Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI All 10,217,581.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Macukull (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 2,283,125 2012-02-23 2012-02-28 11/26500012012 Likj.Garanci Punim.Ndert.Ujesjellsit Macukull (2650001) Urdh.zhbll.dat 14.2.2011
Komuna Macukull (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 259,560 2012-04-10 2012-04-16 38/26500012012 Komuna Macukull (2650001) Ekzek.Vend.Gjyqes.Nr.59 Dt.23.2.2012 Lik.Pjesor
Gjykata e rrethit Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 89,850 2012-09-13 2012-09-17 127/10290302012 Gjykata (1029030) likj. 5% garancia te Objekt."Rikonstruksion Tarace Gjykates
Komuna Komsi (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 241,014 2012-12-11 2012-12-27 19326450012012 Komuna Komsi (2645001) Lik. Garanci punime Objekt "Rik. Rruga German - Koder - Çerre".
Komuna Baz (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 1,174,428 2013-04-19 2013-04-22 4826470012013 Komuna Baz (2647001) Lik. Situac. Nr.1 Objekt "Reh. sist. ujites te kanalit te rezerv. te Bazit Nr.2".Fat.Nr.210 Dt.10.12.2012.
Komuna Baz (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 6,169,604 2013-05-20 2013-05-23 6426470012013 Komuna Baz (2647001) Lik. Dif. Situac. Nr.2 "Reh. i sistemit kryes. ujites te rezerv. te Bazit".Fat.nr.219 Dt.30.04.2013.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >