Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,460,006,725.00 1,340 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 66,600 2021-05-17 2021-05-19 105110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr72/11dt24.2.21.fat nr 428/2021 dt 23.4.21.fh nr 18669dt 23.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,551,240 2021-05-17 2021-05-19 106510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr127/33dt 15.4.21.fat nr 437/2021 dt 26.4.21.fh nr 18681dt 26.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,458,288 2021-05-17 2021-05-19 105010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr127/33dt 15.4.21.fat nr 427/2021 dt 23.4.21.fh nr 18670dt 23.4.21
  Spitali Elbasan (0808) BIOMETRIC ALBANIA Elbasan 582,960 2021-05-17 2021-05-18 32710130162021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013016 Spitali Rrethit materiale mjekimi kont nr 192 dt 08.032021 fat nr 280/2021 dt 12.03.2021fh nr 94 dt 12.03.2021 akt kolaudimi dt 12.03.2021
  Sp. Tropoje (1836) BIOMETRIC ALBANIA Tropoje 304,008 2021-05-17 2021-05-18 7710130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, ilaçe dhe materiale mjeksore, up nr.130, dt 11.02.2019, tender i ministrise, kontrate date 24.05.2019, fat tat nr.339, date 31.03.2021, flete-hyrje nr.14, date 31.03.2021.
  Sp. Librazhd (0821) BIOMETRIC ALBANIA Librazhd 457,740 2021-05-11 2021-05-12 17610130762021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 442 DATE 28.04.2021,PER BLERJE MATERIALE MJEKIMI,FH NR 15 DATE 28.04.2021,KONT NR 24/11 DATE 26.04.2021,UB NR 4446.
  Spitali Lushnje (0922) BIOMETRIC ALBANIA Lushnje 920,388 2021-05-10 2021-05-12 27710130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. Blerje materiale mjekimi, fat.fiskalizuar nr.407 dt.20.04.2021, fh.nr.63 dt.20.04.2021, PV dt.20.04.2021, kontr.nr.204 dt.18.02.2021
  Drejtoria e shendetit publik Sarande (3731) BIOMETRIC ALBANIA Sarande 100,000 2021-05-06 2021-05-12 5610130432021 Ilaçe dhe materiale mjeksore lik fat nr 132 dat 30.04.2021,urdher-prok nr 12 dat 01.04.2021,fl hyrja nr 6 data 30.04.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 238,800 2021-05-11 2021-05-12 24010130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje mater mjekimi per nevojat e spitalit marr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto lidhj kon nr 511/22 dt 04.5.2020,kon nr 713 dt 18.03.2021 fat nr 383/2021 dt 13.04.2021,fh nr 105 dt 14.04.2021,pv dt 14.4.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 374,106 2021-05-11 2021-05-12 24210130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje mater mjekimi per sher hemodializes ,marr kuad nr 3256/22 dt 07.10.2020,auto nr 3256/24 dt 12.10.2020,kon nr 778 dt 29.03.2021 fat nr 382/2021,dt 13.04.2021,fh nr 102 dt 13.04.2021,pv dt 13.04.2021
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 198,000 2021-05-11 2021-05-12 24110130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder blerje mater mjekimi per nevojat e spitalit marr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto lidhj kon nr 511/22 dt 04.5.2020,kon nr 713 dt 18.03.2021 fat nr 384/2021 dt 13.04.2021,fh nr 104 dt 14.04.2021,pv dt 14.4.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 382,560 2021-05-10 2021-05-12 99010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kon nr792/4dt 23.3.21.MK 3256/22 dt 7.10.20.autoriz MSHMS nr3256/24 dt12.10.20.fat nr395/2021 dt14.4.21.fh nr18620 dt 15.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 9,180 2021-05-10 2021-05-12 98810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kon nr658/13dt 29.3.21.MK511/20 dt24.4.20.autoriz MSHMS nr511/22 dt4.5.20.fat nr396/2021 dt15.4.21.fh nr18618 dt 15.4.21
  Spitali Lezhe (2020) BIOMETRIC ALBANIA Lezhe 65,160 2021-05-10 2021-05-11 22210130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 385 DT 13.04.2021,F HYRJE NR 62 DT 14.04.2021,KONTRATE NR 191/3 DT 07.04.2021,PV KOLAUDIMI DT 14.04.2021,MATERIALE MJEKIMI
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,570,560 2021-05-06 2021-05-10 96410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr111/8dt 9.2.21.fat nr 371/2021 dt 9.4.21.fh nr18596 dt 9.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 90,432 2021-05-06 2021-05-10 95210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr72/6dt 4.2.21.fat nr 358/2021 dt 7.4.21.fh nr18580 dt 7.4.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 137,520 2021-05-05 2021-05-07 94910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- Lik mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr 72/11 dt 24.2.21.fat nr 375/2021 dt 7.4.21.fh nr18581 dt7.4.21
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 251,064 2021-04-29 2021-05-04 12310900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik garanci per ankimim, urdher nr 117 dt 21.04.2021, vendim i KPP nr 131/2021 dt 19.03.2021
  Sp. Kruje (0716) BIOMETRIC ALBANIA Kruje 123,840 2021-04-29 2021-04-30 20010130732021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje materjale mjekimi kontrat nr 283 dt 15.04.2021 lik i fat nr 408/2021 fh nr 62 dt 21.04.2021
  Materniteti Tirane (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 289,200 2021-04-27 2021-04-30 16710130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie mat mjekim mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 144/1 dt 12.03.2021 ft 323 dt 26.03.2021 fh 16 dt 26.03.2021