Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 839,150,580.00 910 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 110,840 2020-11-13 2020-11-17 30321560012020 Posta dhe sherbimi korrier shp posta nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Qemal Mulla Sarande 181,200 2020-11-13 2020-11-17 31621560012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.39 dt.26.08.2020,up nr.36 dt.26.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) UJESJELLES KANALIZIME KONISPOL Sarande 263,100 2020-11-13 2020-11-17 30421560012020 Uje likujdi uji nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "AL - NOBEL"SH.P.K Sarande 898,428 2020-11-12 2020-11-16 30721560012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM FAT NR.215 DT.09.10.2020 SIPAS PROCESVERBAL DT.09.10.2020 NGA B.KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) BESNIK BEDAJ Sarande 17,500 2020-11-12 2020-11-13 32121560012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.7 dt.24.10.2018 procverbal dt.24.10.2018
  Bashkia Konispol (3731) Entela Zote Sarande 237,180 2020-11-12 2020-11-13 31221560012020 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore likujdim fat nr.3,10 dt.15.10.2018,20.08.2019 det.prapambetur nga nashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ARISTOTEL KOCI Sarande 48,000 2020-11-12 2020-11-13 32021560012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.13 dt.12.12.2019 sipas kont nr.1363 dt.08.04.2019 det.prapambetur bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) A. 91 Sarande 3,741,548 2020-11-09 2020-11-11 30021560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve LIKUJDIM FAT NR.4 DT.14.05.2019 SIPAS KONT.472 DT.29.03.2019 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 172,581 2020-11-09 2020-11-11 28921560012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 240,000 2020-11-05 2020-11-06 28521560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per mbrojtjen ndaj zjarrit likujdim fat.nr.28 dt.21.10.2020 up nr.39 dt.15.10.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BESNIK SHABANI Sarande 545,800 2020-11-05 2020-11-06 28421560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per policine likujdim fat.nr.61 dt.27.09.2020 up nr.37 dt.27.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VLASH PETROL Sarande 347,600 2020-11-05 2020-11-06 30221560012020 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.77 dt.25.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 917,985 2020-11-04 2020-11-05 28721560012020 Shtese page per funksionin PAGA NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,166,778 2020-11-04 2020-11-05 28521560012020 Paga me kontrate per pune sezonale PAGA NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 960,000 2020-11-03 2020-11-05 28121560012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.14 dt.20.07.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 456,632 2020-11-04 2020-11-05 29021560012020 Shtese page per funksionin PAGA NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) Qemal Mulla Sarande 183,240 2020-11-03 2020-11-05 28321560012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.41 dt.16.09.2020 up nr.36 dt.16.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 116,728 2020-11-04 2020-11-05 28821560012020 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,486,000 2020-10-28 2020-10-30 28221560012020 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.282 dt.31.08.2020 sipas kont 787 dt.21.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) EAGLE CONS Sarande 2,000,000 2020-10-28 2020-10-30 27621560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore likujdim fat nr.1 dt.03.12.2019 sipas kont.1932 dt.24.09.2018 rikonstruksion i shkolles "Rait Bajo"Shales dhe ndertim kopshte nga bashkia konispol