Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "GENER 2" All 664,990,841.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 96,849,175 2014-06-26 2014-06-27 47910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa 4204 dt 25.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 10 Fat Nr. 138 dt 31.10.12 ser 02070370 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1778/5 dt 06.05.11
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 1 2014-06-26 2014-06-27 47610060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa 4198 dt 25.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 5 Fat Nr. 12 dt 31.01.12 ser 87891187 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1778/5 dt 06.05.11
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 182,517,296 2014-06-26 2014-06-27 47810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa 4203 dt 25.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 9 Fat Nr. 124 dt 30.09.14 ser 02070356 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1778/5 dt 06.05.11
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 1 2014-05-08 2014-05-13 25710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2381 Dt 02.05.14D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr. 4 fat 233 dt 31.12.2011 Ser 87891175 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1778/5 dt 06.05.11
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 1 2014-05-08 2014-05-13 25610060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 2381 Dt 02.05.14D.P. Vendimi Nr. 4 Sit Nr. 3 fat 213 dt 30.11.2011 ser 87891155 Kontrata ne Vazhdim Nr. 1778/5 dt 06.05.11
  Bashkia Kavaja (3513) "GENER 2" Kavaje 6,334,450 2014-04-29 2014-04-30 19821180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM PALLATI KULTURE FAT 121 DT 05.06.2011 KONTRATE SHTESE 227/2 DT 29.03.2011
  Bashkia Tirana (3535) "GENER 2" Tirane 132,150 2014-02-27 2014-02-28 100 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik dreke zyrtare urdh kryet nr 11965/1 dt 30.11.2013,,akt marev dt 02.12.2013,fat 07398772 dt 6.12.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "GENER 2" Tirane 5,401,679 2014-02-27 2014-02-28 5110560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kon.26.3.2013,fat149,20.12.2013,s07398710,sit.2,01.8.2013-8.11.2013