Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 796,709,995.00 865 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) UJESJELLES KANALIZIME KONISPOL Sarande 2,986,000 2022-01-11 2022-01-12 33621560012021 Subvencione per te mbuluar humbjet per furnizimin me uje per vaditje SUBVENCIONI PER UJSJELLESIN KONISPOL SHA SIPAS SHKRESES NR 2780 DAT 31.12.2021
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 100,107 2022-01-07 2022-01-10 31721560012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat LIK TELEFONI NGA B KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 93,000 2021-12-30 2021-12-31 33521560012021 Ndihme ekonomike SHPERBLIM NDIHMA EKONOMIKE KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 237,000 2021-12-30 2021-12-31 33421560012021 Ndihme ekonomike SHPERBLIM NDIHMA EKONOMIKE KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) EURO-ALB Sarande 9,500,000 2021-12-30 2021-12-31 33221560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve likujdim fat nr.77 dt.31.10.2021 sipas kont 539 dt.09.06.2020 rik.rrjetit te brendshem te ujesjellsit xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 15,000 2021-12-30 2021-12-31 33321560012021 Ndihme ekonomike SHPERBLIM NDIHMA EKONOMIKE KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,147,459 2021-12-28 2021-12-29 32721560012021 Pagese paaftesie LIK NDIHME EKONOMIKE DHE PAAFTESI NGA BASHKIA KONISPOL NJ.A. MARKAT
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,026,076 2021-12-28 2021-12-29 32621560012021 Ndihme ekonomike LIK NDIHME EKONOMIKE DHE PAAFTESI NGA BASHKIA KONISPOL NJ.A. XARRE
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 102,000 2021-12-28 2021-12-29 33021560012021 Pagese paaftesie LIK SHPERBLIM PER PAAFTESI NGA BASHKIA KONISPOL NJ.A. MARKAT
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 195,000 2021-12-28 2021-12-29 32921560012021 Pagese paaftesie LIK SHPERBLIM PER PAAFTESI NGA BASHKIA KONISPOL NJ.A. xarre
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 686,461 2021-12-28 2021-12-29 32521560012021 Ndihme ekonomike LIK NDIHME EKONOMIKE DHE PAAFTESI NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 60,000 2021-12-28 2021-12-29 32821560012021 Pagese paaftesie LIK NDIHME EKONOMIKE DHE PAAFTESI NGA BASHKIA KONISPOL NJ.A. MARKAT
  Bashkia Konispol (3731) KALIVIOTI Sarande 4,999,980 2021-12-21 2021-12-24 321/121560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.92 dt.11.12.2021 kont.1607 dt.05.12.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ERALD-G Sarande 395,352 2021-12-20 2021-12-22 32221560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve lik faturen nr 45 data 21.09.2021bashkia Konspol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,055,454 2021-12-13 2021-12-15 31921560012021 Pagese paaftesie paftesi,ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 171,881 2021-12-13 2021-12-15 31621560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,108,911 2021-12-13 2021-12-14 32021560012021 Ndihme ekonomike paftesi,ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 832,701 2021-12-13 2021-12-14 31821560012021 Pagese paaftesie paftesi,ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 4,434,245 2021-12-09 2021-12-13 30721560012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 4,434,245 2021-12-09 2021-12-13 30721560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol