Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANADA All 3,503,493.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Dajt (3535) ANADA Tirane 3,006,835 2012-11-19 2012-12-13 23428000012012 466 Kom.Dajt -5% garanci punimi shkolla 9-vjecare urdher.156 dt.15.11.2012 ,cert.marrje dorez, 2808 dt.07.11.2012 kont.2775 dt.29.10.2010 fat.1 dt.14.12.2010-nr.6 dt.10.12.2011
Komuna Dajt (3535) ANADA Tirane 471,825 2012-12-08 2012-12-27 257/28000012012 231 Kom.Dajt- restaurim Ura Beratit, vkm nr.4 dt.18.05.2012 vendimi nr.2604/3 dt.22.10.2012 kont.2012 nr.2700 sit.perf.05.12.2012,akt.kol. dt.05.12.2012 certif. marrje dorez.dt.06.12.2012 fat.nr.64 dt.06.12.2012 dt.
Komuna Dajt (3535) ANADA Tirane 24,833 2013-12-12 2013-12-17 16628000012013 466 Komuna Dajt 5% garanci ura beratit up.nr.127 dt.04.12.13 cert.marrje dorez. 2946 dt.03.12.13 kont.nr.2700 dt.22.10.2012 fat.64 dt.06.12.12 akt.kol.05.12.2012 cert.dorez.06.12.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >