Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,555,804,320.00 1,390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 177,600 2021-04-15 2021-04-19 81310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr72/11 dt24.2.21.fat nr343/2021 dt 31.3.2021.fh nr 18540 dt31.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,077,200 2021-04-15 2021-04-19 80710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr179/21 dt17.12.20.fat nr320/2021 dt 24.3.2021.fh nr 18501 dt24.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 259,200 2021-04-15 2021-04-19 81110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr72/6 dt04.2.21.fat nr322/2021 dt 25.3.2021.fh nr 18511 dt25.3.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 723,000 2021-04-15 2021-04-19 16710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/24 dt 18.2.21, ft 225/2021 dt 1.3.21, fh 753 dt 1.3.21
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 316,808 2021-04-14 2021-04-15 28010130162021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013016 Spitali Rrethit riparim paisje mjekesore kont nr 2136 dt 26.1.2021 fat nr 365/2021 dt 8.04.2021 pv dt 5.1.2021 up nr 1 dt 23.11.2020
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 1,051,932 2021-04-13 2021-04-14 27910130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 404 dt 07.07.20, MK 3256/22 dt 07.10.20, fo 4686 dt 30.12.20, kont 81/1 dt 07.01.21, fat 342/21,pcv 31.03.21, fh 79 dt 31.03.21
  Sp. Permet (1128) BIOMETRIC ALBANIA Permet 302,927 2021-04-13 2021-04-14 8210130812021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET MATERIALE MJEKIMI FAT NR 344/2021 DT 31.03.2021 FH NR 12 DT 31.03.2021 PROCES VERBAL DT 31.03.2021 KONT NR 284/1 DT 18.02.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 636,240 2021-04-12 2021-04-13 16210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/24 dt 18.2.21, ft 185/2021 dt 19.2.21, fh 741 dt 19.2.21
  Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 828,000 2021-04-09 2021-04-12 26510130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI UR.PROK.08 DT.15.07.2020,NJOFT.FITUESI NR.1162 DT 13.08.2020 M.KUADER NR.1193 DT.24.08.2020 KONTRATE NR.181 DT.01.02.2021,FAT NR.112/2021 DHE F.HYRJE NR.63 DT.04.02.2021 UB 40281
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,349,280 2021-04-08 2021-04-12 7710130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut kyveta MK 61/16 dt 14.05.2020 kontr 61/29 dt 05.03.2021 ft 312 dt 23.03.2021 fh 17 dt 24.03.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 433,800 2021-04-09 2021-04-12 15110171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, up 511 dt 29.1.21, m.kuader 511/20 dt 24.4.20, kont.32/24 dt 18.2.21, ft 283 dt 16.3.21, fh 775 dt 16.3.21
  Spitali Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 1,148,820 2021-04-09 2021-04-12 19010130242021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI VLORE BLERJE MATERIALE MJEKIMI KONT NR 677 DT 18.02.2021 FAT NR 267 DT 09.03.2021 F.H NR 762 DT 09.03.2021
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 563,730 2021-04-08 2021-04-09 24410130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 48 dt 29.01.20, MK 511/20 dt 24.04.20, fo 27.11.20, kont 4227 dt 27.11.20, fat 266/2021, pcv 09.03.21, fh 54 dt 09.03.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 8,676,000 2021-04-02 2021-04-06 67910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr3480/4 dt 27.11.2020 ,fat nr 309/2021 dt 23.3.2021.fh nr 18493 dt 23.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 537,600 2021-03-31 2021-04-01 67310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont nr72/17 dt11.3.2021. MK nr 1682/8 dt 23.6.2020.kerk DSHF 72/13 DT 5.3.2021. fat nr299/2021 dt 19.3.21.fh nr 18484 dt 19.3.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 206,280 2021-03-30 2021-03-31 64210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1682/26 dt18.11.2020.fat nr 42/2021 dt19.1.2021 fh nr 18177 dt 20.1.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,570,560 2021-03-30 2021-03-31 61910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr111/8 dt 9.2.2021.fat nr269/2021 dt 11.3.21.fh nr 18428 dt 11.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,570,560 2021-03-30 2021-03-31 61410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 111/8 dt 9.2.2021.fat nr 268/2021 dt 10.3.21.fh nr 18425 dt 10.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 578,400 2021-03-30 2021-03-31 64510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3480/4 dt27.11.2020.fat nr 284/2021 dt16.3.2021 fh nr 18456 dt17.3.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 600,000 2021-03-29 2021-03-30 17610130182021. Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013008 Spitali "Omer Nishani" mirembajtje aparat dialize fat nr 190 dt 23.10.2020 nr ser 84226540 pv,kontr 687/6 dt 15.10.2020