Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VLLAZNIA SH.P.K. All 142,943,929.00 64 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 387,758 2012-02-15 2012-02-20 621018142012 Shk Luigj Gurakuqi lik ushqime urdh prok nr 1 dt 12.01.2012 proc verb dt 12.01.2012 fat 35-49 dt 12.01--10.02.2012 fl hyr nr 1-9 dt 12.0110.02.2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 673,919 2012-02-16 2012-02-21 2510170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 374,903 2012-03-23 2012-04-10 1621018142012 Shk Luigj Gurakuqi lik ushqime urdh prok nr 7 dt 07.02.2012 njoft fit 13.02.12 kontr dt 13.02.2012 fat 58-71 st 15.02.12----12.03.2012 seri 73158---73172 fl hyr nr 10--19 dt 15.02.12---19.03.12
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 35,000 2012-04-04 2012-04-12 9310170312012 1017031 REP USHT 2001 SHPENZIME PRITJE
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 255,752 2012-04-04 2012-04-12 9210170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 410,779 2012-04-30 2012-05-03 12610170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 278,880 2012-05-24 2012-06-08 15410170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 125,000 2012-05-24 2012-06-08 79 1028002 2012 602 Prokuroria e Rrethit. Aktivitet 8 Marsi Ub 51 dt 16.03.2012 Shkrese MF dt 08.03.2012 nr 3664/1 UP 6 dt 16.03.2012 PV 3/4 dt 16.03.2012 fat tatimore 99 dt 10.05.2012 seri 00073199
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 76,800 2012-06-12 2012-06-22 26810170512012 602-REP 4300,likuidim kokteji,urdher nr 2226/1 dt 13.04.2012,shkrese nr 3132/5 dt 25.05.2012,258 dt 11.042012,fat nr 81 dt 27.04.2012,seri 00073181
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 320,189 2012-06-12 2012-06-22 3321018142012 Shk Luigj Gurakuqi lik vazhd kontr 49 dt 15.03.2012 fat 4-19 seri 00073211-73219 dt 08.05.2012--06.06.2012 fl hyrje nr 28-37 dt 08.05.2012----06.06.2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 345,484 2012-08-13 2012-08-17 27110170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 6,848,553 2012-09-11 2012-09-13 33510110392012 Rektorati UT RIK GOD c KONTR VAZHD 1896 dt 18.12.2007 sit 3.9.12 fat 41 dt 3.9.12 s 00073241
Aparati Qendror INSTAT (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 562,520 2012-10-02 2012-10-05 537 1050001 2012 INSTAT PAGUAR TVSH URDH 01.10.2012 FAT 5 DT 26.09.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 110,000 2012-10-10 2012-10-15 504 1050001 2012 INSTAT SHP QERAJE UP 62 DT 20.09.2011 PV 23.09.2011 FAT 39 DT 05.12.2011
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 257,538 2012-10-10 2012-10-16 5821018142012 Shk Luigj Gurakuqi lik vazhd kontr 49 dt 15.03.2012 fat 19-26 seri 05689919-05689926 dt 07.09.2012--28.09.2012 fl hyrje nr 38-44 dt 07.09.2012----28.09.2012
Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 5,819,254 2012-10-11 2012-10-16 39210110392012 1011039 Rektorati UT sit pjesor kontr vazhd 1896 dt 18.12.2007 sit 8.10.12 shk 8.10.12 fat 32 dt 9.10.12 s 05689932
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 1,649,464 2012-10-24 2012-10-29 32010170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 376,835 2012-10-24 2012-10-29 6321018142012 shk Luigj Gurakuqi ushqime vazhd kontr 49 dt 15.03.2012 fat 33-41 dt 01.10---24.10.2012 fl hyr nr 45---52 dt 01.10.2012----24.10.2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 408,878 2012-10-24 2012-10-29 31410170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Aparati Qendror INSTAT (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 27,000 2012-11-05 2012-11-14 599 1050001 2012 Instat shp transporti up 44 dt 12.10.2012 pv 15.10.2012 fat 46 dt 22.10.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 479,760 2012-11-05 2012-11-14 600 1050001 2012 Instat shp trajnimi up 43/1 dt 12.10.2012 pv 15.10.2012 fat 44 dt 22.10.2012
Aparati Qendror INSTAT (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 48,000 2012-11-05 2012-11-14 598 1050001 2012 Instat shp qeraje up 43 dt 12.10.2012 pv 15.10.2012 fat 45 dt 22.10.2012
Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 3,919,381 2012-11-15 2012-12-13 435*10110392012 Rektorati UT rik god fak shk natyr. kontr vazhd 1896 dt 18.12.2007 shk 14.11.2012 sit 14.11.2012 fat 60 dt 14.11.2012 s 05689960
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 913,081 2012-11-19 2012-12-13 35510170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 1,950,252 2012-11-19 2012-12-13 35610170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE USHQIME
Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 7,503,738 2012-11-15 2012-12-13 43510110392012 Rektorati UT rik god fak shk natyr. kontr vazhd 1896 dt 18.12.2007 shk 14.11.2012 sit 14.11.2012 fat 60 dt 14.11.2012 s 05689960
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 299,983 2012-12-07 2012-12-18 8221018142012 shk Luigj Gurakuqi ushqime vazhd kontr 49 dt 15.03.2012 fat 61 dt 01.11.2012 seri 05689954--05689968 fl hyr nr 64-67 dt 30.11.2012
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 289,602 2012-11-26 2012-12-17 7521018142012 shk Luigj Gurakuqi ushqime vazhd kontr 49 dt 15.03.2012 fat 54,55, 63,64,66,67,68,69 dt 02.11.2012---23.11.2012 seri 05689954--05689968 fl hyr nr 56----63 dt 2.11.2012---23.11.2012
Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 3,548,408 2012-12-06 2012-12-17 492*10110392012 Rektorati UT rik god fak shk natyr. kontr vazhd 1896 dt 18.12.2007 lik pjesor fat 83 dt 6.12.12 s 05689983 sit 6.12.12
Aparati Qendror INSTAT (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 76,840 2012-12-06 2012-12-17 766 1050001 2012 Instat - pag tvsh urdh 05.12.2012 fat 74 dt 03.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 571,260 2012-11-26 2012-12-17 47910170512012 602-REP 4300,materiale gazermimi,up nr 544/2-544/4 dt 29.10.2012-30.10.2012,pv dt 01.11.2012-02.11.2012,fat nr 57,56 dt 01.11.2012-02.11.2012,seri 05689957,05689956,fh nr 14,13 dt 01.11.2012-02.11.2012
Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 28,744,798 2012-12-05 2012-12-17 48210110392012 231 Rektorati UT rik muzeut shk natyres up 87 dt 14.6.2012 nj it 5.9.12 kontr 1588/3 dt 15.10.12 sit 1 dt 4.12.12 fat 76 dt 4.12.12 s 05689976 botim APP 17.9.12
Universiteti i Tiranes (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 7,850,283 2012-12-06 2012-12-17 49210110392012 Rektorati UT rik god fak shk natyr. kontr vazhd 1896 dt 18.12.2007 at 83 dt 6.12.12 s 05689983 sit 6.12.12
Komuna Paskuqan (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 1,000,000 2012-12-08 2012-12-20 23228070012012 231 Kom.Paskuqan- rikonst.rruga paskuqan-2 varreza,sit.dt.01.12.2010 Fat.nr.99 dt.01.12.2010,up.1 dt.19.03.09,kont.3 dt.17.06.09 ne vazhdim akt.kol.20.09.2010 kont.shtese. 761 dt.19.04.10
Drejtorite Rajonale Rrugore Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 126,000 2012-06-04 2012-06-11 4210060792012 602 D.Rajonale.Rrugore dreke per dalje ne pension Up.11 dt.18.05.12 pv dt.29.05.12 fat.20 dt.29.05.12
Komuna Paskuqan (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 2,500,000 2012-04-18 2012-04-25 5628070012012 231 kom paskuqan lik 5% rruga paskuqan sit perf (pjesor) 01.12.2010 fat (pjesore) 99 dt 01.12.2010 up 1 dt 19.03.2009 kontr 3 dt 17.06.2009 pv mar dorez 22.09.2010 akt kol 20.09.2010 kontr shtese 761 dt 19.04.2010
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 278,620 2012-04-25 2012-04-25 2521018142012 Shk Luigj Gurakuqi lik ushqime urdh prok nr 5 dt 06.02.2012 njof fit 41 dt 02.03.2012 kontr 49 dt 15.03.2012 fat 74-87 dt dt 19.03.2012---23.04.2012 ,seri 73174---73187fl hyrje nr 20-26 dt 19.03.2012---23.04.2012
Reparti Ushtarak Nr.2004 Vlore (3737) VLLAZNIA SH.P.K. Vlore 367,604 2013-02-15 2013-02-18 05 1017033 2013 1017033 REPARTI 2004 FAT DT09.11.2012
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 560,000 2013-02-15 2013-02-18 1910111402013 Fak Shk Natyres shp pritje up 50 dt 5.12.12 pv 7.12.12 fat 84 dt 7.12.12 s 05689984
Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 339,136 2013-02-11 2013-02-18 7 2101814 2013 Shkolla L.Gurak lik ushqime vazhd kontr 49 dt 15.03.2012 fat 89 dt 07.12.2012 fl hyr 68 dt 07.12.2012 seri 05689989 fl hyr nr 21.12.2012