Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJOKA KONSTRUKSION All 1,833,116,142.00 72 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Xiber (0625) GJOKA KONSTRUKSION Mat 9,124,959 2014-12-30 2014-12-31 22226550012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Xiber (2655001) Lik. Situac.Nr3.Te Objekt. "Shkolla e Mesme e Bashkuar Xiber".Fat.Nr.35 Dt.27.12.2014Urdh.Prok.Nr.5 Dt.31.07.14. Kontr.nr.3 Dt.24.09.14.
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 3,143,827 2014-12-30 2014-12-31 24810060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejtoria Rajonit Qendror mirmbajtje performance kont va 06 30.05.2014 sit 18 dhjetor 2014 fat 11457631
  Komuna Xiber (0625) GJOKA KONSTRUKSION Mat 7,081,680 2014-12-23 2014-12-24 21726550012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Xiber (2655001) Lik. Situac.Nr.2.Te Objekt. "Shkolla e Mesme e Bashkuar Xiber".Fat.Nr.28 Dt.12.12.14.Urdh.Prok.Nr.5 Dt.31.07.14. Kontr.nr.3 Dt.24.09.14.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 184,242,661 2014-12-17 2014-12-19 151010060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr.8498/1 dt 17.12.14 diference pagese Sit nr. 10 Fat Nr. 22 dt 27.11.14 ser 11457622 Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 377,227 2014-12-12 2014-12-12 23410060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb perform kont va 06 30.05.2013 sit 18 nentor 2014 fat 27 s 11457627
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 87,681,157 2014-12-10 2014-12-12 1337110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 7488/2 dt 30.12.14 diference pagese Sit nr. 9 Fat Nr. 9 dt 28.10.14 ser 11457609 Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Komuna Shengjergj (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 541,100 2014-11-21 2014-11-24 15027990012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Shengjergj ,lik sist rruga Lilaj-Kodra Danges,urdh prok nr 34 dt 14.10.2014,njoft fit 15.10.2014,kontr 706 dt 23.10.2014,situac 11.11.2014,fat 18 dt 11.11.2014 seri 11457618
  Komuna Xiber (0625) GJOKA KONSTRUKSION Mat 17,999,004 2014-11-20 2014-11-21 18826550012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Komuna Xiber (2655001) Lik. Situac.Nr.1.Te Objekt. "Shkolla e Mesme e Bashkuar Xiber".Fat.Nr.20 Dt.17.11.14.Urdh.Prok.Nr.5 Dt.31.07.14. Kontr.nr.3 Dt.24.09.14.
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 745,867 2014-11-13 2014-11-14 18710060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 06 30.05.2013 sit nr 14 30 qershor - 29 korrik 2014 fat 11 s 11457611
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 454,987 2014-11-13 2014-11-14 18910060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 06 30.05.2013 sit nr 16 30 gusht- 29 shtator 2014 fat 13 s 11457613
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 587,467 2014-11-13 2014-11-14 18810060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 06 30.05.2013 sit nr 15 30 korrik - 29 gusht 2014 fat 12 s 11457612
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 731,467 2014-11-13 2014-11-14 19010060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmbajtje performance kont va 06 30.05.2013 sit nr 17 30 shtator- 29 tetor 2014 fat 14 s 11457614
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 50,548,363 2014-11-04 2014-11-05 105910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 7488/1 dt 31.10.14 Sit nr. 9 Fat Nr. 9 dt 28.10.14 ser 11457609 Kontrata ne vazhdim 8802/4 dt 31.01.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 15,929,051 2014-10-30 2014-10-31 102610060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr. 6198/1 dt 29.10.14 Sit Nr. 14 diference Fat Nr. 63 dt 27.06.14 Ser 11457713 & sit Nr 15 Fat Nr. 92 dt 09.09.14 ser 11457743 Kontrata ne vazhdim Nr. 10600/6 dt 31.12.2008
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 120,000 2014-10-14 2014-10-15 16210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 28 DT 15.09.2012 FAT NR 60 DT 16.06.2014 SR 11457710
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 6,716,944 2014-10-07 2014-10-08 16010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 65-1 DT 17.12.2012 FAT NR 29 DT 31.01.2014 SR 11457979
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 2,192,939 2014-10-07 2014-10-08 14610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 27 DT 03.05.2010 FAT NR 62 DT 23.06.2014 SR 11457712 SIT 23.06.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 2,831,128 2014-10-06 2014-10-07 22410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 27 DT 03.05.2010 FAT NR 2 DT 28.06.2014 SR 11457602 SIT 23.06.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 1,089,421 2014-10-06 2014-10-07 12610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 129 DT 06.06.2013 FAT NR 57 DT 15.05.2014 SR 11457707 SIT DT 02.05.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJOKA KONSTRUKSION Tirane 4,949,911 2014-10-06 2014-10-07 12510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 129 DT 06.06.2013 FAT NR 39 DT 25.03.2014 SR 11457989 SIT 5 DT 15.03.2014