Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G J I K U R I A All 468,728,940.00 45 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 5,700,000 2014-12-29 2014-12-30 25720160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2160001 B HIMARE RRJETI I UJESJELLSIT PALASE
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 20,433,392 2014-12-17 2014-12-19 146010060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 8639/1 dt 09.12.14 Sit Nr. S12, Fat 1, dt 12.11.14 ser 15639851, fat 1 dt 30.06.14 ser 15639801, Fat 22 dt 30.09.14 Ser 15639822 Kontrata ne vazhdim Nr. 5908/6 Dt 31.07.2009
  Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) G J I K U R I A Tirane 10,000,000 2014-12-19 2014-12-19 13821011572014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore PIU lik TVSH KONT NE VAZHD 04.03.09 FAT 10 DT 28.02.11 SR 68681872+FAT 12 DT 01.03.11 SIT 15 DT 01.03.11
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 17,100,000 2014-12-16 2014-12-18 145810060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 8566/1 dt 09.12.14 Sit 15 Fat nr 9 dt 31.07.14 ser 15639809 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 2,862,105 2014-12-10 2014-12-11 1335110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 7915/2 dt 03.12.14 Diference Pagese Sit Nr.2 Fat Nr. 3 dt 30.06.14 ser 15639803 Kontrata ne vazhdim Nr. 1492/4 Dt 08.05.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 8,537,895 2014-11-20 2014-11-21 11410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 7915/1 dt 19.11.14 Sit Nr.2 Fat Nr. 3 dt 30.06.14 ser 15639803 Kontrata ne vazhdim Nr. 1492/4 Dt 08.05.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 20,520,000 2014-11-19 2014-11-21 114910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr 7421/1 dt 18.11.14 Sit 14 Fat nr 24 dt 24.10.14 ser 15639824 & fat 45 dt 31.05.14 ser 69862395 Kontrata ne vazhdim Nr. 3690/6 Dt 11.06.2009
  Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 14,665,819 2014-11-13 2014-11-17 57921460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 FAT 26 DT 27.10.2014
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 265,645 2014-10-27 2014-10-27 20721600012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 B HIMARE RIKONSTRUKSION I FUSHES SE FUTBOLLIT
  Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 3,158,735 2014-10-15 2014-10-15 49421460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 FAT 18 DT 20.05.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 4,400,000 2014-10-13 2014-10-14 17110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale,KONT WL REC 138 DT 28.06.2013 FAT NR 22 DT 30.04.2014 SR 69862372
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 2,000,000 2014-10-13 2014-10-14 18810560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale,KONT WL REC 141 DT 25.06.2013 FAT NR 23 DT 30.04.2014 SR 69862373
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 4,000,000 2014-10-13 2014-10-14 17210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale,KONT WL REC 138 DT 28.06.2013 FAT NR 40 DT 27.05.2014 SR 69862390
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 64,554 2014-10-13 2014-10-14 17310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale,KONT WL REC 138 DT 28.06.2013 FAT NR 49 DT 15.06.2014 SR 69862399
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,048,646 2014-10-13 2014-10-14 18910560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale,KONT WL REC 141 DT 25.06.2013 FAT NR 47 DT 05.06.2014 SR 69862397
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 3,049,325 2014-10-09 2014-10-10 10810560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt OPEC dt 25.06.2013 fat nr 5 DT 31.03.2014 SR 69862355
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 8,098,851 2014-10-09 2014-10-10 12110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 138 dt 25.06.2013 fat nr 6 DT 14.04.2014 SR 69862366
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,080,000 2014-10-07 2014-10-08 10610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 141 dt 25.06.2013 fat nr 4 DT 31.01.2014 SR 5248294
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 3,900,000 2014-10-08 2014-10-08 12010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 138 DT 28.06.2013,FAT NR 6 DT 31.03.2014 SR 69862356
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G J I K U R I A Tirane 1,400,000 2014-10-06 2014-10-07 10710560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 141 dt 25.06.2013 fat nr 8 dt 28.02.2014 sr 5248298