Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BAMI All 227,439,820.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Nikel (0716) BAMI Kruje 3,741,713 2014-11-14 2014-11-14 37025210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) sa lik fat nr 65 dt 31.10.2014 nga komuna nikel
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 8,000,000 2014-11-04 2014-11-04 101321010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane rikons objekti kanal dalip topi kont 8279/5 dt 30.09.13 fat 85627455 dt 29.11.13 fat 85627470 dt 27.12.2013sit perf 30.09.13-26.11.13 pv kolaudim 23.12.13 up 2879 dt 29.08.13 ftese neg 8279/2 dt 30.08.13
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 381,066 2014-10-23 2014-10-23 44221620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMUARRAS PAGUAR UP NR 14 NR 713 PROT DT 10.06.2014 KONTRATE NR PROT 713/16 DT 11.09.2014 FAT NR 57 DT 11.10.2014 NR SERIE 85628179 SITUAC NR 1 TVSH LOTI I III
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 824,296 2014-10-22 2014-10-23 44121620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR UP NR 14 NR713 DT 10.06.2014 KONTR NR 713/12 DT 11.09.2014 FAT NR 56 DT 11.10.2014 NR SERIE 85628178 SITUAC NR 2
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 2,163,344 2014-09-24 2014-09-30 39021620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMUARRAS PAGUAR TVSH PER OBJEKTIN NDERTIM I KANALIZIMEVE TE UJRAVE TE ZEZA LOTI I I FUSHE MAMURRAS UP NR 14 NR 713 PROT DT 10.06.2014 FATURE NR 47 DT 22.09.2014 NR SERIE 85628170
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 921,780 2014-09-24 2014-09-29 38921620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MAMUARRAS PAGUAR TVSH PER OBJEKTIN SISTEMIMI I PROSKES RRUGA STACIONI I TRENIT SIPAS PRUK NR 14 NR713 PROT DT 10.06.2014 FATURE NR 48 DT 22.09.2014 SERI NR 8562817
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BAMI Tirane 558,521 2014-09-22 2014-09-23 29710870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik 466,lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 251 dt 18.08.2014,vend KPP nr 459/2014 dt 07.08.2014
  Komuna Nikel (0716) BAMI Kruje 2,250,793 2014-09-12 2014-09-12 29925210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA NIKEL LIK I FATURES ME NR 40 DT 20.08.2014
  Komuna Nikel (0716) BAMI Kruje 4,603,719 2014-08-08 2014-08-11 27125210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) sa lik fat nr 39 dt 05.08.2014 nga komuna nikel
  Bashkia Mamuras (2019) BAMI Laç 2,717,000 2014-07-25 2014-07-31 28621620012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA MAMURRAS PAGUAR UP NR 503 DT 25.04.2014 KONTRATE NR 503/12 DT 19.06.2014 FT NR 31 DT 01.07.2014 NR SERIE 85628154 SITUAC NR 1
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 8,438,818 2014-06-11 2014-06-12 46421010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIK RRUGA ILIA DILO SHERPI KONT NE VAZHD 40/5 DT 06.09.12 SHKRESA 526 DT 09.04.13 SIT PERF 27.04.13 FAT 85627420 DT 30.07.13 PV KOLAUDIM 07.06.13
  Bashkia Fushe Kruje (0716) BAMI Kruje 2,493,094 2014-05-22 2014-05-23 27521630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SA LIK FAT NR 42 DT 26.04.2011 NGA BASHKIA FKRUJE
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 77,253,328 2014-05-02 2014-05-05 23210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa nr. 2351 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr Perf. Fat Nr.73 dt 30.09.11 ser85627008 Kontrata Nr. 5255/4 Dt. 14.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 19,930,965 2014-05-02 2014-05-05 23110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa nr. 2350 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr 8 Fat Nr.68 dt 31.08.2011 ser 85627003 Kontrata Nr. 5255/4 Dt. 14.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 4,160,667 2014-05-02 2014-05-05 23010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa nr. 2349 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr 7 Fat Nr. 66 dt 29.07.2011 Ser 85627001 Kontrata Nr. 5255/4 Dt. 14.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) BAMI Tirane 9,115,680 2014-04-07 2014-04-09 8910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala ARSH - 466 Shkresa Nr. 542/1 Dt 07.04.14 Kontra Nr. 5255/4 dt 14.07.2009 Kodi i projektit Mr062174 P.V Marrjes ne dorezim Dt 28.01.14
  Bashkia Tirana (3535) BAMI Tirane 8,000,000 2014-03-11 2014-03-12 141 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik sist asfalt ruga njes 11 urdh prok nr 55dt10.04.2013,proc verb dt 08.05.2013,njoft fit 55/4 dt 17.5.2013,kontr 55/6 dt dt 24.05.2013,situac nr 1 dt 14.06.2013,fat 85627403 dt 14.06.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BAMI Tirane 337,014 2014-03-04 2014-03-04 6310560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr WLREC108 27.12.2013 fat 102 31.12.2013 sit dhjetor 2013