Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMU All 8,062,519.00 14 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Cudhi (0716) AMU Kruje 3,093,000 2012-06-20 2012-07-02 10725240012012 2524001 KOMUNA CUDHI LIK I FAT 174 DT 12.06.2012
Komuna Fushe Kuqe (2019) AMU Laç 280,536 2012-04-16 2012-04-24 5425620012012 KOD INST 2562001 KOMUNA FUSH KUQE LIKUJDUAR FATURE JUAJ NR 10 DT 13.04.2012
Komuna Koder Thumane (0716) AMU Kruje 3,000 2012-04-05 2012-04-13 9025230012012 KOMUNA THUMANE LIK I FAT 39 DT 08.02.2012
Komuna Sauk (3535) AMU Tirane 24,000 2012-04-06 2012-04-13 5928110012012 231 Kom.Farke- sahat uji,up.13 dt.19.03.2012,pv. 3 dt.27.03.2012 pv.4 dt.27.03.2012 fat.nr.79 dt.27.03.2012 fh.nr.13 dt.27.03.2012
Komuna Sauk (3535) AMU Tirane 24,000 2012-06-18 2012-06-28 14728110012012 231-KOM FARKE SAHAT UJI UP 31 DT 07.05.12 PV 3+4 DT 10.05.12 FAT 1134 DT 10.05.12 SR 72659449 FH 29 DT 08.06.12
Komuna Koder Thumane (0716) AMU Kruje 178,776 2012-08-13 2012-08-17 186/25230012012 KOMUNA THUMANE LIK I FAT190 DT 26.06.2012
Burgu Lezhe (2020) AMU Lezhe 432,000 2012-11-30 2012-12-17 27010140082012 BURGU LEZHE PAG FAT NR 350 DT 09.11.2012
Komuna Koder Thumane (0716) AMU Kruje 145,428 2012-11-23 2012-12-17 248/125230012012 SA LIK FAT NR 351 DT 09.11.2012 NGA KOMUNA THUMANE
Komuna Preze (3535) AMU Tirane 478,008 2012-11-09 2012-12-03 20428040012012 602-KOM PREZE RIP DEPO UP 72 DT 03.11.12 PV 3+4 DT 03.11.12 URDHER 07.11.12 FAT 348 DT 07.11.12 SR 03946315 SIT 07.11.12 PV 03.11.12
Komuna Koder Thumane (0716) AMU Kruje 64,260 2012-06-06 2012-06-11 13125230012012 KOMUNA THUMANE LIK I FAT 139 DT 14.05.2012
Komuna Preze (3535) AMU Tirane 476,280 2013-02-07 2013-02-08 2228040012013 602-KOM PREZE blerje sahat up 88 dt 09.12.12 pv 3 dt 09.12.12 pv 4 dt 09.12.12 fat 412 dt 18.12.12 sr 06672779
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) AMU Durres 59,189 2013-10-08 2013-10-24 9221070182013 2107018 TDO 0707 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 2107018/CLIRIM GARANCIE
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) AMU Durres 348,326 2013-10-08 2013-10-24 9321070182013 2107018 TDO 0707 UJSJELLES KANALIZIME DURRES 2107018/CLIRIM GARANCIE
Komuna Macukull (0625) AMU Mat 2,455,716 2013-12-18 2013-12-23 16726500012013 Komuna Macukull (2650001) Lik. Situac,perfun.dt.06.12.2013 :Objekt.furniz.uje pishe fshati curkaj-pirrac-gjucaj"Lik Fat.nr.291 dt.06.12.2013 Urdh.Prok.nr.3 Dt.20.04.2009"
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >