Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "LEKA - 2007" All 36,703,943.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Prig (1515) "LEKA" Korçe 323,400 2014-10-20 2014-10-21 15925030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOMUNA PIRG RIKONSTRUK PUSETA E UJEIT SOVJAN LIK FAT NR.12 DT.07.10.2014
  Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) "LEKA" Korçe 106,800 2014-10-17 2014-10-20 12710120052014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore DR,RAJ.KULTURES KORCE SHPENZIME PER MIREMBAJTJEN E MUZEUT ARKEOLOGJIK FAT.NR.21 DT.02.10.2014
  Komuna Qender (1515) "LEKA" Korçe 1,073,256 2014-10-17 2014-10-20 22925090012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2509001 KOMUNA QENDER FAT.NR.20 DT.01.10.2014 LYERJE,MEREMETIME INSTITUCIONET ARSIMORE
  Zyra e Punes Pogradec (1529) "LEKA" Pogradec 117,818 2014-10-16 2014-10-17 17110250292014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) LIK.SUBVENCION ZYRA E PUNES POGRADEC 1025029 SHTATOR 2014
  Komuna Vithkuq (1515) "LEKA" Korçe 213,600 2014-09-25 2014-09-26 16124980012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOMUNA VITHKUQ RIKONS.BANJA E SHKOLLES LESHNJE & RRETHIM SHKOLLA PANARIT FAT.14 DT 22.09.14
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 791,686 2014-09-19 2014-09-22 24821220172014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE RIKONS. I CATISE KOPSHTI NR.3 FAT.11 DT 18.09.14
  Bashkia Maliq (1515) "LEKA" Korçe 130,800 2014-09-17 2014-09-18 18321680012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA MALIQ LYERJE SHKOLLA E MESME MALIQ
  Bashkia Maliq (1515) "LEKA" Korçe 34,020 2014-09-17 2014-09-18 18421680012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BASHKIA MALIQ MIREMBAJTJE KOPSHTI MALIQ FAT NR 9 DAT 12.09.2014
  Zyra e Punes Pogradec (1529) "LEKA" Pogradec 112,463 2014-09-17 2014-09-18 14410250292014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) LIK.SUBVENCION ZYRA E PUNES POGRADEC 1025029
  Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 170,511 2014-09-11 2014-09-12 51921220012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KORCE LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI: RIKONS.I GODINES SE TEATRIT A.Z.CAJUPI & RIKONS.BIBLIOTEKA E FEMIJEVE
  Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) "LEKA" Korçe 262,800 2014-09-10 2014-09-11 15610050152014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore D.R BUJQESISE 1005015 SHPENZIME PER MIREMBAJTJEN E NDERTESAVE FAT.NR.10 DT.10.09.2014
  Zyra e Punes Pogradec (1529) "LEKA" Pogradec 117,818 2014-08-20 2014-08-21 12210250292014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) LIK.SUBVENCION ZYRA E PUNES POGRADEC 1025029 korrik 2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) "LEKA" Korçe 106,680 2014-08-19 2014-08-20 15521220062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE BLERJE MATERJALE FAT NR 7 DAT 26.07.2014
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) "LEKA" Korçe 377,186 2014-08-11 2014-08-11 14221220062014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve NDERMARJA E SHERBIMEVE PUVBLIKE RIK BANJO NR FAT 3 DAT 20.06.2014
  Bashkia Bilisht (1505) "LEKA" Devoll 334,800 2014-08-06 2014-08-06 21321050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER LEKA PER BLERJE BOJRA DHE MATERJALE PER LYERJE
  Zyra e Punes Pogradec (1529) "LEKA" Pogradec 21,421 2014-07-24 2014-07-25 9310250292014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) LIK.SUBVENCION ZYRA E PUNES POGRADEC 1025029
  Komuna Pojan (1515) "LEKA" Korçe 83,040 2014-07-10 2014-07-11 13425000012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA POJAN FAT.4 DT.01.07.14 NDERTIM MUR MBAJTES RRUGA FSHATI ZVEZDE
  Muzeu Kombetar i Artit Mesjetar Korce (1515) "LEKA" Korçe 19,440 2014-06-20 2014-06-23 7510120182014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MUZEU MESJETAR MIREMBAJTJE NDERTESE LYERJE FAT 1 DAT 18.06.2014
  Drejtoria Mbeshtetese e Arsimit Bashkia Korce (1515) "LEKA" Korçe 60,240 2014-06-12 2014-06-13 15821220172014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ND.SHERBIMEVE MBESHTETESE E ARSIMIT KORCE MEREMETIM I SHKOLLAVE FAT.40 DT 09.06.14
  Shkolla Demir progeri Korce (1515) "LEKA" Korçe 117,600 2014-06-10 2014-06-11 4510110642014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHKOLLA TEKNIKE "DEMIR PROGRI" KORCE MATERIALE SPECIALE LIK FAT NR.39 DT.29.05.14