Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,460,006,725.00 1,340 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,113,891 2021-04-28 2021-04-30 16210130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni''.602-blerje medikamente sipas kont nr ne vazhdim 75/1 dt 21.01.2021 ft 400 dt 19.04.2021 fh 19 dt 19.04.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 36,706,776 2021-04-27 2021-04-30 13610130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 279 dt 12.03.2021 fh 3 dt 12.03.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 711,540 2021-04-26 2021-04-29 10110130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut qese gjaku vazhdim kontr kontr 62/31 dt 13.01.2021 ft 376 dt 12.04.2021 fh 24 dt 13.04.2021
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,120,800 2021-04-27 2021-04-28 14310130482021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013048 ISHP kite&reagente mk 1149/8 dt 01.12.2020 kontr 311/3 dt 09.03.2021 ft 156 dt 12.02.2021 fh 1 dt 12.02.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 7,680 2021-04-26 2021-04-28 10010130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut kyveta per hemoglobine vazhdim kontr 61/29 dt 05.03.2021 ft 377 dt 12.04.2021 fh 25 dt 13.04.2021
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 71,340 2021-04-26 2021-04-27 18210130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 385 DT 13.04.2021,F HYRJE NR 62 DT 14.04.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 14.04.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 75,480 2021-04-22 2021-04-26 90410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksose sipas kont ne vazhdim nr72/11dt 24.2.2021.fat nr 349/2021 dt2.4.21.fh nr 18556 dt2.4.21
  Maternitet Nr.2T. (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 328,800 2021-04-20 2021-04-21 14110130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' mat mjekimi, vkm 914, date 29.12.2014, aut 511/22, date 04.05.2020, kon 75/1, date 21.01.2021, ft nr 398, date 15.04.2021, fh 18, date 15.04.2021
  Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 1,196,460 2021-04-19 2021-04-20 28810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI UR.PROK.08 DT.15.07.2020,NJOFTIM FITUESI.NR.1162 DT 13.08.20;M.KUADER NR.1193 DT.24.08.20;KONTRATE NR.191 DT.03.02.2021,FAT NR.114/2021,367/2021 DHE F.H.NR.64,152 DT.04.02.2021,08.04.2021,UB 40295
  Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 342,960 2021-04-16 2021-04-19 28610130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI UR.PROK.08 DT.15.07.2020,NJOFTIM FITUESI.NR.1162 DT 13.08.20;M.KUADER NR.1193 DT.24.08.20;KONTRATE NR.2038 DT.17.12.2020,FAT NR.113/2021,366/2021 DHE F.H.NR.65,151 DT.04.02.2021,08.04.2021,UB 39960
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 177,600 2021-04-15 2021-04-19 81310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr72/11 dt24.2.21.fat nr343/2021 dt 31.3.2021.fh nr 18540 dt31.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,077,200 2021-04-15 2021-04-19 80710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr179/21 dt17.12.20.fat nr320/2021 dt 24.3.2021.fh nr 18501 dt24.3.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 259,200 2021-04-15 2021-04-19 81110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr72/6 dt04.2.21.fat nr322/2021 dt 25.3.2021.fh nr 18511 dt25.3.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 723,000 2021-04-15 2021-04-19 16710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/24 dt 18.2.21, ft 225/2021 dt 1.3.21, fh 753 dt 1.3.21
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 316,808 2021-04-14 2021-04-15 28010130162021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013016 Spitali Rrethit riparim paisje mjekesore kont nr 2136 dt 26.1.2021 fat nr 365/2021 dt 8.04.2021 pv dt 5.1.2021 up nr 1 dt 23.11.2020
  Spitali Fier (0909) BIOMETRIC ALBANIA Fier 1,051,932 2021-04-13 2021-04-14 27910130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 404 dt 07.07.20, MK 3256/22 dt 07.10.20, fo 4686 dt 30.12.20, kont 81/1 dt 07.01.21, fat 342/21,pcv 31.03.21, fh 79 dt 31.03.21
  Sp. Permet (1128) BIOMETRIC ALBANIA Permet 302,927 2021-04-13 2021-04-14 8210130812021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET MATERIALE MJEKIMI FAT NR 344/2021 DT 31.03.2021 FH NR 12 DT 31.03.2021 PROCES VERBAL DT 31.03.2021 KONT NR 284/1 DT 18.02.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 636,240 2021-04-12 2021-04-13 16210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont.32/24 dt 18.2.21, ft 185/2021 dt 19.2.21, fh 741 dt 19.2.21
  Spitali Korce (1515) BIOMETRIC ALBANIA Korçe 828,000 2021-04-09 2021-04-12 26510130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MATERIALE MJEKIMI UR.PROK.08 DT.15.07.2020,NJOFT.FITUESI NR.1162 DT 13.08.2020 M.KUADER NR.1193 DT.24.08.2020 KONTRATE NR.181 DT.01.02.2021,FAT NR.112/2021 DHE F.HYRJE NR.63 DT.04.02.2021 UB 40281
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,349,280 2021-04-08 2021-04-12 7710130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut kyveta MK 61/16 dt 14.05.2020 kontr 61/29 dt 05.03.2021 ft 312 dt 23.03.2021 fh 17 dt 24.03.2021