Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AN&RA All 85,134,931.00 107 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra Arsimore Krujë (0716) AN&RA Kruje 477,120 2012-02-23 2012-02-28 2410110962012 sa lik fat nr 663 dt 13.02.2012 nga arsimi kruje
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) AN&RA Tirane 800,000 2012-02-27 2012-03-13 2221011562012 Nderm Nr 3 Punt lik mater elektrike vazhd kontr 11/6 dt 23.06.2011 fat 640 dt 06.09.2011 seri 88687001 fl hyrje nr 2 dt 07.09.2011
Drejtoria Arsimore rrethit Tirane (3535) AN&RA Tirane 479,808 2012-03-08 2012-03-21 531000362012 602 DREJTORIA ARSIMORE E RRETHIT BL SHKUMESI UP NR 3 DT 29.02.2012 PV DT 29.02.2012 FAT 665 DT 5.03.2012 SERI 88687026 FH 13 DT 5.03.2012 PV MARRJES NE DOREZIM DT 5.03.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) AN&RA Tirane 475,267 2012-06-25 2012-07-13 13721011462012 nd/nr 1 punetore lik mish gomari urdh prok nr 16 dt 06.02.2012 proc verb dt 07.02.2012 kontr 250 dt 09.02.2012 fat 6785 dt 02.04.2012 seri 88687037 fl hyrje nr 10 dt 02.04.2012
Drejtoria Arsimore Korce (1515) AN&RA Korçe 345,600 2012-03-23 2012-04-10 10110110152012 BLERJE SHKUMES DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE
Drejtoria Arsimore Kukes (1818) AN&RA Kukes 198,777 2012-03-23 2012-04-10 5810110182012 materiale ft 670dt 23.03.2012 Dr,Arsimore kukes
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) AN&RA Elbasan 475,200 2012-04-04 2012-04-12 11510110082012 MATERIALE(SHKUMES) DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) AN&RA Tirane 475,740 2012-04-03 2012-04-12 2410110512012 600 INSTITUTI I NXENESVE QE SSHIKOJNE materiale pastrimi up nr 3 dt 25.03.2012 pv dt 26.03.2012 fat 674 dt 29.03.2012 fh .8 dt 29.03.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) AN&RA Tirane 4,920,000 2012-04-06 2012-04-13 9110170012012 602,MIN MBROJT DASH,BL,UP 3358 D 13/7/11,,NJF 7236 D 25/7/11,KONTR NEGOCIM 3595 D 26/7/11,FAT 645 D 10/10/11 S 88687006,FH 13 D 10/10/11
Shkolla e Gjuheve te Huaja (3535) AN&RA Tirane 99,528 2012-04-06 2012-04-13 2810110632012 602 SHKOLLA E MESME E GJUHEVE TE HUAJA blerje mater.pastrimi up n 2 dt 2.04.12 pv dt 2.04.12 rp dt 06.04.12 fat 680 dt 06.04.12 seri 88687042 f hyrje nr 6 dt 06.04.12
Drejtoria Arsimore Fier (0909) AN&RA Fier 475,200 2012-04-05 2012-04-13 11010110092012 BLERJE SHKUMESI DREJT ARSIMORE FIER
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) AN&RA Tirane 738,000 2012-05-09 2012-05-15 9310130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT leng frutash up 94 dt 7.03.12 njfit 94/5 dt 17.04.12 kontr 94/6 dt 02.05.12 ft 688 dt 04.05.12 ser 88687054 fh 17 dt 04.05.12
Spitali Vlore (3737) AN&RA Vlore 699,024 2012-05-10 2012-05-16 9910130242012 SPITALI 1013024 KON 780 DT 27.03.2012 FAT 672 DT 27.03.2012
Zyra Arsimore Kurbin (2019) AN&RA Laç 199,080 2012-05-24 2012-06-07 10010111212012 KOD INST 1011121 ZYRA ARSIMORE LAC LIKUJDUAR FATURA NR 669 DT 20.03.2012 FH NR 10 DT 21.03.2012 UP NR 03 DT 19.03.2012 UB NR 1 DT 01.01.2012
Zyra Arsimore Sarandë (3731) AN&RA Sarande 198,486 2012-05-24 2012-06-07 12110111332012 SHP BLERJE SHKUMSI NGA Z ARSIMORE
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) AN&RA Sarande 300,000 2012-05-29 2012-06-08 6810260402012 LIK NGA MIDHJA SR
Komuna Kashar (3535) AN&RA Tirane 855,000 2012-06-08 2012-06-20 15528090012012 602-KOM KASHAR MATERIALE PASTRIMI UP 5 DT 29.02.12 NJOFTIM FIT 480/1 DT 06.04.12 VENDIM KONT 104 DT 24.04.12 KONT 480/4 DT 24.04.12 PV 10.05.12 FAT 689 DT 10.05.12 SR 88687055 FH 40 DT 10.05.12
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) AN&RA Tirane 738,000 2012-06-14 2012-06-27 12810130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT TRAJTIM USHQIMOR,KONTR VAZH 94/6 D 2/5/12,FAT 693 D 11/6/12 S 8868706,FH 31 D 8/6/12
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) AN&RA Sarande 169,440 2012-07-31 2012-08-06 10710260402012 LIK NGA MIDHJA
Keshilli i Larte drejtesise (3535) AN&RA Tirane 26,952 2012-07-30 2012-08-06 10710630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.materiale pastrimi up 75 dt 02.04.12 pv 3,4 dt 03.04.12, 04.04.12 ft 679 ser 88687041 dt 05.04.12 fh 27 dt 05.04.12
Universiteti Bujqesor (3535) AN&RA Tirane 1,877,280 2012-08-02 2012-08-08 25310110412012 Univ Bujq. bl ushqim peshku up 7 dt 18.4.12 njf 457/6 dt 29.5.12 kontr 457/8 dt 3.7.112 pv md 12.7.12 at 697 dt 11.7.12 s 88687066 fh 48 dt 12.7.12
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) AN&RA Tirane 688,896 2012-08-22 2012-08-23 18021011462012 nd/nr 1 punetore lik mish gomari urdh prok nr 473 dt 06.03.2012 proc verb dt 04.04.2012 njoft fit dt 12.04.2012 kontr 829 dt 23.04.2012 fat 687 dt 30.04.2012 seri 88687053 fl hyr nr 13 dt 30.04.2012
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) AN&RA Sarande 158,000 2012-08-27 2012-08-30 119*10260402012 lik nga midhja sr
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) AN&RA Tirane 1,500,000 2012-09-11 2012-09-13 13321011562012 Nderm Nr 3 Punt lik mater elektrike diference urdh prok nr 72 dt 01.04.2012 njof fit 7/7 dt 03.07.2012 kontr dt 16.07.2012 fat 698 dt 19.07.2012 seri 88687068 fl hyr nr 9 dt 19.07.2012
Shkolla e Gjuheve te Huaja (3535) AN&RA Tirane 50,256 2012-09-17 2012-09-17 781011063/2012 602 SHKOLLA E MESME E GJUHEVE TE HUAJA materiale pastrimi up7,05.09.2012,pv7,10.09.2012,rp13.09.2012,fd703,13.09.2012,s88687073,fh24,13.09.2012
Universiteti Bujqesor (3535) AN&RA Tirane 592,500 2012-09-17 2012-09-20 30410110412012 Univ Bujq. bl qrse plasmasi up 2 dt 23.3.12 nj 420/5 dt 27.5.12 kontr 420/7 dt 3.7.121 pv md 13.7.12 aty 697 dt 11.7.12 s 88687067 h 49 dt 13.7.12
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) AN&RA Sarande 300,000 2012-09-27 2012-10-04 13110260402012 LIK NGA MIDHJA
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) AN&RA Tirane 442,800 2012-10-15 2012-10-17 20410130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT TRAJTIM USHQIMOR,KONTR VAZH 94/6 D 2/5/12,FAT 705 D 8/10/12 S 88687075,FH 56 D 8/10/12
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) AN&RA Tirane 1,000,000 2012-10-26 2012-10-29 15521011562012 Nderm Nr 3 Punt lik mater elektrike vazhd kontr 7/8 dt 16.07.2012 fat 701 dt 29.08.2012 ,fl hyr 10 dt 29.08.2012
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) AN&RA Sarande 100,000 2012-10-29 2012-10-29 14310260402012 PAGES NGA MIDHJA
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) AN&RA Tirane 590,400 2012-12-07 2012-12-18 24910130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT ,trajt ushq kv dt 5.5.2012, ft seri 88687084 dt 5.12.2012, fh dt 5.12.2012
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) AN&RA Tirane 410,688 2012-12-07 2012-12-18 28321011462012 nd/nr 1 punetore lik mish gomari vazhd kontr 829 dt 30.04.2012 fat 702,707 dt 31.08.2012,31.10.2012 seri 88677072,88687077 fl hyr nr 28 dt 31.10.2012
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) AN&RA Sarande 113,040 2012-11-26 2012-12-17 15610260402012 LIK NGA MIDHJA SR
ASHR Tirane (3535) AN&RA Tirane 479,520 2012-12-07 2012-12-17 33110130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL . bl detergj up dt 5.11.2012, form 3,4 dt 20.11.2012, ft seri88687081 dt 21.11.2012, fh dt 21.11.2012
ASHR Tirane (3535) AN&RA Tirane 479,400 2012-12-07 2012-12-17 35010130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL . bl detergj up dt 7.11.2012, form 3,4 dt 18.11.2012, ft seri88687083 dt 27.11.2012, fh dt 27.11.2012
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) AN&RA Tirane 1,500,000 2012-08-20 2012-08-21 12621011562012 Nderm Nr 3 Punt lik mater elektrike difer urdh prok nr 72 dt 01.04.2012 njof fit 7/7 dt 03.07.2012 kontr dt 16.07.2012 fat 698 dt 19.07.2012 seri 88687068 fl hyr nr 9 dt 19.07.2012
Zyra Arsimore Kurbin (2019) AN&RA Laç 199,080 2012-04-24 2012-04-25 8510111212012 KOD INST 1011121 ZYRA ARSIMORE KURBIN LIKUJDUAR SHKUMES SIPS FAT NR 669 DT 20.03.2012 FH NR 10 DT 21.03.2012 UP NR 03 DT 19.03.2012
Zyra Arsimore Devoll (1505) AN&RA Devoll 199,728 2012-04-19 2012-04-25 7310111112012 ZYRA ARSIMORE per AN&RA BLERJE SHKUMES
Zyra Arsimore Bulqizë (0603) AN&RA Bulqize 272,400 2012-04-18 2012-04-25 5710110902012 1011090 Zyra Arsimore Bulqize(1011090) likujdim furnitorin : AN&RA
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) AN&RA Tirane 602,784 2013-02-14 2013-02-18 26 2101146 2013 2101146 Nd Punt nr 1 mish gomari vazhd kontr 829 dt 23.04.2012 fat 704,712,720, dt 30.09 deri 31.12.2012 seri 88687074,7082,7091 fl hyr nr 26,30,32 dt 30.09 deri 31.12.2012