Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Berat (0202) All All 2,627,564,461.00 2,438 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 281,906 2021-11-17 2021-11-19 97621020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese bonus strehimi shkresa Dr.ECTP nr 5654 dt 10.11.2021 shkresa mFE 773/41 dt 15.04.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 14,450 2021-11-18 2021-11-19 98821020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) ERVIN SADIKU Berat 598,800 2021-11-17 2021-11-19 97121020012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 22 dt 30.07.2021 ftesa er oferte 10.08.2021 kontrata 4175/1 dt 25.08.2021 fat 9/2021 dt 27.09.2021 flete hyrja 65 dt 27.09.2021 pmd 27.09.2021 uniforma te policise bashkiake
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 192,366 2021-11-18 2021-11-19 98221020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 47,702 2021-11-17 2021-11-19 97721020012021 Te tjera transferta tek individet 2102001 bashkia berat pagese shkresa MFE nr 773/41 dt 15.04.2021 shkresa e Dr E.C.T.P nr 5654 dt 10.11.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Berat 51,000 2021-11-18 2021-11-19 99221020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Berat 32,061 2021-11-18 2021-11-19 98421020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) ANSIG Berat 19,538 2021-11-17 2021-11-19 97321020012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 31 dt 18.10.2021 ftesa per oferte 19.10.2021 fatura 27645/2021 date 21.10.2021 police sigurimi 5555 dt 21.10.2021 siguracion mjeti me targa AA 001 MI
  Bashkia Berat (0202) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Berat 7,225 2021-11-18 2021-11-19 99121020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) ANSIG Berat 19,538 2021-11-17 2021-11-19 97221020012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 25 dt 26.08.2021 ftesa per oferte 27.08.2021 fatura 15526/2021 date 02.09.2021 siguracion mjeti me targa AA225 NK
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 63,495 2021-11-17 2021-11-19 97821020012021 Sherbime te tjera 2102001 bashkia berat pagese shkresa MARS 2823/1 dt 17.06.2021 vkb 77 dt 29.12.2020 dhe 7 dt 12.02.2021 konfirmim 112/1 dt 15.02.2021 urdher ekzekutimi listepagesa
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 145,350 2021-11-18 2021-11-19 98721020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 5,100 2021-11-18 2021-11-19 99021020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese kryetaret e fshatrave tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) BANKA CREDINS Berat 10,687 2021-11-18 2021-11-19 98521020012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2102001 bashkia berat pagese keshilltaret tetor 2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) HASAN VRIONI Berat 36,000 2021-11-11 2021-11-17 93721020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese urdher blerje 06 dt 08.09.2021 fatura 53/2021 dt 16.09.2021 proces verbali 16.09.2021 flere hyrja 61 dt 16.09.2021 pmd 16.09.2021 bandera per festen e roshnikut
  Bashkia Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 41,000 2021-11-11 2021-11-17 93621020012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2102001 bashkia berat pagese urdher blerje 5 dt 08.09.2021 fatura 125/2021 dt 15.09.2021 flete hyrja 60 dt 15.09.2021 pmd 13.09.2021 kurora lulesh per 13 shtatorin 2021
  Bashkia Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 121,139 2021-11-11 2021-11-17 95921020012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2102001 bashkia berat pagese shpronesim me interes publik per objekt rikostr i rrugeve trotuereve dhe ndricimit l 30 vjetori izona ish-pjeshkorja vkm nr 255 dt 27.03.2020 shk Dr.E.C.P.T 5149 dt 18.10.2021 listepagesa
  Bashkia Berat (0202) Sonila Eskiu Berat 10,300 2021-11-11 2021-11-17 94021020012021 Shpenzime per pritje e percjellje 2102001 bashkia berat pagese urdher blerje 10 dt 01.10.2021 proces verbal i ralizim te programit 01.10.2021 konfirmim MEPJ 13067/1dt 23.09.2021 prog 4599/2 dt 01.10.2021 fat 26/2021 dt 02.10.2021 shpenzime pritje percjellje
  Bashkia Berat (0202) 47 EK 79 & ILIRIADA P.K.S Berat 973,410 2021-11-10 2021-11-16 93421020012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 9 dt 13.01.2021 kontrata 189/10 dt 24.02.2021 situacioni 1 fatura 5/2021 dt 18.10.2021 supervizim i puniveve per objektin ndertim ujesjellesi duhans ,lapardha otllak orizaj
  Bashkia Berat (0202) REJ Berat 40,442,274 2021-11-10 2021-11-16 95621020012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 55 dt 25.11.2020 njoftim fituesa 75/3 dt 18.01.2021 njof. kontrate 27.11.2020 kont. 519/1 dt 04.02.2021 ft 30/2021 date 22.06.2021 situac. 1 ndertim ujesjelles fshati duhanas,otllak,orizaj,