Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G J I K U R I A All 468,728,940.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) G J I K U R I A Tirane 7,726,178 2014-09-22 2014-09-23 78821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RIKUALIFIKIM URBAN BLLOKU TE DOGANA KONT NE VAZHD 8170/1 DT 26.08.13 SIT 2 15.06.14 FAT 15639806 DT 01.07.13 FAT 68652357 DT 31.03.14
  Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 2,850,000 2014-09-16 2014-09-16 42621460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 FAT 18 DT 20.05.2013 PJESORE
  Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 1,425,000 2014-07-16 2014-07-17 31921460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONCEPTIM SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 PJESORE
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 2,000,000 2014-06-06 2014-06-06 9310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 28.6.2013, seri 05248293 dt 31.1.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 3,469,365 2014-06-06 2014-06-06 89105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 25.6.2013, seri 5248276 dt 31.10.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 4,586,792 2014-06-06 2014-06-06 93105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 28.6.2013, seri 05248297 dt 28.2.2014
  Bashkia Durres (0707) G J I K U R I A Durres 10,813 2014-05-27 2014-05-28 24921070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERFUNDIMTAR ISHTESES SE KONTRSTES RIVALITIZIM I SHESHIIT ILIRIA FAZA E PARE FAT NR 10 DT 21.04.2013
  Bashkia Durres (0707) G J I K U R I A Durres 5,108,188 2014-05-23 2014-05-28 24721070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERF I REVALIT I SHESHIT ILIRIA FAZA E PARE FAT NR 12 DT.21.04.2013
  Bashkia Durres (0707) G J I K U R I A Durres 9,088,508 2014-05-27 2014-05-28 24521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES dif e sit nr1 te shteses SE KONTRATES REVALITIZIM I SHESHIT ILIRIA FAZAE I
  Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 3,800,000 2014-05-22 2014-05-23 21121460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONCEPTIM SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 KONT 1907 DT 02.07.2012
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1 2014-05-02 2014-05-06 23410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 2352 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 6 Fatnr 29 dt 25.08.10 Ser 41139582 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,417,257 2014-05-02 2014-05-06 23910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 2352 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 7 Fat nr 48 dt 30.11.2010 ser. 68681851 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1 2014-05-02 2014-05-06 23610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 2352 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 9 Fat nr 7 dt 31.01.2011 ser 68681868 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1 2014-05-02 2014-05-06 23510060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 2352 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 8 Fat nr 57 dt 31.12.2010 ser 68681860 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1 2014-05-02 2014-05-06 23310060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 2352 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 5 Fat dt 31.07.2010 ser 41139570 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 28,864,800 2014-05-02 2014-05-06 24010060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 2353 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 11 Fat nr 25 dt 30.04.2011 ser 68681887 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 14,617,864 2014-05-02 2014-05-06 23710060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 2352 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 10 Fat nr 18 dt 31.03.11 ser 68681880 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 25,080,000 2014-05-02 2014-05-06 24110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 2353 Dt 30.04.14 D.P. Vendimi Nr. 4 Sit 12 Fat nr 36 dt 31.05.2011ser 68681898 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) G J I K U R I A Gjirokaster 1,042,968 2014-03-18 2014-03-18 9310060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE , AKSI VLORE/PALASE, NR SERIAL 05248291DT 07/01/2014, KONTRATE 29/07/2013
  Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 7,125,000 2014-03-11 2014-03-11 7421460012014 Unspecified RIKONCEPTIM SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 FAT 18 DT 20.05.2013