Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJOKA KONSTRUKSION All 1,833,116,142.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe Kruje (0716) GJOKA KONSTRUKSION Kruje 1,500,000 2014-09-29 2014-09-30 51021630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SA LIK PJESERISHT FAT NR 5 DT 28.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
  Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 2,709,088 2014-09-29 2014-09-30 11827990012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Shengjergj ,lik sist rruga Lilaj-Kodra Danges,urdh prok nr 19 dt 10.06.2014,proc verb dt 23.06.2014,njoft fit dt 01.07.2014,kontr 519 dt 21.07.2014,situac perf 22.09.2014,fat 93 dt 22.09.2014 seri 11457744,proc verb kolaudimi 22.09.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 41,340,986 2014-08-27 2014-08-28 77410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala ARRSH Shkresa Nr. 5646/1 dt 25.08.14 Kontra Nr 5300/8 dt 27.0709 Clirim garancie P.V Marrjes ne dorezim Dt 13.08.14
  Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 90,800 2014-08-18 2014-08-19 96 7990012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Shengjergj lik ç5% rruge rurale ,vazhd kontr 25.05.2014,fat 34 dt 04.07.2014 seri 06100136 ,proc verb kolaud dt 04.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 746,443 2014-08-11 2014-08-12 12510060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont vazhd 06 30.05.2013 urdher 419 07.08.2014 fat 66 21.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 497,265 2014-08-11 2014-08-12 12410060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont vazhd 06 30.05.2013 urdher 419 07.08.2014 fat 65 21.07.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 653,000 2014-08-11 2014-08-12 12610060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont vazhd 06 30.05.2013 urdher 419 07.08.2014 fat 672 17.07.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 9,217,924 2014-07-10 2014-07-10 56010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4340/1 dt 03.07.14 Sit Nr. 14 Fat Nr. 63 dt 27.06.14 Ser 11457713 Kontrata ne vazhdim Nr. 10600/6 dt 31.12.2008
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 142,508,452 2014-07-01 2014-07-04 45210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4099 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit nr. 5 Fat Nr. 1 0dt 05.11.12 ser 06100201Pagese e pjesshme) Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 25,349,667 2014-06-25 2014-07-04 44810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4094 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit nr. 5 Fat Nr. 31 dt 31.07.12 ser 00736781 (Pagese e pjesshme) Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 42,735,009 2014-07-01 2014-07-04 45010060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 4096 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit nr. 5 Fat Nr. 48 dt 30.09.2012 ser 88885749 (Pagese e pjesshme) Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 131,166,525 2014-07-01 2014-07-04 45110060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 4098 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit nr. 5 Fat Nr. 1 dt 31.10.12 ser 06100101 (Pagese e pjesshme) Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 72,125,480 2014-07-01 2014-07-04 44910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4095 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit nr. 5 Fat Nr. 34 dt 31.08.12 ser 00736784 (Pagese e pjesshme) Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 195,626,189 2014-06-30 2014-07-02 46010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4093 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit nr. 6 Fat Nr. 19 dt 13.12.2012 ser 06100119 Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 81,407,864 2014-06-25 2014-06-26 44510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa 2344/1 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr 9 Fat Nr. 27 dt 04.04.2011 ser 83581577 Kontrata ne vazhdim Nr. 4485/4 Dt 25.06.2009
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 2,067,284 2014-06-26 2014-06-26 9710060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb.perform.kont vazhd 6 30.05.2013 fat 49 30.04.14 sit 9,10 28-01-02.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 42,861,552 2014-06-25 2014-06-26 44610060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr. 2371 dt 02.05.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit nr. 3 Fat Nr. 83581697 dt 31.10.2011 Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 30,718,099 2014-06-25 2014-06-26 44410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa 2345/1 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr 10 Fat Nr. 36 dt 31.08.2011 ser 83581686 Kontrata ne vazhdim Nr. 4485/4 Dt 25.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 37,121,218 2014-06-25 2014-06-26 44710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4102 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit nr. 4 Fat Nr. 85 dt 30.04.12 Ser 00736809 Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 468,000 2014-06-24 2014-06-24 74 7990012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Shengjergj lik çakull,urdh prok nr 17 dt 26.05.2014,njoft fit dt 11.06.2014,kontr dt 12.06.2014,situac 17.06.2014,fat 61 dt 17.06.2014,seri 11457711,fl hyr nr 7 dt 17.06.2014