Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,456,934,875.00 1,338 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 563,730 2021-04-08 2021-04-09 24410130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 48 dt 29.01.20, MK 511/20 dt 24.04.20, fo 27.11.20, kont 4227 dt 27.11.20, fat 266/2021, pcv 09.03.21, fh 54 dt 09.03.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 8,676,000 2021-04-02 2021-04-06 67910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr3480/4 dt 27.11.2020 ,fat nr 309/2021 dt 23.3.2021.fh nr 18493 dt 23.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 537,600 2021-03-31 2021-04-01 67310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont nr72/17 dt11.3.2021. MK nr 1682/8 dt 23.6.2020.kerk DSHF 72/13 DT 5.3.2021. fat nr299/2021 dt 19.3.21.fh nr 18484 dt 19.3.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 206,280 2021-03-30 2021-03-31 64210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1682/26 dt18.11.2020.fat nr 42/2021 dt19.1.2021 fh nr 18177 dt 20.1.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,570,560 2021-03-30 2021-03-31 61910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr111/8 dt 9.2.2021.fat nr269/2021 dt 11.3.21.fh nr 18428 dt 11.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,570,560 2021-03-30 2021-03-31 61410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 111/8 dt 9.2.2021.fat nr 268/2021 dt 10.3.21.fh nr 18425 dt 10.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 578,400 2021-03-30 2021-03-31 64510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3480/4 dt27.11.2020.fat nr 284/2021 dt16.3.2021 fh nr 18456 dt17.3.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 600,000 2021-03-29 2021-03-30 17610130182021. Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013008 Spitali "Omer Nishani" mirembajtje aparat dialize fat nr 190 dt 23.10.2020 nr ser 84226540 pv,kontr 687/6 dt 15.10.2020
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 1,048,800 2021-03-29 2021-03-30 17510130182021. Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013008 Spitali "Omer Nishani" mirembajtje aparat dialize fat nr 208 dt 24.12.2020 nr ser 84227658 pv,kontr 687/6 dt 15.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 76,140 2021-03-26 2021-03-30 58810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3593/4 dt 14.12.2020.fat nr245/2021 dt 4.3.21.fh nr 18390 dt 4.3.2021
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 954,000 2021-03-25 2021-03-29 7610130882021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''.602-PJESE KEMBIMI PAISJE MJEKSORE up 1432 dt 29.12.2020 kontr 44 dt 14.01.2021 ft 207 dt 24.02.2021 fh 12 dt 24.02.2021
  Sp. Berati (0202) BIOMETRIC ALBANIA Berat 415,757 2021-03-24 2021-03-26 15910130642021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013064 Spitali Rajonal Berat kontr 823 dt 03.03.2021 medikamente fat 285/2021 dt 16.03.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 458,568 2021-03-25 2021-03-26 12610130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje materj mjekimi Marr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,aut lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.2020, kon nr 618 dt 09.03.2021, fat nr 294/2021 dt 17.03.2021,fh nr 48 dt 18.03.2021,pv dt 18.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,012,200 2021-03-25 2021-03-26 55910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 23480/4 dt 27.11.2020.fat nr 44/2021 dt 19.1.21.fh nr 18175 dt 20.1.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 470,400 2021-03-25 2021-03-26 57610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 72/6 dt 4.2.2021.fat nr246/2021 dt4.3.21.fh nr 18391 dt 4.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,258,135 2021-03-24 2021-03-26 52910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjesore sipas kont 111/8 dt 9.2.2021.,MK 1679/5 DT 23.6.2020.kerk DSHF NR111/6DT 3.2.2021.FAT NR 217/2021 DT 25.2.2021.FH NR 18366 DT 25.2.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 2,469,300 2021-03-23 2021-03-25 18410130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi per dializen fat nr 272 dt 14.10.2020 nr ser 84227572 fh nr 229 dt 15.10.2020 kontr 565 dt 20.07.2020
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 7,358,640 2021-03-23 2021-03-25 18510130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi per dializen fat nr 210 dt 13.08.2020 nr ser 84227960 fh nr 194 dt 13.08.2020 kontr 565 dt 20.07.2020
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 3,135,060 2021-03-24 2021-03-25 18610130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" materiale mjekimi per dializen fat nr 319 dt 20.11.2020 nr ser 84227919 fh nr 267 dt 24.11.2020 kontr 565 dt 20.07.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,196,600 2021-03-24 2021-03-25 53310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjesore sipas kont 181/29 dt 8.2.2021.,MK 181/3 DT 20.1.2021.UP NR 2736/22 DT 14.12.2020.FAT NR 222/2021 DT 26.2.2021.FH NR 18389 DT 26.2.2021