fundviti nd.ekonomike bordero dhjetor 2021