Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BIOMETRIC ALBANIA All 1,460,006,725.00 1,340 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Diber (0606) BIOMETRIC ALBANIA Diber 1,452,900 2021-12-02 2021-12-03 36810130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Diber 1013015 Ilace, UP 48 dt 29.01.2020, kontarte 100/1 dt 30.08.2021, fat 341/2021 dt 14.10.2021, FH 69 dt 15.10.2021, akt kolaudimi dt 15.10.2021
  Spitali Diber (0606) BIOMETRIC ALBANIA Diber 1,618,950 2021-12-02 2021-12-03 36710130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Diber 1013015 Ilace, UP 48 dt 29.01.2020, kontarte 511/29 dt 12.04.2021, fat 418/2021 dt 21.04.2021, FH 31 dt 23.04.2021, Akt kolaudimi dt 23.04.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 456,000 2021-11-26 2021-12-02 72310171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT medikamente, vazhdim kont.44/17 dt 9.7.21, ft 340/2021 dt 13.10.21, fh 1063 dt 13.10.21
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,012,200 2021-11-26 2021-12-02 72210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 331/2021 dt 12.10.21, fh 1059 dt 12.10.21
  Spitali Shkoder (3333) BIOMETRIC ALBANIA Shkoder 94,200 2021-11-26 2021-12-01 76810130232021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Shkoder Blerje materj mjekimi marr kuader nr 511/20 dt 24.04.2020,auto lidhje kon nr 511/22 dt 04.05.2020,kon nr 2585 dt 03.11.2021 fat nr 435 dt 04.11.2021 fh nr 965 dt 04.11.2021 pv dt 04.11.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,161,600 2021-11-25 2021-12-01 71210171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore, vazhdim kont. 32/30 dt 20.4.21, ft 261/2021 dt 27.9.21, fh 1037 dt 27.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 411,613 2021-11-25 2021-12-01 264110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 127/58 date 18.10.2021 fat nr 456/2021 date 08.11.2021 fh nr 19686 date 08.11.2021
  Spitali Universitar i Traumes (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,082,640 2021-11-26 2021-12-01 70710171382021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1017138,SUT materiale mjekesore,vazhdim kont.18/13 dt 26.3.21, ft 260/2021 dt 27.9.21, fh 1036 dt 27.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 995,640 2021-11-24 2021-12-01 261110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 127/58 date 18.10.2021 fat nr 373/2021 date 22.10.2021 fh nr 19590 date 22.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 199,440 2021-11-25 2021-12-01 264210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 2566/5 date 21.10.2021 fat nr 461/2021 date 08.11.2021 fh nr 19691 date 09.11.2021
  Spitali Gjirokaster (1111) BIOMETRIC ALBANIA Gjirokaster 501,150 2021-11-25 2021-11-26 74710130182021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013008 Spitali "Omer Nishani" Medikamente fat 60/2021 dt 27.07.2021 fh 140kontrat 562/1 pv
  Sp. Kolonje (1514) BIOMETRIC ALBANIA Kolonje 29,760 2021-11-25 2021-11-26 31710130722021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace dhe materiale mjkesore up nr 36 dt 17.11.2021,lik i fta nr 503/2021 ddt 17.11.2021,fh nr 72 dt 17.11.2021,procesverbal marrje ne dorezim dt 17.11.2021
  Sp. Sarande (3731) BIOMETRIC ALBANIA Sarande 942,480 2021-11-25 2021-11-26 41010130842021 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIK FAT NR 149 DAT 03.09.2021,FL-HYRJA NR 140 DAT 03.09.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 155,000 2021-11-24 2021-11-26 260610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 127/58 date 18.10.2021 fat nr 392/2021 date 27.10.2021 fh nr 19613 date 27.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 488,000 2021-11-24 2021-11-26 260310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- materiale mjekesore kont vazhdim nr 127/58 date 18.10.2021 fat nr 391/2021 date 27.10.2021 fh nr 19615 date 27.10.2021
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) BIOMETRIC ALBANIA Vlore 317,460 2021-11-25 2021-11-26 35510130602021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013060 PSIKIATRIA MATERJALE MJEKIMI KONT NR 18 DT 24.05.21,FAT NR 443/2021 DT 05.11.21,FH 36 DT 05.11.21,AKT KOLAUDIMI
  Sp. Kruje (0716) BIOMETRIC ALBANIA Kruje 31,080 2021-11-24 2021-11-25 52610130732021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Rip aparature mjeksore up nr 54 21.10.2013 f ofert 28.10.2013 shpallje fituesi dt 04.11.2013 lik i fat nr 82 nr ser 71871539 dt 02.12.2013
  Spitali Kukes (1818) BIOMETRIC ALBANIA Kukes 1,370,700 2021-11-24 2021-11-25 56310130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Mat mjekimi Kont nr.1049 dt.15.11.2021 fat nr.507/2021 dt.18.11.2021 fh nr.161 dt.18.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,077,200 2021-11-23 2021-11-25 258710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT, lik ft blerje materiale mjekesore, kontr ne vazhd nr 199/14 dt 05.10.2021, ft nr 359/2021 dt 19.10.2021, fh 19576 dt 19.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,846,800 2021-11-23 2021-11-25 259310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT, lik ft blerje barna, kontr ne vazhd nr 2199/14 dt 05.10.2021, ft nr 318/2021 dt 08.10.2021, fh dt 08.10.2021