Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Pogradec (1529) All All 5,236,752,425.00 2,822 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) ALBTELEKOM SH.A. Pogradec 28,000 2022-01-12 2022-01-13 4321360012022 Sherbime telefonike 2136001 Bashkia Pogradec,lik shpenzime telefoni Dhjetor 2021,fature nr.114354/2022 dt.07.01.2022
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Pogradec 10,687 2022-01-11 2022-01-12 3621360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Keshilltaret e Keshillit Dhjetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,Bordero dhe Listepagese nr.30 dt.10.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 2,046,846 2022-01-11 2022-01-12 4121360012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Pagese ndaj administrimit te mbetjeve Tetor 2021,Fature nr.27/2021+Situacion+PVMD dt.03.11.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 368,424 2022-01-11 2022-01-12 3421360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per kryetaret e fshatrave Dhjetor 2021,VKM nr.165 dt.02.03.2016,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,bordero dhe Listepagese nr.28 dt.10.01.2022,np=68
  Bashkia Pogradec (1529) POGRADECI F.K Pogradec 2,308,340 2022-01-11 2022-01-12 2921360012022 Te tjera transferime korrente 2136001 Bashkia Pogradec,lik transferime korrente te FK Pogradeci,VKB nr.144 dt.24.12.2020,Konf.Prefekt. nr.2/1 dt.07.01.2021
  Bashkia Pogradec (1529) " KRWM " SH.A Pogradec 1,958,618 2022-01-11 2022-01-12 4221360012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Pagese ndaj administrimit te mbetjeve Nentor 2021,Fature nr.32/2021+Situacion+PVMD dt.02.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 32,061 2022-01-11 2022-01-12 4021360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Keshilltaret e Keshillit Dhjetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,Bordero dhe Listepagese nr.34 dt.10.01.2022,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 85,496 2022-01-11 2022-01-12 3821360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Keshilltaret e Keshillit Dhjetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,Bordero dhe Listepagese nr.32 dt.10.01.2022,np=8
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA KOMBETARE TREGTARE Pogradec 53,435 2022-01-11 2022-01-12 3921360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Keshilltaret e Keshillit Dhjetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,Bordero dhe Listepagese nr.33 dt.10.01.2022,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 116,619 2022-01-11 2022-01-12 4421360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.35 dt.10.01.2022,np=4
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 74,809 2022-01-11 2022-01-12 3521360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Keshilltaret e Keshillit Dhjetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,Bordero dhe Listepagese nr.29 dt.10.01.2022,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 74,809 2022-01-11 2022-01-12 3721360012022 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2136001 Bashkia Pogradec,lik pagese per Keshilltaret e Keshillit Dhjetor 2021,Ligji nr.139 dt.17.12.2015,Urdher Kryetari nr.11 dt.07.01.2022,Bordero dhe Listepagese nr.31 dt.10.01.2022,np=7
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 465,543 2022-01-11 2022-01-12 2821360012022 Sherbimet bankare 2136001 Bashkia Pogradec,lik komision per ndihmen ekonomike PAK etj.Dhjetor 2021,fature nr.453/2021 dt.31.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 16,260 2022-01-10 2022-01-11 3021360012022 Udhetim i brendshem 2136001 Bashkia Pogradec,lik udhetim e dieta Dhjetor 2021,Listepagese nr.24 dt.07.01.2022,np=1
  Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 50,240 2022-01-10 2022-01-11 2721360012022 Posta dhe sherbimi korrier 2136001 Bashkia Pogradec,lik sherbim postar Dhjetor 2021,fature nr.427/2021 dt.31.12.2021
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 72,250 2022-01-10 2022-01-11 2621360012022 Shpenzime per honorare 2136001 Bashkia Pogradec,lik honorare Kung Fu Shah Not Basketboll Volejboll Dhjetor 2021,Urdher Titullari nr.9 dt.06.01.2022,Listepagese nr.23 dt.07.01.2022,np=5
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA E TIRANES Pogradec 81,884 2022-01-10 2022-01-11 3321360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.27 dt.07.01.2022,np=2
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA CREDINS Pogradec 219,153 2022-01-10 2022-01-11 3121360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.25 dt.07.01.2022,np=6
  Bashkia Pogradec (1529) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Pogradec 133,331 2022-01-10 2022-01-11 3221360012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2136001 Bashkia Pogradec,lik paga Dhjetor 2021,Listepagese nr.26 dt.07.01.2022,np=3
  Bashkia Pogradec (1529) Banka OTP Albania Pogradec 9,167 2022-01-07 2022-01-10 1821360012022 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2136001 Bashkia Pogradec,lik qera Dhjetor 2021,VKB nr.22 dt.19.02.2021+VKb nr.63 dt.14.07.2021,Konf.Prefdekt. nr.208/1 dt.08.03.2021+Konf.Pref. nr.665/2 dt.28.07.2021,Urdher Kryetari nr.5+Listepagese nr.18 dt.06.01.2022,np=2