Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 839,150,580.00 910 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,164,486 2020-10-29 2020-10-30 27921560012020 Pagese paaftesie LIK PAAFTESIA DHE NDIHME EKONOMKE KONISPOLI MUAJ TETOR 2020
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,115,142 2020-10-22 2020-10-23 28021560012020 Ndihme ekonomike LIK PAAFTESIA DHE NDIHME EKONOMKE KONISPOLI MUAJ TETOR 2020 NJESIA ADMINISTRATIVE MARKAT
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 815,837 2020-10-22 2020-10-23 27821560012020 Ndihme ekonomike LIK PAAFTESIA DHE NDIHME EKONOMKE KONISPOLI MUAJ TETOR 2020
  Bashkia Konispol (3731) ALVORA Sarande 920,000 2020-10-21 2020-10-23 277 21560012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj lik fat nr 37 dat 21.09.2020,urdher-rokurimi nr 35 dat 07.09.2020
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 13,339 2020-10-19 2020-10-21 27421560012020 Sherbime telefonike likujdim nr.serial.388211187,388262799 dt.30.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) INSIG SH.A Sarande 348,600 2020-10-07 2020-10-09 27221560012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit likujdim fat nr.6357 dt.30.09.2020 up nr.42 dt.30.07.2020 sigurim jete nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) FERDINAND SHUMULI Sarande 550,000 2020-10-07 2020-10-09 27121560012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.10 dt.24.09.2020 up nr.40 dt.22.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) FATMIR TAKA Sarande 511,000 2020-10-07 2020-10-09 27021560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.45 dt.25.09.2020 up nr.37 dt.23.07.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,020,939 2020-10-02 2020-10-07 25621560012020 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2020-10-06 2020-10-07 26921560012020 Shtese page per funksionin ndales proko cerro nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 172,581 2020-10-02 2020-10-05 25921560012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 116,728 2020-10-02 2020-10-05 25821560012020 Shtese page per vjetersi ne pune paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2020-10-02 2020-10-05 26821560012020 Shtese page per funksionin ndales page sipas vendimit.nr.762/935 dt.26.12.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 60,240 2020-10-02 2020-10-05 26721560012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur likujdim tel nr.fat.359800380 dt.06.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 836,608 2020-10-02 2020-10-05 25721560012020 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 456,632 2020-10-02 2020-10-05 26021560012020 Paga baze paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,146,374 2020-09-25 2020-09-29 25121560012020 Ndihme ekonomike likujdim ndihme ek ,paftesi njesia administrative xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,510,000 2020-09-21 2020-09-29 24921560012020 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.282 dt.dt.31.08.2020 sipas kont.787 dt.21.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Arkad Alinani Sarande 161,700 2020-09-28 2020-09-29 24821560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.7 dt.08.07.2020 sipas procesverbalit te emergjences dt.08.07.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 819,137 2020-09-25 2020-09-28 25021560012020 Pagese paaftesie likujdim ndihme ek ,paftesi nga bashkia konispol