Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,555,804,320.00 1,390 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 198,000 2021-05-11 2021-05-12 24110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje mater mjekimi per nevojat e spitalit marr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto lidhj kon nr 511/22 dt 04.5.2020,kon nr 713 dt 18.03.2021 fat nr 384/2021 dt 13.04.2021,fh nr 104 dt 14.04.2021,pv dt 14.4.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 382,560 2021-05-10 2021-05-12 99010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kon nr792/4dt 23.3.21.MK 3256/22 dt 7.10.20.autoriz MSHMS nr3256/24 dt12.10.20.fat nr395/2021 dt14.4.21.fh nr18620 dt 15.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 9,180 2021-05-10 2021-05-12 98810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kon nr658/13dt 29.3.21.MK511/20 dt24.4.20.autoriz MSHMS nr511/22 dt4.5.20.fat nr396/2021 dt15.4.21.fh nr18618 dt 15.4.21
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 65,160 2021-05-10 2021-05-11 22210130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 385 DT 13.04.2021,F HYRJE NR 62 DT 14.04.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 14.04.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,570,560 2021-05-06 2021-05-10 96410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr111/8dt 9.2.21.fat nr 371/2021 dt 9.4.21.fh nr18596 dt 9.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 90,432 2021-05-06 2021-05-10 95210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr72/6dt 4.2.21.fat nr 358/2021 dt 7.4.21.fh nr18580 dt 7.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 137,520 2021-05-05 2021-05-07 94910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr 72/11 dt 24.2.21.fat nr 375/2021 dt 7.4.21.fh nr18581 dt7.4.21
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 251,064 2021-04-29 2021-05-04 12310900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik garanci per ankimim, urdher nr 117 dt 21.04.2021, vendim i KPP nr 131/2021 dt 19.03.2021
  Sp. Kruje (0716) BIOMETRIC ALBANIA Kruje 123,840 2021-04-29 2021-04-30 20010130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje materjale mjekimi kontrat nr 283 dt 15.04.2021 lik i fat nr 408/2021 fh nr 62 dt 21.04.2021
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 289,200 2021-04-27 2021-04-30 16710130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekim mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 144/1 dt 12.03.2021 ft 323 dt 26.03.2021 fh 16 dt 26.03.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,113,891 2021-04-28 2021-04-30 16210130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''.602-blerje medikamente sipas kont nr ne vazhdim 75/1 dt 21.01.2021 ft 400 dt 19.04.2021 fh 19 dt 19.04.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 36,706,776 2021-04-27 2021-04-30 13610130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 279 dt 12.03.2021 fh 3 dt 12.03.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 711,540 2021-04-26 2021-04-29 10110130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut qese gjaku vazhdim kontr kontr 62/31 dt 13.01.2021 ft 376 dt 12.04.2021 fh 24 dt 13.04.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,120,800 2021-04-27 2021-04-28 14310130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 156 dt 12.02.2021 fh 1 dt 12.02.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 7,680 2021-04-26 2021-04-28 10010130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut kyveta per hemoglobine vazhdim kontr 61/29 dt 05.03.2021 ft 377 dt 12.04.2021 fh 25 dt 13.04.2021
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 71,340 2021-04-26 2021-04-27 18210130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 385 DT 13.04.2021,F HYRJE NR 62 DT 14.04.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 14.04.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 75,480 2021-04-22 2021-04-26 90410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksose sipas kont ne vazhdim nr72/11dt 24.2.2021.fat nr 349/2021 dt2.4.21.fh nr 18556 dt2.4.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 328,800 2021-04-20 2021-04-21 14110130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' mat mjekimi, vkm 914, date 29.12.2014, aut 511/22, date 04.05.2020, kon 75/1, date 21.01.2021, ft nr 398, date 15.04.2021, fh 18, date 15.04.2021
  Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 1,196,460 2021-04-19 2021-04-20 28810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI UR.PROK.08 DT.15.07.2020,NJOFTIM FITUESI.NR.1162 DT 13.08.20;M.KUADER NR.1193 DT.24.08.20;KONTRATE NR.191 DT.03.02.2021,FAT NR.114/2021,367/2021 DHE F.H.NR.64,152 DT.04.02.2021,08.04.2021,UB 40295
  Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 342,960 2021-04-16 2021-04-19 28610130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI UR.PROK.08 DT.15.07.2020,NJOFTIM FITUESI.NR.1162 DT 13.08.20;M.KUADER NR.1193 DT.24.08.20;KONTRATE NR.2038 DT.17.12.2020,FAT NR.113/2021,366/2021 DHE F.H.NR.65,151 DT.04.02.2021,08.04.2021,UB 39960