Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE All 1,715,415,170.00 2,064 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 11,444,334 2021-08-04 2021-08-05 48810130012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend f.v pajisje per linj e gazrav mjek ne Spit Raj Gjir,urdh prok nr 250 dt 28.12.20,kontr nr 1221.1 dt 31.03.21,flete hyr nr 40 dt 22.04.21,fat nr 361031844 dt 22.04.21,sig kont dt 17.03.21,proc verb 22.04.21,shkres 2241.3 dt
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-08-02 2021-08-03 43410130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.299 dt.27.07.2021, fh.nr.141 dt.27.07.2021, PCV dt.27.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,146,615 2021-07-28 2021-08-02 167010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje oksigjeni sipas kont 471/11 dt 18.2.2021.,fat nr 58/2021 dt 5.7.2021.fh nr 146 dt 5.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 659,081 2021-07-27 2021-08-02 166410130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-Shp miremb sist ajrimit sipas kont ne vazhdim nr 619/15 dt 24.3.2021.fat nr103/2021 dt8.7.2021.situac pjesor nr 3
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 883,192 2021-07-28 2021-08-02 166910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje oksigjeni sipas kont 471/11 dt 18.2.2021.,fat nr 73/2021 dt 6.7.2021.fh nr 147 dt 6.7.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,162,806 2021-07-26 2021-07-28 165310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr471/11 dt18.2.2021.fat nr41/2021 dt2.7.2021.fh nr 145dt2.7.2021
  Sp. Tropoje (1836) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tropoje 5,530 2021-07-27 2021-07-28 12910130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, oksigjen, tender i ministrise, kontrata date 04.12.2020, fat tat nr.222, date 19.07.2021, fh nr.44, date 22.07.2021.
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 116,122 2021-07-23 2021-07-26 42110130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.241 dt.22.07.2021, fh.nr.140 dt.22.07.2021, PCV dt.22.07.2021
  Sp. Laç (2019) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Laç 16,589 2021-07-21 2021-07-23 20910130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar kontrate nr 35 dt 15.02.2021 ft nr 47/2021 dt 03.07.2021 fh nr 53 dt 03.07.2021 pv pritje malli dt 03.07.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-07-22 2021-07-23 41910130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.180 dt.16.07.2021, fh.nr.139 dt.16.07.2021, PCV dt.16.07.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 21,650 2021-07-21 2021-07-22 8710051122021 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje azoti kontrata nr 296 dt 24.05.2021 up nr 16 dt 06.05.2021 lik i fat nr 153/2021 fh nr 11
  Spitali Lezhe (2020) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lezhe 442,920 2021-07-21 2021-07-22 34310130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 17 DT 28.06.2021,F HYRJE NR 110 DT 28.06.2021,PV KOLAUDIMI DT 28.06.2021,KONTRATE NR 1029/9 DT 12.02.2021,OKSIGJEN
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,392,663 2021-07-15 2021-07-16 158410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr 471/11 dt 18.2.21.fat nr 7/2021 dt 24.6.21.,fh nr 144 dt 24.6.21
  Spitali Kukes (1818) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kukes 44,236 2021-07-14 2021-07-15 29310130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali1013020 Oksigjen Kont nr. 236 dt 12.03.2021 fat nr.12/2021 dt.25.06.2021 fh nr.19 dt.25.06.2021
  Spitali Lushnje (0922) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Lushnje 88,474 2021-07-14 2021-07-15 40410130222021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik.Kont.nr.358/9,dt.20.05.2021 Blerje oksigjen, fat.fiskalizuar nr.134 dt.12.07.2021, fh.nr.138 dt.12.07.2021, PV dt.12.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,122,243 2021-07-14 2021-07-15 156910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr471/11dt18.2.2021..fat nr 405248456/2021 dt 19.6.2021.fh nr 142dt19.6.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 840,871 2021-07-14 2021-07-15 157010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr471/11dt18.2.2021..fat nr 1/2021 dt 23.6.2021.fh nr 143dt23.6.2021
  Spitali Fier (0909) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Fier 44,237 2021-07-13 2021-07-14 51610130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017, up 30 dt 14.12.20, FO suk 376 dt 20.01.21, mk 404 dt 22.01.21, fo 1487 dt 26.03.21, kont 1530 dt 29.03.21, fat 19/2021, pcv 30.06.21, fh 88 dt 30.06.21
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Kruje 21,650 2021-07-13 2021-07-14 8010051122021 Materiale per mbrojtjen e tokes, bimeve dhe kafsheve nga semundjet 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje azot kontrata nr 296 prot dt 24.05.2021 lik i fat nr 34/2021 fh nr 10 dt 01.07.2021
  Sp. Laç (2019) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Laç 16,589 2021-07-13 2021-07-14 20210130752021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Lac paguar shpenzime oksigjeni sipas kontrates furnizimit nr 35 dt 15.02.2021 ft nr 3/2021 seri nr 3/2021 dt 22.06.2021 fh nr 52 dt 22.06.2021 pv pritje malli dt 22.06.2021